Rzadka sierść

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
smeerf
Posty: 18
Rejestracja: pn cze 13, 2016 8:23 pm

Rzadka sierść

Post autor: smeerf »

Mam szczurka już dosyć długo +/- 6 miesięcy, lecz dopiero teraz zwróciłem na to uwagę. Mój szczurek ma raczej dość rzadką sierść zwłaszcza w okolicach karczku. Nie wiem czy to po prostu jej urok, czy powinienem podawać jej jakieś witaminy :-\ . Jest zdrowa nie kicha zbyt często (czasem jak jej coś zaśmierdzi ;) ). Wiem że jest tu sporo osób które znają się na szczurach. Dziękuje za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Rzadka sierść

Post autor: Paul_Julian »

Podrzuć fotkę, bo sa odmiany które maja taką siersc :) I własnie miejscami łysieją.
I jesli Twoja szczurka jest sama, adoptuj z forum jej kumpele, bo to bardzo wazne.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
smeerf
Posty: 18
Rejestracja: pn cze 13, 2016 8:23 pm

Re: Rzadka sierść

Post autor: smeerf »

Nie wiem czy dobrze to widać ale proszę o to zdjęcie ( Imgur ). http://imgur.com/znVcdqV
P.S Wiem że powinna mieć kumpele sam namawiam moją mamę, ale boi się że się nie polubią i trzeba będzie je trzymać w oddzielnych klatkach.
Awatar użytkownika
smeerf
Posty: 18
Rejestracja: pn cze 13, 2016 8:23 pm

Re: Rzadka sierść

Post autor: smeerf »

Jeszcze jedno często gdy biorę ją na ręce dużo mnie liże czy to normalne?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Rzadka sierść

Post autor: Paul_Julian »

smeerf pisze:Nie wiem czy dobrze to widać ale proszę o to zdjęcie ( Imgur ). http://imgur.com/znVcdqV
P.S Wiem że powinna mieć kumpele sam namawiam moją mamę, ale boi się że się nie polubią i trzeba będzie je trzymać w oddzielnych klatkach.
Wygląda trochę jak double rex. Wpisz w google : double rex rat i zobacz na zdjecia czy podobna :) Bywają łyse lub łysawe od czasu do czasu, a reszta futerka to często taki puszek.
Czy na futerku nie ma jakiegoś łupieżu, paproszków albo robaczków ? Jeśli nie, to pewnie nie ma czym się martwic.
A lizanie oznacza, ze Cię lubi :)

Jesli chodzi o to, czy szczurki się polubią - to najpierw musza być w oddzielnych klatkach, jakies kilka dni. A potem powolutku można zacząć je łączyć, zeby się polubiły. Trzeba wymieniać zasikane szmatki i papierki pomiedzy klatkami ( tzw. częśc czystych i troszke zasikanych). Wtedy druga szczurka oswaja sie z obcym zapachem. Można pozwolic zwiedzac jednej szczurce klatkę pod nieobecnośc lokatora ( np. zamienić je klatkami na 1 dzień). A potem wypuszczać je na króciutkie wybiegi pod kontrolą, ale za to często ( np. na 10 minut co godzinę).
Szczurki mogą się bic miedzy sobą (ustalają hierarchę), ale nie ma co reagować, chyba że sie pogryzą do krwi.

Tutaj jest główny dział do poczytania o łączeniu : http://szczury.org/viewforum.php?f=16
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
smeerf
Posty: 18
Rejestracja: pn cze 13, 2016 8:23 pm

Re: Rzadka sierść

Post autor: smeerf »

Dzięki bardzo możliwe że to double rex znalazłem nawet foto szczura który wygląda jak ona. Nie ma łupieżu robaczków ani innych tym podobnych. Odnośnie łączenia za tydzień konczę szkołe i wyjede (z nią) na wakacje.
Awatar użytkownika
smeerf
Posty: 18
Rejestracja: pn cze 13, 2016 8:23 pm

Re: Rzadka sierść

Post autor: smeerf »

Więc nie mam jak się bawić właczenie , bo jak się nie polubią od razu to nie będe z 2 klatkami jeździł.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Rzadka sierść

Post autor: Paul_Julian »

To jak wrócisz z wakacji, to wtedy zadbaj o koleżankę. Zawsze na forum sa jakies do adopcji, albo na facebooku. A łączyć można w każdym czasie, dorosłe szczury też.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
smeerf
Posty: 18
Rejestracja: pn cze 13, 2016 8:23 pm

Re: Rzadka sierść

Post autor: smeerf »

Postaram się o to dziękuje za odpowiedzi i mam nadzieje że uda mi się dobrać dla niej koleżankę.
Awatar użytkownika
smeerf
Posty: 18
Rejestracja: pn cze 13, 2016 8:23 pm

Re: Rzadka sierść

Post autor: smeerf »

Jeszcze jakbyś mógł wypowiedzieć się w tym moim problemie chyba będziesz znać odpowieć ??? ::)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=165& ... 6#p1024486
Awatar użytkownika
smeerf
Posty: 18
Rejestracja: pn cze 13, 2016 8:23 pm

Re: Rzadka sierść

Post autor: smeerf »

Chodziło mi o odpowiedź, ale głupi błąd :D :D :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”