szczur

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
szczurek4321
Posty: 1
Rejestracja: pt sie 12, 2016 4:19 pm

szczur

Post autor: szczurek4321 »

Masz szczura(tak wiem ąe powinnam mieć 2 szczury ) , którego kupiłam nie dawno w sklepie zoologicznym i mam kilka pytań
1. Pani w sklepie poleciła mam trociny lecz czytałam ,że lepsze jest żwirek lub granulat? :)
2.co sądzicie o karmie BRIT ANIMALS? :)
3.Pani powiedziałam mi że szczurowi na początku wystarczy na kawałek kartonu , w którym przyjechał a póżniej hamak i czy to prawda? :)
Awatar użytkownika
SonamiChan
Posty: 147
Rejestracja: sob maja 03, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: Puck

Re: szczur

Post autor: SonamiChan »

Trociny szkodzą szczurkom, lepiej zaopatrz się w granulat drewniany lub żwirek drewniany (cat`s best, polecam) albo zrębki buk/olcha 4mm, wychodzą bardzo tanio a dobrze chłoną mocz, u mnie nic nie czuć od samców, wydajne no i jeszcze raz: TANIE.
Karmy nie znam więc się nie wypowiem.
Na sam początek może to i wystarczy, ale zaraz szczurek urośnie, do tego potrzebuje KONIECZNIE kolegi/koleżanki! Karton i hamaczek nie wystarczą, minimalne wymiary klatki dla szczurków to 70x60x40cm (2 szczurki) wyposażone w hamaczki, domki i inne tego typu cuda. Im więcej, tym lepiej!
Pamiętaj o towarzyszu tej samej płci lub kastracie płci przeciwnej! Szczurki to zwierzęta silnie stadne i tak dalej i tak dalej~
Szczur samotny= szczur nieszczęśliwy. Zobaczysz jak będą harcować we dwójkę!
Ze mną: Leonardo Von Clawington oraz Harold
Cody, Santiago i Davis brykają po drugiej stronie tęczy...
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”