Pomocy potrzebuje pomocy proszę

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Dragon_28
Posty: 2
Rejestracja: pn paź 17, 2016 7:49 pm

Pomocy potrzebuje pomocy proszę

Post autor: Dragon_28 »

Witam jestem tutaj nowy więc proszę mnie zaraz nie hejtowac mianowicie mój problem wygląda tak że zdecydowałem się na szczurka kupiłem jakieś 2 miesiące temu i było ok zacząłem troszkę czytać co i jak wiadomo żeby mieć jakieś pojęcie a że jednemu szczurkowi było by smutno kazałem mojej dziewczynie dokupić drugiego i jak wróciłem okazało się ze ten nowy to samiec a 1 to samiczka Śnieżka jest już w ciąży to pewne i co mam dalej zrobić na szczęście na małe szczurki mam już chętnych ale nie chce żeby się więcej rozmnazaly czy można rozdzielić tą parke są ze sobą ok 2 tyg proszę o pomoc m
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pomocy potrzebuje pomocy proszę

Post autor: Paul_Julian »

Rozdziel jak najszybciej jeszcze zanim urodzi, bo zaraz po porodzie też moze mieć rujkę.
Zrób nowy temat tutaj http://szczury.org/viewforum.php?f=186 że pilnie potrzebujesz klatki i napisz też gdzie mieszkasz. Moze ktos ma do pozyczenia , nie trzeba od razu kupowac.
Samiczke mozna wysterylizowac jak będzie miec kilka miesięcy ( to będzie też dobre dla jej zdrowia) Maluchy z mamą musza być chyba miesiąc, nie pamiętam, i 5 tygodniowe samczyki juz trzeba rozdzielić od samiczek, bo są zdolne do rozrodu.
Wazne, zeby rozdzielić rodziców jeszcze przed porodem.

Szczurki oddawaj we dwa - trzy sztuki, nie pojedynczo.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Dragon_28
Posty: 2
Rejestracja: pn paź 17, 2016 7:49 pm

Re: Pomocy potrzebuje pomocy proszę

Post autor: Dragon_28 »

Ok dziękuję bardzo za szybką odpowiedź:) Co do klatki to nie ma problemu jutro kończę robić większą o odpowiednich wymiarach czyli 70x40x70 myślę że będzie ok.A co do sterylizacji to nie chciałbym zbytnio z tej opcji korzystać chyba ze w ostateczności. Mam pewien pomysł czy po porodzie nie zostawić córkę z mamą a ojca z synem czy nie było by to dobre rozwiązanie? Bo mam materiału na drugą klatkę tylko nie wiem czy sobie z tym poradzę...
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pomocy potrzebuje pomocy proszę

Post autor: Paul_Julian »

Dwa stada możesz miec tylko jesli masz klatki w dwóch różnych pokojach. Inaczej jest zbyt duże ryzyko, że szczur wygryzie róg kuwety i po po prostu przejdzie do innej klatki. Takie wypadki sie zdarzały.

A jesli chodzi o sterylizację - samice bardzo często w pózniejszym wieku zapadają na choroby związane z układem hormonalnym - guzy gruczołów mlekowych, ropomacicze, jakies guzy w drogach rodnych. Jesli wysterylizujesz mloda samiczkę, ryzyko baaardzo spada - nie wiem czy nawet to nie jest 70%. A o wiele szybciej dojdzie do zdrowia młoda zdrowa szczurka niż taka osłabiona chorobą i wiekiem.

Mozesz oddac potem któreś z rodziców i zrobić stadko jednopłciowe, lub mieszane ale z jednym szczurkiem kastrowanym lub po sterylce.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”