Wakacje - hotel?

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
fankaporanka
Posty: 1
Rejestracja: śr wrz 27, 2017 7:23 pm

Wakacje - hotel?

Post autor: fankaporanka »

Witajcie, przyznam się, że rozpoznaję dopiero temat szczurów. Powiedzcie mi czy wyjazd ze szczurem to jest problem dla niego, czy są hotele dla szczurów na czas wakacji i czy szczury się przywiązują bardzo do konkretnych osób czy też łatwo się aklimatyzują gdyby np. na czas urlopu podrzucić szczurka znajomym czy do hotelu jeśli takowy w ogóle znajdę we Wrocławiu. Na jak długo szczury mogą zostać same jak jest ich dwójka? Zanim mnie tu okrzyczycie może, proszę o wyrozumiałość. Usiłuję odpowiedzialnie podjąć decyzję o szczurkach w domu. Przez 10 lat mieliśmy psa i jeździliśmy z nim wszędzie na wakacje, nigdy go nie oddaliśmy na przechowanie bo był członkiem rodziny i nie wiedzieliśmy jak mu wyjaśnić że na pewno wrócimy po niego. Teraz pies odszedł a my przez kilka lat nie chcemy kolejnego psa między innymi dlatego by wreszcie pojechać gdzieś dalej na wakacje gdzie się leci samolotem. Szczura zawsze chciałam mieć, to nie jest jakiś kaprys chwilowy, ale był pies i nie chciałam ich stresować wzajemnie.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Wakacje - hotel?

Post autor: Paul_Julian »

Hej
szczurki sa stadne, więc przede wszystkim musza byc dwa jednej płci. W zasadzie nie powinny zostawać same dłuzej niż dobę, bo zdarza się , ze potrafią wywalić na zewnątrz poidełko, albo coś moze sie stac.

Ale to nie problem podrzucic komuś szczurka na kilka dni. Czasem jest to płatne ( np. 10-20 zł na dobę), a czasem za zwrot kosztów ( jedzenie, żwirek itd.). Są osoby prowadzące hoteliki, ale mozna tez podrzucic komuś znajomemu z forum.
Zwykle szczurki nie tęsknią jakos specjalnie, szczególnie jesli damy im troszke zasikanych szmatek z domku, ulubione hamaki i jedzonko jakie lubią. Miałem szczurki "w gościach" ( równiez takie wymagające opieki medycznej) i nie zauwazylem, zeby sie specjalnie przejmowały i były osowiałe, czy np. nie chciały jeść. Oczywiscie, gryzonie sie przyzwyczajają do czlowieka, ale chyba nie aż tak bardzo jak pies.

Nie wiem jednak, jak wygląda podróż samolotem - myślę, że lepiej oddac szczurki wtedy komus na przechowanie, bo pewnie musiały podrózować w luku bagażowym, i taka podróż skonczyła by sie chorobą.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wakacje - hotel?

Post autor: unipaks »

Chętnie przechowam Wasze szczurki gdy będziecie na urlopie, jeśli zgramy terminy wyjazdów, a to jest myślę do zrobienia. :)
Tylko nie kupujcie ogonków w sklepach ani w pseudo-hodowli - adoptujcie, tak wiele ich czeka na dobry domek. Można ze szczurzych forów albo z FB https://pl-pl.facebook.com/SzczurzeAdopcje/ https://www.facebook.com/DTOgryzek/
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”