CZY MOGĘ ZMIENIAĆ SZCZURY KLATKAMI? NIE WIEM CO ROBIĆ

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
JestemNowa
Posty: 5
Rejestracja: wt maja 15, 2018 10:27 pm

CZY MOGĘ ZMIENIAĆ SZCZURY KLATKAMI? NIE WIEM CO ROBIĆ

Post autor: JestemNowa »

Witam, kilka dni temu dostałam 2 szczurki, prosiłam aby były tej samej płci, ale dostałam pana i panią. Szczurki mają 4,5 tygodnia, od 3 dni są w jednym pudełku, jednak jutro będą już miały dużą klatkę. Sęk w tym, iż nie chcę aby samiczka zaszła w ciążę, a z tego co wyczytałam samca mogę wykastrować najwcześniej kiedy będzie miał 4 miesiące. Czy do tej pory mogę opiekować się nimi w takim 'systemie', że jednego dnia samiczka będzie w dużej klatce ze wszystkimi akcesoriami, a samiec w pudełku, bądź klatce po chomiku, a drugiego dnia będę ich zamieniać? Wypuszczałabym je też na godzinkę dziennie aby pobiegały, jednak obserwowałabym je ciągle i pilnowała, aby nie zrobiły maluszków. Moje pytanie jest takie czy to ma sens? Czy po kastracji i tylu miesiącach (bo w odosobnieniu będą jakieś 3 miesiące) dogadają się razem w jednej klatce i czy ten czas w samotności wpłynie na nie negatywnie?
Drugą opcją jest to, że mój chłopak postanowił kupić sobie tez parkę i wymienilibyśmy się. Ja bym miała samce, on samice. Pytanie czy takie rozdzielenie nie jest jeszcze gorszym pomysłem? Nie wiem już co z nimi zrobić i sytuacja trochę mnie smuci. Proszę o rady!
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: CZY MOGĘ ZMIENIAĆ SZCZURY KLATKAMI? NIE WIEM CO ROBIĆ

Post autor: IHime »

Rozdzielenie i samotność przez 4 miesiące jest słabym pomysłem. Szczury żyją średnio około 2 lat. 4 miesiące z 24 to około 17% ich życia. To tak, jakby człowiek spędził 13 lat na bezludnej wyspie. Wspólne wybiegi absolutnie nie wchodzą w grę. Kopulacja szczurów trwa ułamek sekundy, tego nie da się upilnować. Do tego brak stałego kontaktu, tylko spotkania, rodzą frustracje. Pomysł chłopaka jest w porządku, nikomu się wtedy nie stanie krzywda. Tylko nie kupujcie, bo znowu niedouczeni sprzedawcy zrobią wam niespodziankę. Adoptujcie.
JestemNowa
Posty: 5
Rejestracja: wt maja 15, 2018 10:27 pm

Re: CZY MOGĘ ZMIENIAĆ SZCZURY KLATKAMI? NIE WIEM CO ROBIĆ

Post autor: JestemNowa »

Pomysł już zrealizowany,
U chłopaka mieszka Mona i Liza, u mnie Lucyfer i Beliar :)
Dziękuję za odpowiedź!
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”