Szczura zabił małego szczurka

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
margoloverats
Posty: 1
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 11:12 pm

Szczura zabił małego szczurka

Post autor: margoloverats »

Witajcie.
Mój szczurek kliklanaście dni temu stracił swojego brata - byli razem w klatce 1,5 roku.
Postanowiłam nie skazywać go na samotność i po przeczytaniu sporej ilości materiałów na temat łączenia szczurków sprawić mu dwóch małych braci.
Stała się jednak tragedia i duży szczur (możliwe) ugryzł małego za ucho, po chwili malucha nie było już z nami :cry: Polało się trochę krwi, a teraz boję się go łączyć z drugim maluchem...
Jestem załamana.
Był neutralny grunt, klatka była umyta, małe się zadomowiły ...


Opisze jak wyglądała cała sytuacja.
Spotkanie na wersalce okrytej prześcieradłem - neutralny grunt.
Duży Szczur - bardzo swobodnie poruszał się po przestrzeni, małe szczurki tuliły się do siebie.
Duży w końcu zainteresował się młodymi, podszedł zaczął odpychać młodego, przewrócił go na plecy, mały pisnął parokrotnie, wąchał (może lizał) jego miejsca intymne. Mały dalej był na brzuchu. Drugi szczurek (ten, który zginął) siedział bez ruchu nie wykazywał zainteresowania, jednak Duży w końcu do niego podszedł, a mały zaczął piszczeć, po chwili zauważyłam krew za uchem, szybko interweniowałam zabierając małego, jednak on odszedł w moich rękach...
Nie wykluczam, że nie wytrzymało mu serce, ale krew która pojawiła się w okolicach ucha była dość sporej ilości.

Co teraz robić?
Czy dalej próbować go łączyć z małym (tym który został)
Jak wpłynie cała sytuacja na małego, który stracił brata?
Jak myślicie co poszło nie tak? Jak unikać takich sytuacji - mały szczur + duży, jak je łączyć by było bezpiecznie...
Poradniki z forum były czytane, ale jak widać nie poskutkowały.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Szczura zabił małego szczurka

Post autor: Paul_Julian »

Bardzo przykra sytuacja :( Moze ten malec był za mały do łączenia, i nieszczesliwie sie złożylo, ze starszy szczurek za mocno go dziabnął :( Starszy szczur by wytrzymał takie uderzenie, ale maluch już nie :(
Jak długo były na neutralnym terenie ? Najlepiej jesli na razie drugi maluch bedzie w osobnej klatce jakies 2 tygodnie i wymieniaj pomiedzy klatkami szmatki ( żeby pachniało drugim szczurem). Mozesz też natrzeć karczki olejem ze szprotki - wtedy będą tak samo pachnieć.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”