ODMIANY, KOLORY

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Hooda
Posty: 183
Rejestracja: śr maja 09, 2012 4:40 pm
Lokalizacja: Krotoszyn
Kontakt:

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: Hooda »

Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: noovaa »

Sabathani, zarówno sphinx jak i fuzz mogą ale nie muszą być całkowicie łyse. Różnią się sierścią, wąsami i zdrowiem.

Przkład łysego FUZZA
Obrazek
wyczuwalny delikatny meszek, wąs zakręcony nie wiem czy zawsze, ale często bardzo krótki.

I owłosionego sphinxa ( mam nadzieję że nie pomyliłam )
http://www.vitadez.ru/images/DOM_GRIZUN ... 775008.jpg
szorstka szecina, wąs prosty
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Sabathani
Posty: 210
Rejestracja: pt kwie 25, 2014 1:46 am

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: Sabathani »

noovaa pisze:Sabathani, zarówno sphinx jak i fuzz mogą ale nie muszą być całkowicie łyse. Różnią się sierścią, wąsami i zdrowiem.

Przkład łysego FUZZA
Obrazek
wyczuwalny delikatny meszek, wąs zakręcony nie wiem czy zawsze, ale często bardzo krótki.

I owłosionego sphinxa ( mam nadzieję że nie pomyliłam )
http://www.vitadez.ru/images/DOM_GRIZUN ... 775008.jpg
szorstka szecina, wąs prosty
Łysy, ale wyczuwalny delikatny meszek? :> jedno przeczy drugiemu. Łysy, czyli bez jakiejkolwiek sierści, dlatego też napisałam, że fuzzy CAŁKOWICIE łyse nie są.

@Hooda
Myślę, że on może jeszcze trochę "wyłysieć", aczkolwiek nie będzie to mocno widoczne ze względu na jego barwę sierści :
Za TM [*] :[/b]Gizmo, Sparky, Diablo, Hachiko, Miko, Maks, Borys, Aki, Pan Szczur, Shiro
Aktualnie brak szczurków w domu :(
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: noovaa »

Cóż na pewno bardziej łysy niż niżej pokazany sphinx ;)
Mała miała meszek tu gdzie widać na zdjęciu, czyli na pysiu wyłącznie.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Hooda
Posty: 183
Rejestracja: śr maja 09, 2012 4:40 pm
Lokalizacja: Krotoszyn
Kontakt:

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: Hooda »

Sabathani pisze:@Hooda
Myślę, że on może jeszcze trochę "wyłysieć", aczkolwiek nie będzie to mocno widoczne ze względu na jego barwę sierści :
Nie zależy mi na tym, by był całkiem łysy, pytam z ciekawości, bo fuzza mam pierwszy raz i zastanawiałam się jak długo będzie trwał ten proces "łysienia" :) Na czubku głowy nie ma sierści w ogóle, ciekawe czy na tym się skończy ;)
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: Megi_82 »

Z tego, co czytałam, to odmiany bezwłose to nie tylko fuzz i sphinx, a szczur, który wygląda jak fuzz, wcale nim być nie musi. Coś tam właśnie z genami wyjaśniali, ale tych genów łysości jest więcej i u przeciętnego golasa to tak naprawdę pojęcia nie mamy, co on jest...
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
Barakuda
Posty: 290
Rejestracja: ndz lut 09, 2014 1:51 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: Barakuda »

Ją się tak właśnie zastanawiam nad moimi dziewczynkami... Mają falowaną sierść i pierwsze co mi przyszło do głowy to rex ale mają taka trochę mniej bujną i teraz nie jestem pewna. Lysinek żadnych nie ma ale też nie wiem jak powinien wygladac dubble rex w tak młodym wieku... Może macie jakieś foty mlodziakow rexow i dubble rexow? Interesuje mnie wiek ok 2 miesiące i w dół.
Z nami: Lulu, Oliwka, Dexter i sostry Sól i Pieprz ur. 24.03.2014r. :)
Szczurowisko Barakudy http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=44003
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: noovaa »

Wiele reksów ma "przerzedzoną" sierść ale bez łysych placków ;)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: noovaa »

Megi w Polsce jednak z łysych hoduje się głównie FUZZY lub pół-łyse duble rexy. Bardzo rzadko zdarza się coś innego jak np sphinx.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Barakuda
Posty: 290
Rejestracja: ndz lut 09, 2014 1:51 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: Barakuda »

Dzięki noovaa, przyznam, że nieco mi ulzylo bo z łysiakami to małż mój chyba by mnie z domu pogonił ( strasznie mu się niepodobają bo wg niego wyglądają jakby były ciężko chore).
Z nami: Lulu, Oliwka, Dexter i sostry Sól i Pieprz ur. 24.03.2014r. :)
Szczurowisko Barakudy http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=44003
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: noovaa »

Wiesz, coś w tym jest. Jak mi rexowa CZO poważnie zachorowała ( zapalenie mózgu ), poza tym że mocno schudła, zaczęła łysieć na pysiu. Wyglądała jak mocno chudy duble rex.
Obrazek
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Barakuda
Posty: 290
Rejestracja: ndz lut 09, 2014 1:51 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: Barakuda »

noovaa pisze:Wiesz, coś w tym jest. Jak mi rexowa CZO poważnie zachorowała ( zapalenie mózgu ), poza tym że mocno schudła, zaczęła łysieć na pysiu. Wyglądała jak mocno chudy duble rex.
Obrazek
Ale mordka rozczulajaca :-)
Z nami: Lulu, Oliwka, Dexter i sostry Sól i Pieprz ur. 24.03.2014r. :)
Szczurowisko Barakudy http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=44003
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: Megi_82 »

Noovaa, ale ja nie mówię o sphinxach, tylko o szczurach wyglądających jak fuzzy. Tu gdzieś na forum o tym było.

Barakuda, ja nie wiem, jakoś te szczury pomieszane, moja Liw niby jest rexem, futro ma potargane/sfilcowane, ale gęste. Ma też proste, długie standardowe wibrysy...
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
Sabathani
Posty: 210
Rejestracja: pt kwie 25, 2014 1:46 am

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: Sabathani »

To są po prostu geny :) To tak samo, jak u ludzi. Jedni mają np mocniej kręcone włosy, inni mniej, mimo to mówi się, że mają "fale" na głowie. Tak samo jest właśnie z fuzzami, rexami etc. U jednych te futerko jest "rzadsze" u innych gęściejsze. Ja tez miałam rexa np, który na łepku miał wręcz grzywę, a na grzbieciku takie małe, łyse plameczki gdzieniegdzie, co wyglądało, jakby już łysiał :)(nie, nie był to double, po prostu część ciałka była mocniej, druga mniej owłosiona) Teraz natomiast mam rexa, który wygląda, jak owca :D

Wydaje mi sie, że mogą mieć na to wpływ "przodkowie i geny" xxxx pokoleń wstecz. Lub najzwyczajniej w świecie po prostu taka uroda, indywidualna szczura :)
Za TM [*] :[/b]Gizmo, Sparky, Diablo, Hachiko, Miko, Maks, Borys, Aki, Pan Szczur, Shiro
Aktualnie brak szczurków w domu :(
karolcia&dzikuska
Posty: 37
Rejestracja: czw kwie 03, 2014 2:19 pm

Re: ODMIANY, KOLORY

Post autor: karolcia&dzikuska »

Hej.
Ostatnio, oglądając ogłoszenia "sprzedam", natknęłam się na "essex-ową" dziewczynkę z Zirrael Rattery.
Opowiadałam koleżance, że śliczna i jeszcze tak kropeczka ::)
Ona powiedziała, że też ma szczurka z "kropeczką".
Przesłała mi fotkę.
Czy uważacie, że to można podciągnąć pod essex-a,
czy to tylko przypadkowy "maziaj" na główce ;)

Będę bardzo wdzięczna za opinie.


Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”