Straszne głupoty o szczurach

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
EMbriOn

jak to jest ze szczurzymi ogonami ??

Post autor: EMbriOn »

jak to jest ze szczurzymi ogonami ?? co one w nich maja ?? nie chodzi mi o wzgledy estetyczne tylko o czysta chemie .... nie wiem juz ile razy slyszalem ze maja tam kupe roznych trucizn , ze koty nie ruszaja ogonow szczurzych ....itp itd moze ktos ma jakies info na ten temat ??
Vision
Posty: 5
Rejestracja: sob wrz 27, 2003 9:57 am

jak to jest ze szczurzymi ogonami ??

Post autor: Vision »

Oczywiscie najwazniejsze to utrzymywanie rownowagi. Ogon jest wszak przeciwwaga dla reszty ciala. Slyszalam tez ze podobno szczury oddaja cieplo przez ogon. Hmmm... To chyba tyle jesli chodzi o moj skromny zasob wiedzy... :P

Ale to z ta trucizna w ogonie slysze po raz pierwszy w zyciu :shock:
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

jak to jest ze szczurzymi ogonami ??

Post autor: Ania »

Wielokrotnie można było usłyszeć, że szczur w swoim ogonie ma strychninę. Nietrudno jednak sięgnąć po encyklopedię by przekonać się, że strychnina jest trucizną pochodzenia WYŁĄCZNIE roślinnego więc nie ma obaw.

Bajki o truciźnie w ogonie zapewne powstały z tego samego powodu co stwierdzenie, że szczury są z natury brudne a to jedne z najczystszych zwierząt (przenoszenie chorób dotyczy wszystkich zwierząt żyjących na wolności a jakoś tak się utarło, że to głównie szczur jest wszystkiemu winien). Społeczeństwo widać musiało znaleźć kozła ofiarnego a strachliwe mamy - powód, by odwieźć swoje pociechy od checi zakupu szczura, ktorego zapewne same się po prostu boją bo ich matki mówiły to samo, co one teraz i kółeczko się zamyka...
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
cr@sh

jak to jest ze szczurzymi ogonami ??

Post autor: cr@sh »

W 100 % zgadzam się z Anią to są poprostu takie głupoty wymyślane przez nasze babcie . Że kot dlatego niezje ogona bo jest w nim strychnina a fakt jest taki jak byś miała do wyboru zjedzenie mięsa czy kawałek ciała pokryty żadkimi i twardymi włosami co byś wybrała . Odpowiedź jest prosta. Więc niemasz się co przejmować szczuras cie nie otruje :)

Ale temat ten już był poruszany na forum !!!
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

jak to jest ze szczurzymi ogonami ??

Post autor: oliwi@ »

Strychniena, strychnina, strychnina ... Boże ile razy ludzie wymyślą coś głupszego. Zawsze to czego się boimy staramy się oczernić i zwyzywać od rzeczy diabelskich i strasznych. Sczur NA PEWNO nie ma trucizny w ogonie :) Wiele razy tłumaczyłam to różnym babcią na ulicy które zaczepiały mnie kiedy szłam ze szczurem na ramieniu i wiele razy mówiłam to mojej ciotce które uważa że szczur ma trucizne w ogonie ... Ludzie mają tendencję do ubarwiania rzeczywistości ;)
SPOKOJNIE twój szczur na pewno nie udusi cie ogonem, nie wygryzie ci oczu, nie zatruje strychniną ani nie poodgryza ci wszystkich palców :D
Awatar użytkownika
Elf
Posty: 229
Rejestracja: ndz paź 26, 2003 11:32 am
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

jak to jest ze szczurzymi ogonami ??

Post autor: Elf »

Moja babcia to ma pogląd ze kot nie zje nie tylko ogona ale i łba szczurzego, który jest jeszcze bardziej trujący :) Na nic się zdało przekonywanie, że to jakieś zabobony. Trudno powiedzieć skąd sie biorą takie przekonania teraz ogon truje a kiedyś robiono z niego amulety ochronne :)
Szczur musi miec ogon dla utrzymywania równowagi i zwróccie uwagę, że ten ogon ma chwytny nawet przy końcówce.
Koniec szczurzej epopei....

['] Ash, Tasha, Missi, Matylda, Root, Hash, Pinki, Mju, Dimon, Karina, Ciamek, Śnieżynka Duża, Śnieżynka, Lilu, Lila
Gucio
Posty: 283
Rejestracja: czw cze 03, 2004 8:39 pm
Kontakt:

Strychnina w ogonku?

Post autor: Gucio »

czy to prawda że szczury mają strychninę w ogonie? moi rodzice lubią Tequille, ale mają wątpliwości co do ogana. Jak ich przekonać że taki ogonek choćby nawet miał strychninę to nic im nie będzie od tego? Wiem że może ten temat nadaje sie do działu uszczurawianie ale uważam że nalezy zamieścić go tutaj :roll:

połączone z istniejącym. yss mod
Wadera
Posty: 163
Rejestracja: śr gru 03, 2003 7:02 pm

O ogonku

Post autor: Wadera »

Alakaloidy produkowane sa jedynie przez rosliny. W tym strychnina (nie pamietam dokladnie przez co), ktora ze szczurkami nie ma nic wspolnego. Gdyby dalo sie znalezc jakakolwiek trucizne w szczurzym ciele to na 100% wiekszosc osob by o tym wiedziala, chociazby dlatego ze bylaby od wiekow stosowana - przeciez szczur to pospolite zwierze....
Bestyj; Cessi; Kruca vel Foczka; Myszorek; Suska; Baryłka; Nerwusek... .. .
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

O ogonku

Post autor: ESTI »

Strychnina w ogonku???

To tylko mit i nie wierz w to.
Kompletna bzdura.
Obrazek
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

O ogonku

Post autor: oliwi@ »

Temat był już poruszany ale uwierz, że strychnina to bajka :) Strychnina jest trucizną wyłącznie roślinną :) Też na początku musiałam uświadomić o tym rodzinkę :) Teraz już nie boją się ani ogonka ani nic :)
Więc bez obaw :) Ogon nikogo nie otruje, nie udusi, nie przetnie skóry i nie wiem co tam jeszcze :lol:
axeOutkast
Posty: 106
Rejestracja: sob maja 15, 2004 4:19 pm

O ogonku

Post autor: axeOutkast »

no nie niemoge - 21 wiek a ludzie takie bzdury wygaduja - heh, przesada. a psy pewnie pierdza NAPALMem ;)

^to oczywiscie nie mialo nikogo obrazic 8) ^
...::Companhia Pernas Pro Ar::...
bazik
Posty: 118
Rejestracja: wt mar 30, 2004 4:07 pm

O ogonku

Post autor: bazik »

Wielu ludzi nie lubi szczurów właśnie ze względu na ich ogony. Przypominaja im coś ohydnego(nie mam pojęcia co, ale jednak). Ale to naturalne, że niektórzy boja się pająków, inni węży a jeszcze inni szczurków. W każdym razie strychniny w ogonach nie mają. :)
" Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.."
skatekate
Posty: 4
Rejestracja: pt sie 27, 2004 1:57 pm

Trucizna w ogonku??

Post autor: skatekate »

Słyszałam od mojej starszej siostry, która jest głupia i jej nie lubię, że szczury mają truciznę w ogonku. Nie chce mi sie w to wierzyć, ich ogonek jest taki aksamitny... ja czuję, że to czysta ściema. Ale, wolę sie spytać specjalistów :D Bo na przykład, moja siostra mogła mnie przymusić do mycia rąk po zabawie ze szczurkiem (i tak to robię) tak żeby poskutkowało. Jednak po co szczurowi jad w ogonku, co to jakiś skorpion?? Ja chyba nie jetsem taka łatwowierna na jaką wyglądam:) A jak czytałam sobie książkę o szczurach o ogonku napisali tyle, że budzi odrazę a naprawdę jest tylko gładki. Co sądzicie??
What I am is what I am is what you are,oh why?
What I am is what I am is what you are.
What I am is what I am is what you are.oh why?
What I am is what I am is what you are,oh why???
You are!!!!!!!!!!!
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

Trucizna w ogonku??

Post autor: oliwi@ »

to ściema... szczury nie mają trucizny w ogonie... o tym bylo mase temtów... użyj opcji SZUKAJ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”