Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Milka-sensei
Posty: 265
Rejestracja: pt lip 29, 2011 1:16 pm
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Milka-sensei »

Gingerka pisze:Wiecie co? Ja mam tylko jednego szczura bo mi rodzice nie pozwalają na 2. No fakt w klatce jest smutna ale jak ja mam przy sobie jest taka kochana..i nie chce dokupywać jej koleżanki bo raz już kupiłam, mama wpadła w szał i spuściła tego szczura w toalecie.
o mój boże! i jeszcze mi powiedz, że Twoja mam jest chrześcijanką... powiedz jej, że popełniła morderstwo! Zabijanie zwierząt nie dotyczące zabijania dla celów hmmm "spożywczych" jest karalne... nawet szczurów! Jak tak można?! _^_
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Kluska123 »

To istna bzdura co napisała, nie ma co się przejmować i offtopować, szkoda nerwów ::)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
Iguta87
Posty: 512
Rejestracja: sob maja 14, 2011 11:58 pm
Lokalizacja: Gliwice

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Iguta87 »

Troll..?
Dziewczyny:
Chłopaki:

Za TM: Fred Bimber Konan Zgredek Biała Ruda Haśka Czarna Didi Hak Smok Blanka Fufa Grzmot Lukrecja Wróżka Wilk Duch Delicja
"Beyond the door there's peace I'm sure,
And I know there'll be no more tears in Heaven”
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: mini »

Raczej. Nie sądzę aby ktoś był wstanie zrobić coś takiego, a jeśli nawet to kto by się do tego przyznawał? :-X
Mi byłoby strasznie wstyd za takie zachowanie matki, nie mówiąc już o tym, że bym jej tego nie wybaczyła.
Strasznie głupie zachowanie ze strony tej osoby.. :-\
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Awatar użytkownika
Iguta87
Posty: 512
Rejestracja: sob maja 14, 2011 11:58 pm
Lokalizacja: Gliwice

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Iguta87 »

Wczoraj napisała że ma 2 szczury.. ::) Też niewierze żeby ktoś spuścił szczura w toalecie.
Dziewczyny:
Chłopaki:

Za TM: Fred Bimber Konan Zgredek Biała Ruda Haśka Czarna Didi Hak Smok Blanka Fufa Grzmot Lukrecja Wróżka Wilk Duch Delicja
"Beyond the door there's peace I'm sure,
And I know there'll be no more tears in Heaven”
Awatar użytkownika
Orangeo
Posty: 70
Rejestracja: czw kwie 28, 2011 10:29 pm
Lokalizacja: Paczków, Nysa

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Orangeo »

Blanny pisze:Myślę, że najbardziej problem stadności przedstawia film Cast Away - Poza światem. Ci, którzy mają wątpliwości, niech obejrzą ten film jeszcze raz, myśląc o Tomie Hanksie jako szczurze. (Bez obrazy dla Toma, bo to świetny aktor, ale my przecież kochamy szczury. :D ) Ładnie tam jest przedstawione, jak mało nie oszalał (no dobra, w pewnym momencie oszalał) i do tego stopnia brakowało mu towarzysza, że zaprzyjaźnił się z piłką.. Szczur samotny jest właśnie takim Tomem Hanksem uwięzionym na bezludnej wyspie.
Dokładnie Blanny ! Ten sam przykład podałam tacie przy długiej rozmowie 'uszczurawiającej'. I myślę, że miało to wpływ na jego postrzeganie całej sprawy. Człowiek jest taką 'piłką' dla samotnego szczura - nosek czas czuje pustkę, bo piłka to przedmiot, rzecz, a nie odzwierciedlenie jego samego :)
Gingerka
Posty: 17
Rejestracja: czw lip 28, 2011 3:24 pm
Lokalizacja: W-wa

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Gingerka »

Moja mama sie wkurzyła ale wybaczyłam jej bo co miałam zrobić? Ale umawa była taka że kupuje drugie szczura za to co zrobiła. I sie zgodziła. Teraz mam dwa zadowolone szczurki :D
Ze mną kot

[*] Zosia, Marysia[/size]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Paul_Julian »

Gingerka pisze:Wiecie co? Ja mam tylko jednego szczura bo mi rodzice nie pozwalają na 2. No fakt w klatce jest smutna ale jak ja mam przy sobie jest taka kochana..i nie chce dokupywać jej koleżanki bo raz już kupiłam, mama wpadła w szał i spuściła tego szczura w toalecie.
Lepiej od razu oddaj te szczury. Bo co będzie jak sie okaze , ze mama się znowu wkurzy albo operacja czy wizyta u weta będa za drogie ?

Wybaczyłas matce pozbawienie życia żywej istoty ? Nie dziwię sie, ze kupiłaś, nikt Tobie nie da szczura do adopcji, nie z ryzykiem ZABÓJSTWA.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: valhalla »

To jakiś troll forumowy, nie chcę wierzyć, że to prawda...
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Kluska123 »

Pewnie że troll, lepiej nie zwracać uwagi, szkoda zaśmiecać wątek.
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Paul_Julian »

Dopiero co znalazłem fajny filmik, dlaczego trzeba miec kilka szczurków :)

http://www.youtube.com/watch?v=cDy3bMRu ... re=related
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Pumiasta
Posty: 30
Rejestracja: pn maja 10, 2010 10:28 pm
Lokalizacja: Strzegom/Wroclaw/Walbrzych

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Pumiasta »

A co jeśli szczur nie toleruje innych towarzyszy? Pamiętam miałam w 2003 szczurzyce, roczną samice, wzięłam dla niej towarzyszkę, wsadziłam tą drugą do klatki i gdyby nie moja szybka interwencja byłoby po szczurze.... Szczury musiały być trzymane osobno, inaczej ta roczna zeżarła by tą drugą.
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: mini »

Bo popełniłaś błąd przy łączeniu. ::) Trzeba wiedzieć jak łączyć zanim się za to weźmie. Gdyby mi ktoś obcy wlazł do mieszkania ot tak, też nie byłabym delikatnie mówiąc: Niezadowolona..
Dlatego też nie możesz powiedzieć, że Twoja szczurzyca nie tolerowała innych, bo źle przeprowadzałaś łączenie.
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: klimejszyn »

jeśli tak po prostu włożyłaś nową szczurzycę do klatki, to się nie dziwię - wrzuciłaś obcego, intruza, na teren starszej szczurki... łączenie trzeba odpowiednio przeprowadzić, wszystko jest opisane w odpowiednim temacie w dziale 'stadko'.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Pumiasta
Posty: 30
Rejestracja: pn maja 10, 2010 10:28 pm
Lokalizacja: Strzegom/Wroclaw/Walbrzych

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Pumiasta »

próbowałam je połączyć np. na neutralnym gruncie -ale tej starszej chyba odpowiadała samotność, bo nie dało jej się przekonać do nowej koleżanki.
Może gdybym wcześniej znała te forum, byłoby inaczej
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”