KOSZTY utrzymania szczura

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Jay-Jay
Posty: 548
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 8:20 pm
Numer GG: 7336498
Lokalizacja: 100 km od Szczecina
Kontakt:

Re: KOSZTY utrzymania szczura

Post autor: Jay-Jay »

Ja chciałam dodać że żeby teraz zbierać na szczura bedę sama chciałam zrezygnować z wycieczki do krakowa ale rodzice mówili że oni z okazji moich urodzin mi wycieczkę ufundują
a ja sama mogę zagospodarować ja akurat mam fajnie bo mam sad i na wakacje bede sprzedawać owoce i to nawet za same wisnie mozna zarobić 200 zł a co dopiero śliwki czy winogron 8) a życie każdego zwierzecia szczura :-* czu myszki jest ważne dlatego mam juz na koncie 200 i jeszcze z 300+ 100 na niespodziewane wizyty no i oczywiście rodzice :D ::) :D I nawt 13-latka sobie poradzi ^-^
Obrazek
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: KOSZTY utrzymania szczura

Post autor: gosja1 »

no tak, ale to są pieniądze odłożone, a masz jakieś stałe "przychody"? nie chcę być czepliwa i zniechęcać czy coś takiego - po prostu czasem lubi się skumulować wiele wydatków, nawet na jakieś własne zachcianki + szczury, a wtedy może wyjść dużo :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: KOSZTY utrzymania szczura

Post autor: sylwiaj »

no i to sie rozumie dziewczyna kombinuje by zwierzaki miały dobrze:)
Po co natolatce stałe przychody przeciez na mocy prawa jeszcze pracowac nie moze;) ważne ze rodzice pomagaja i w razie co zawsze jest jakis pieniadz na operacje
mnie ostatnio koszty leczenia wet załamuja zwłaszcza teraz mam jadna kandydatke (po raz drugi) na wycinke guza a druga nie wiadomo czy tylko cysta czy guz zobaczymy Lucrin dzisiaj dostała i nie wiem czy to przez moja nadzieje czy cos ale mam wrazenie ze ciuścik jej zmiękł i sie skurczył:)
W sumie jakbym miała wymieniac koszty na leeczenie 4 ogonów to mogłabym juz sobie źrebaka kupic lub konia utrzymac przez jakies pół roku;) w sumie wyszło mi ok 2 tys w ciagu pół roku (4 sterylki plus 3 guzy plus kontrole, różne zabiegi i niestety uspienie przyjaciela)
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: KOSZTY utrzymania szczura

Post autor: gosja1 »

sylwiaj, właśnie dlatego wzięłam przychody w cudzysłów, aby nie rozumieć tego dosłownie. wcale nie każę dziewczynie chodzić do pracy. najbardziej chciałam podkreślić to, że uzbieranie kilku stówek nie wystarczy, bo takie uzbierane pieniądze mogą się szybko wykruszyć. co innego, jeśli zawsze można liczyć na rodziców.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
Jay-Jay
Posty: 548
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 8:20 pm
Numer GG: 7336498
Lokalizacja: 100 km od Szczecina
Kontakt:

Re: KOSZTY utrzymania szczura

Post autor: Jay-Jay »

ja oczywiście o tym wiem ;) a moje zachcianki to tylko można powiedzieć jabłko bo i tak dobrze wyglądam :D
Obrazek
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: KOSZTY utrzymania szczura

Post autor: marts »

gosja1 jakby każdy niepełnoletni forumowicz miał mieć własne dochody to chyba większość nie miałaby ogonów :P
Też jestem niepełnoletnia, nie mogę jeszcze zarabiać ale pieniądze na szczurki zawsze mam, a nawet jeśli nie to rodzina a nawet przyjaciele pożyczą mi, bo wiedzą, że chłopcy są dla mnie najważniejsi ;)
Oczywiście wiadomo, że niektórzy są nieodpowiedzialni, kupują na szybko jednego ogona + klatkę w zoologu za małą nawet na chomika no i do tego nie mają kompletnie kasy i użalają się nad sobą na forum, że oni nie mają pieniędzy na klatkę czy weta... Ale takiego zachowania to ja nawet komentować tu nie chcę :)
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: KOSZTY utrzymania szczura

Post autor: sylwiaj »

nie oszukujmy sie ja jak byłam niepełnoletnie tez nie myslłam ze zwierze może sie rozchorowac;) ale miałam wtedy wiecej szczescie niz roumu moje ogonki dozywały zdrowe (z wyjatkiem jaskry u jednej samiczki) do 3 lat i wszystkie wczesniejsze odeszły smiercia naturalna - szczesliwe bez guzów al to było jakies 10 lat temu a teraz widze ze guzy sa coraz wieksza plagą
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
mieciowa
Posty: 30
Rejestracja: ndz lis 13, 2011 5:34 pm

Re: KOSZTY utrzymania szczura

Post autor: mieciowa »

decydując się na jakiekolwiek zwierzę ,musimy liczyć sie z kosztami..i tyle o ile zdarzają sie koszty nie do przewidzenia(nagła choroba,uraz)cała reszta powinna być tak naturalna jak obecność wody w kranie i jedzenia w lodówce.niektórzy nie zdają sobie chyba sprawy,że biorąc pod opiekę zwierzaka to MY stajemy sie całkowicie odpowiedzialni za jego zdrowie a nawet ŻYCIE. smutne to,ale fakt jest faktem.niektórzy nie powinni miec zwierząt;)ale ufam,że większość tu obecnych wie o co w tym całym "bałaganie"chodzi:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”