Dodawanie zdjęć

Wypowiedz się na temat serwisu, zaproponuj zmiany, zgłoś skargę lub usterkę.

Moderator: Junior Moderator

Magda :)))
Posty: 104
Rejestracja: pt mar 23, 2007 8:02 pm
Lokalizacja: Tczew / okolice Trójmiasta

Dodawanie zdjęć

Post autor: Magda :))) »

Czemu nie mogę do moich postów dołączać zdjęć? Nie są za duże, a i tak nie mogę ich załadować, zawsze pojawia się info, żeby spróbować później iże coś jest przeciążone. O co w tym chodzi?  ???
Ze mną:
- york: Pyśka
-szczuras: Roki

Odeszły:
Fred, Maniek, Tofik, Szczypior, Dumbo
Awatar użytkownika
paulinka93
Posty: 239
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 2:51 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Dodawanie zdjęć

Post autor: paulinka93 »

No właśnie, a mi pisze że skończyło się miejsce na załączniki. Help Jak je wkleić i jaki ma mieć maksymalny rozmiar?!?
Moje szczurki: Chicka, Mila, Zula[*], Toyota[*], Hawana[*], Koko[*], Kika[*], Mia[*], Lajla[*].
Koszatniczki: Lola[*] i Tola[*].
Kocur Filip[*].
Pies Nestor.
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Dodawanie zdjęć

Post autor: zalbi »

wrzuc zdjecia na imageshack.us albo na fotosik.pl
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
paulinka93
Posty: 239
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 2:51 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Dodawanie zdjęć

Post autor: paulinka93 »

wolałabym jednak tu. tak mi lepiej:) ktoś wie???
Moje szczurki: Chicka, Mila, Zula[*], Toyota[*], Hawana[*], Koko[*], Kika[*], Mia[*], Lajla[*].
Koszatniczki: Lola[*] i Tola[*].
Kocur Filip[*].
Pies Nestor.
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Dodawanie zdjęć

Post autor: zalbi »

nie da sie dodać zdjec na forum. dlatego pisze, że skończylo sie miejsce na załączniki.

dlatego podałam ci te strony
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
paulinka93
Posty: 239
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 2:51 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Dodawanie zdjęć

Post autor: paulinka93 »

Aha dzięki:)
Moje szczurki: Chicka, Mila, Zula[*], Toyota[*], Hawana[*], Koko[*], Kika[*], Mia[*], Lajla[*].
Koszatniczki: Lola[*] i Tola[*].
Kocur Filip[*].
Pies Nestor.
wika_83
Posty: 14
Rejestracja: czw kwie 02, 2009 8:16 am

Re: Dodawanie zdjęć

Post autor: wika_83 »

hej tez mam problem z dodaniem zdjec szczurków w jaki sposób je mam dodac.Z góry dziękuje za pomoc.
Awatar użytkownika
lavena
Posty: 1889
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:56 pm
Lokalizacja: Lublin/Puławy

Re: Dodawanie zdjęć

Post autor: lavena »

Jak wejdziesz na stronę fotosik.pl to tam już jest wszystko ładnie i prosto wyjaśnione. Jak dalej będziesz mieć problem to pisz.
wika_83
Posty: 14
Rejestracja: czw kwie 02, 2009 8:16 am

Re: Dodawanie zdjęć

Post autor: wika_83 »

Dzięki dałam już sobie rade ;)
Awatar użytkownika
Pawwwle
Posty: 140
Rejestracja: pn cze 22, 2009 9:26 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dodawanie zdjęć

Post autor: Pawwwle »

Mam trochę fotek szczurków i klatki swojej konstrukcji. Dziś udało mi się przygotować zdjęcia do internetu i planowałem zamieścić je na Fotosiku. Pech jest taki, że od kilku dni Fotosik wprowadził ograniczenia - bezpłatnie można posiadać w serwisie tylko 100 zdjęć, a ja mam prawie 250... Co radzicie? Z jakich serwisów korzystacie? Czy są jakieś bezpłatne? Ważne dla mnie jest żeby prawa autorskie można było sobie zastrzec (podobał mi się sposób w jaki kwestia ta rozwiązana była na Fotosiku).
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dodawanie zdjęć

Post autor: ogonowa »

Nie wiem jak z prawami autorskimi, ale ja korzystam z tego www.photobucket.com

Wgrywasz wszystkie zdjęcia naraz, bez problemu, miniaturki dostępne. Super :).
Awatar użytkownika
Pawwwle
Posty: 140
Rejestracja: pn cze 22, 2009 9:26 am
Lokalizacja: Warszawa

Pokrętne regulaminy

Post autor: Pawwwle »

Ja szukam czegoś polskiego, by mieć choć minimalną kontrolę nad swoimi zdjęciami. Już raz moje zdjęcia zostały skopiowane i wykorzystane - było to na aukcji internetowej - to wystarczyło mi jako nauczka. Na szczęście problem udało się kulturalnie załatwić i już nikt więcej nie ruszał moich fotek (a ja zacząłem je podpisywać).

Zanim cokolwiek zamieszczę w internecie muszę wcześniej przeczytać regulamin serwisu (nie znam angielskiego). Polskie prawo i regulaminy internetowe są wystarczająco pogmatwane, że nawet w ojczystym języku trudno je zrozumieć. Każdy pokrętny, podstępny, na wyrost punkt regulaminu od razu mnie zniechęca - za przykład może posłużyć tutaj choćby serwis Grono.net który w regulaminie zastrzegł sobie, że ze zdjęciami użytkowników może zrobić tak naprawdę wszystko - nawet publikować drukiem i to wiele miesięcy po od wykasowania użytkownika. Podobnie jest z photoblog.pl tylko że oni poszli jeszcze dalej, gdyż zastrzegają sobie prawo udostępniania zdjęć osobom trzecim związanym z administratorem serwisu. Pomijam już fakt łamania prawa przez serwisy, które odmawiają usunięcia, zaprzestania przetwarzania danych osobowych.

Moje rady dla Was są takie - nie zamieszczajcie w internecie oryginałów zdjęć, ale zawsze pomniejszone, specjalnie przygotowane do internetu, najlepiej podpisane, a oryginały trzymajcie zarchiwizowane - stanowią dowód, że jest się właścicielem/autorem fotek. No i czytajcie regulaminy, bo byle portal społecznościowy może okazać się nie lada problemem, gdy uznacie już, że się znudziliście i chcecie się wykasować.

Pod względem regulaminu najbardziej podoba mi się na razie Fotosik. Szkoda, że wprowadzili opłaty, choć z drugiej strony to wcale się im nie dziwię. Nie jest u nich drogo, ale ja po prostu nie fotografuję na co dzień - chcę jednorazowo zamieścić fotki, pokazać je Wam i znajomym i nie chcę w to inwestować pieniędzy. :D :)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Dodawanie zdjęć

Post autor: yss »

pawwwle, a nie można założyć kilku kont na fotosiku? :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
lavena
Posty: 1889
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:56 pm
Lokalizacja: Lublin/Puławy

Re: Dodawanie zdjęć

Post autor: lavena »

Można. W regulaminie pisze że można mieć trzy :)
evanduril
Posty: 81
Rejestracja: pt cze 14, 2013 2:00 pm
Numer GG: 2398438

Re: Dodawanie zdjęć

Post autor: evanduril »

Ja się jeszcze podepnę - przy dodawaniu zdjęć przez [IMG] forum obcina zdjęcia powyżej pewnego rozmiaru - w sensie nie widać reszty zdjęcia. Niezbyt eleganckie rozwiązanie na pilnowanie, aby zdjęcie nie rozepchało posta :) Są naprawdę fajne i proste do wrzucenia skrypty, które automatycznie skalują zdjęcia lub tworzą miniaturkę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Technikalia”