Tagi

Wypowiedz się na temat serwisu, zaproponuj zmiany, zgłoś skargę lub usterkę.

Moderator: Junior Moderator

ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Tagi

Post autor: ogonowa »

Przyszedł mi do głowy pomysł, żeby zrobić w każdym temacie (najlepiej już po porządkach które teraz odbywają się na forum, coby każdy temat był na swoim miejscu i miał już swój temat), w pierwszym poście tagi. Czasem trudno jest znaleźć przez szukajkę coś, czego nie ma w spisie, jest dosyć daleko w jakimś dziale, a nie za bardzo pamiętamy dany tytuł, ponieważ akurat wpisujemy takie słowa które niekoniecznie wystąpiły w postach zawartych w temacie. Niekiedy też tematy mają zamiast polskich znaków, znaki zapytania, co również bardzo utrudnia szukanie. W związku z powyższym, może dałoby radę zrobić tagi w każdym pierwszym poście tematu? Wpisałoby się każde możliwe słowo powiązane jakoś z tematem, żeby każdy mógł to znaleźć, bez względu na to, czy wpisze szczurek, czy szczur.


Mogłoby to wyglądać tak, że w tym moim tutaj pierwszym poście tematu byłyby takie tagi: tagi, utrudnienia, w, szukaniu, tematów, początek, postów


Ja np. kiedy czegoś szukam, nie pamiętam jak brzmiało jakieś słowo, o konkretnym temacie, więc zamiast wpisać w szukajce 'tagi', jak jest w temacie, wpiszę np. utrudnienia w szukaniu tematów i już wyskoczy mi ten post, bo takie słowo zostało wymienione w pierwszym poście, w tagach :).


Rozumiem, że byłoby to bardzo pracochłonne chodzić od tematu do tematu i wpisywać po kolei wszystkie możliwe skojarzenia związane z tematem, ale nie musiałoby być wszystko naraz, a jakoś stopniowo, np. jeden dział w miesiącu :).
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Tagi

Post autor: Ania »

Pomysł fajny. Możesz napisać jakie przykładowo tagi dałabyś dla 3 wybranych przez siebie tematów? Zalinkuj tutaj tematy i napisz kolejno przypisane do nich słowa kluczowe ;)
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tagi

Post autor: ogonowa »

http://szczury.org/viewtopic.php?f=10&t=18065&start=0
najlepsza, sztuczka, sztuczki, tresura, tresowanie szczura, nauczanie, nauka przychodzenia na wołanie

http://szczury.org/viewtopic.php?f=9&t=5621
czym myc/myć szczura, szczurka, szczurki, jak, jaki szampon, preparat, mydło/mydlo, do mycia, dla psów/psow, kotów/kotow


http://szczury.org/viewtopic.php?f=32&t=18677
w czym przechowywać/przechowywac karmę/karme, trzymać/trzymac, jedzenie dla szczurów, szczura, opakowanie na karmę, przetrzymywanie


Zrobiłabym to tak, również z uwzględnieniem wyrazów bez polskich znaków, bo wiadomo, że nie zawsze ktoś może wcisnąć (chociażby yss bujająca niemowlę w lewej ręce :D) ten alt, żeby napisać ę, zamiast e ;).
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Tagi

Post autor: zalbi »

ogonku, pomysl fajny ale to nie o to chodzi w tagach...

tagi to np: kąpiel, mydło, karma, suszenie, klatka, szczur, itd.. a nie "czym myc", "jak" itd..
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tagi

Post autor: ogonowa »

zalbi, ale ktoś może wpisać w szukajce np.'czym myć' i mu wyskoczy temat, więc też się nadaje.. jest to jednak jakieś tam skojarzenie związane z tematem. albo ktoś właśnie wpisze 'jak myć'.


Może to się nazywać jak tylko chcecie, ale mi chodziło o jakieś skojarzenia z tematem, tak żeby każda osoba mogła sobie to znaleźć.. bo jedni wpiszą jak myć, drudzy czym, a jednak szukają podobnego tematu. Więc może nie tagi, a skojarzenia z tematem :P. Chodziło mi o coś w tym rodzaju, może jednak źle zrobiłam, że nazwałam to 'tagi'.
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Tagi

Post autor: Ania »

Tyle, że wyszukiwarka nie łapie wyrażeń dzielonych spacją, dlatego musi być to jedno słowo (dodatkowo b. popularne wyrażnia w stylu "jak" "z" - omijamy szerokim łykiem w tworzeniu tagów, bo będzie milion pięćset wyników zupełnie nie związanych z szukaną frazą). Musza być hasłowo, coś jak podała zalbi: myć, mycie, sprzątać, sprzątanie itp.

Ogonowa, czy podjęłabyś się tego zadania gdybym przydzieliła Ci rangę edytora?
Jeśli tak, to zgłoś się proszę do mnie na PW.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Tagi

Post autor: zalbi »

to można przy wyszukiwarce napisac instrukcję jak wpisywac.. moim zdaniem tak bylo by łatwiej..
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Tagi

Post autor: Ania »

zalbi pisze:to można przy wyszukiwarce napisac instrukcję jak wpisywac.. moim zdaniem tak bylo by łatwiej..
Nie można, bo ta treść nie podlega edycji z poziomu PA.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
Asmena
Posty: 689
Rejestracja: wt cze 30, 2009 9:02 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Tagi

Post autor: Asmena »

zalbi- a nawet jeśli, to kto by to czytał?... Wątpię, żeby jakiś laik czytał wszystkie regulaminy, etc.
Ze mną: Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Arai, Chiki, Hagu, Sukui
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya
ODPOWIEDZ

Wróć do „Technikalia”