Propozycja działu

Wypowiedz się na temat serwisu, zaproponuj zmiany, zgłoś skargę lub usterkę.

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Propozycja działu

Post autor: Arau »

Witam!
Zauważyłam, że problemem na forum, jak na każdym innym zresztą, są powtarzające się w kółko tematy. Nowi użytkownicy chcą szybko uzyskać odpowiedź na ich pytanie, a stałych bywalców drażni setny temat o tym samym, sytuacja stara jak internet.
Zauważyłam jednak na innym forum o papierosach elektronicznych, papierosyforum.pl, bardzo fajne rozwiązanie - dział "Szybkie pytanie". Jest to miejsce właśnie dla osób którym nie chce się przedzierać przez pełne tematy, często sprzed kilku lat, albo po prostu weszły uzyskać jakąś informację i nie maja ochoty udzielać się długo na forum. Tematy z tego działu są automatycznie usuwane po dwóch tygodniach.
Udzielam się trochę na tamtym forum i uważam, że dział świetnie spełnia swoją funkcje - powtarzające się tematy zdarzają się oczywiście, ale jest ich dużo mniej. Stali bywalcy też są zadowoleni, bo skupiają się na odpowiedzi na pytanie a nie upominanie, że "taki temat już był!"
Link do forum podałam, żeby można było podejrzeć jak to wygląda w praktyce, forum jest o innej tematyce, więc to raczej nie konkurencja.
Temacik do zastanowienia, moja luźna propozycja:)
Pozdrawiam,
Arau
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Propozycja działu

Post autor: noovaa »

To ja się podepnę ;P ..

... brakuje mi działu widocznego dla użytkowników, wypełnionego zamkniętymi tematami: archiwum adopcji, gdzie lądowałyby wszystkie tematy adopcyjne po ich zamknięciu ( oprócz tych, w których ktoś znikł i ostatecznie nie wiadomo co ze szczurami, które były do oddania ).
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Propozycja działu

Post autor: Malachit »

Hmm, jeśli można wyrazić opinię - wg mnie dział "szybkie pytanie" może doprowadzić do tego, że wszyscy będą właśnie tam pytać, a po co w takim razie są tematy na całym forum we wszystkich innych działach? Ludzie są leniwi (to jest fakt, nie opinia) więc z lenistwa będą pytać tylko tam. I kto ma odpowiadać na te ciągle takie same pytania? Przy takim jak jest podziale przynajmniej można tylko podać link do tematu, który już istnieje i odpowiada na postawione pytanie :) takie jest moje zdanie.
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Propozycja działu

Post autor: Paul_Julian »

Dzial "szybkie pytanie" - nie. Malachit już wytlumaczyła dlaczego.

Noova - Achiwum adoopcji jest tu http://szczury.org/viewforum.php?f=4 , glówne archiwum jest tu http://szczury.org/viewforum.php?f=175 ale na razie jest tam niestety za malo. docelowo ma to być miejsce, gdzie będą wrzucane wszystkie stare wazne tematy.

Chodzi Ci o te działy czy o calkiem osobny gdzie byłyby tylko archiwa ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Propozycja działu

Post autor: BlackRat »

Malachit pisze:Hmm, jeśli można wyrazić opinię - wg mnie dział "szybkie pytanie" może doprowadzić do tego, że wszyscy będą właśnie tam pytać, a po co w takim razie są tematy na całym forum we wszystkich innych działach? Ludzie są leniwi (to jest fakt, nie opinia) więc z lenistwa będą pytać tylko tam. I kto ma odpowiadać na te ciągle takie same pytania? Przy takim jak jest podziale przynajmniej można tylko podać link do tematu, który już istnieje i odpowiada na postawione pytanie :) takie jest moje zdanie.
Miałam napisać to samo, ale widzę, że już Malachit uprzedziła, więc tylko się podpinam.
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Propozycja działu

Post autor: noovaa »

Nie Paul, ale przysięgam, że przed napisaniem postu upewniałam się że nie ma ;D
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Propozycja działu

Post autor: Paul_Julian »

Nie ma sprawy :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
^Yuuhi^
Posty: 1062
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 4:34 pm
Lokalizacja: Śląskie/Chorzów
Kontakt:

Re: Propozycja działu

Post autor: ^Yuuhi^ »

ja mysle ze zamiast dzialu szybkie pytanie otworzyc dzial w ktory nie mozna pisac postow a bedzie wszystko co podstawowe napisane w jednym glownym poscie i tyle np temat karmy i w nim jeden post ktory by wygladal w taki sposob ze beda wymienione karmy polecane: a,b,c itd i karmy niepolecane : a,b,c itd bez zbednych zdan tylko jasno i na temat czarno na bialym, i tak samo np. z chorobami bez zbednych zdan jak to bylo u kogos tylko opisac objawy danej choroby, jak zapobiegac, jak leczyc na co zwrocic uwage. cos w stylu takiej szczurzej encyklopedi od a do z :)
Ze mną: Gizmo, Frodo, Gus, Loki oraz pies Brutus i paput Hektor
Za Tęczowym Mostem [*]: Edzio, Fredzio, Tarzan, Hedor, Gex, Radarek, Twix, Leon, Lestat, Kovu, Maniek, Dan, Winnie, Castiel[/color]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Propozycja działu

Post autor: Paul_Julian »

Nie da sie zrobić czegos takiego, bo wszystko sie zmienia, nie nadążymy. Poza tym nie da się tak zrobić, bo w kazdym przypadku (karma lub choroby) są różne "ale" itd.
Spis polecanych karm ?
Tu jest najnowszy http://szczury.org/viewtopic.php?f=32&t=34608

Choroby, krótko ? http://szczury.org/viewtopic.php?f=11&t=30673
http://szczury.org/viewtopic.php?f=11&t=32626


Wiecie w czym jest problem? W lenistwie nowych użytkowników. Są spisy treści, jest szukajka. Jak ktoś chce sie dowiedzieć ,c zy dana karma jest dobra, to nie moze się kierować jednym postem, tylko przeczytać więcej opinii. To tak jak ze wszystkim. Co z tego, ze na opakowaniu pisze, ze karma jest super, skoro ma np. enonowe chrupki, lub może jakiegoś szczurka uczulić. Dodatkowo, np. Vitapol Premium Line bardzo sie zmienił na plus. A bodajze rat Nature - na minus.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Propozycja działu

Post autor: Kluska123 »

Ale niektóre spisy treści są bardzo stare, jak na przykład ten: http://szczury.org/viewtopic.php?f=8&t=17012 z 2007 roku. Kilka lat minęło, więc można byłoby spokojnie je stworzyć od nowa i pousuwać stare, powielające się i niepotrzebne tematy.
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Propozycja działu

Post autor: Paul_Julian »

Na bieżąco się to robi, ale nie zawsze się wszystko da zrobić naraz. kazdy temat ze spisu trzeba otworzyć , sprawdzić czy taki już istnieje, czy nie posiada "cienia" z poprzedniego padu serwera , a nowi użytkownicy na bieżąco tworzą nowe tematy.

Tu wchodzimy w temat zakresu moderacji, a to osobna sprawa.
Kazdy z nas ma swoje sprawy, swoje życie , i nikt nie dostaje pieniędzy za opiekę nad forum. Robimy to w swoim wolnym czasie, kosztem innych rzeczy.
Jak nie Spis treści, to jest szukajka, i obowiązkiem nowego użytkownika jest poszukać odpowiedzi, a nie zakładac nastepny temat , tuż nad identycznym istniejącym.

Regulamin działu
Zanim zadasz pytanie, sprawdź czy odpowiedź nie została już udzielona!


Wyjątkiem są tematy, gdzie ktoś potrzebuje pomocy nagle.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Propozycja działu

Post autor: Kluska123 »

Sama jestem moderatorem na allo, więc wiem, że forum to nie wszystko :) Ale warto się nad tym zastanowić. Poświęcić wieczór, bądź dwa i od razu inaczej te działy będą wyglądały.
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
Bratka.a10
Posty: 762
Rejestracja: sob paź 22, 2011 9:53 pm
Lokalizacja: Szprotawa
Kontakt:

Re: Propozycja działu

Post autor: Bratka.a10 »

Napiszę tyle, że przydałoby się coś zrobić z działem Wiki ponieważ nie istnieje już szczurza wiki (wyskakuje, że strona nie odnaleziona lub błąd) poza tym większość postów i wątków jest z 2007 roku.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Propozycja działu

Post autor: Kameliowa »

Problem też jest taki, że to nie jest kwestia 2 wieczorów.
Bo np w powiedzmy w jednym dziale jest 27 stron po ok 40 tematów na stronie. Żeby zrobić nowy spis treści trzeba to wszystko przeczytać lub przejrzeć. A nie każdy temat ma jedną stronę...
Bałagan utrudnia korzystanie z szukajki, to prawda.
Gdyby jednak komuś nowemu chciało się nieco bardziej poszukać, nie byłoby problemu.

Poza tym, co do działu szybkie pytania to się zgadzam, że nie ma sensu.
Od tego w sumie jest też SB.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Technikalia”