[inne] Czy istnjeją gazety o ogonkach??

Polecane przez Was książki adresy stron WWW - o szczurzej i nie tylko tematyce.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Sileas
Posty: 456
Rejestracja: czw sie 10, 2006 1:12 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

[inne] Czy istnjeją gazety o ogonkach??

Post autor: Sileas »

[quote="szymek18"]Zawsze można spróbować na allegro :D[/quote]

Gdybym znalazła to na allegro, nie pisałabym juz raczej poprzedniego posta..
Za TM ['] : Silje (25.12.2006 - 25.01.2008), Iris (14.07.2006 - 02.09.2008), Wolke (14.07.2006 - 25.08.2008), Shivia (ok. 14.07.2006 - 18.09.2008)
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

[inne] Czy istnjeją gazety o ogonkach??

Post autor: Elbereth »

[quote="Sileas"]W jaki sposób ją zdobyłaś? :)
Możliwy dla przeciętnego śmiertelnika, czy raczej nie ma co próbować?[/quote]
Trochę ciężko było, ale spróbować możesz. Po prostu poprosiłam kogoś, żeby mi przywiózł z zagranicy, jakby się dało, i udało się :D .

W księgarni internetowej http://www.rio.com.pl są zagraniczne książki o szczurach. Tej akurat nie ma, ale są inne, których nie znam (jak będzie przypływ kasy, to poznam 8) ). Możesz też spróbować sprowadzić z amazona. Właśnie znalazłam tam tą książkę ( http://www.amazon.com/Rats-Complete-Gui ... F8&s=books ), używane zaczynają się od 4$ z centami, nowe coś ok. 9$. Kiedyś był pomysł na wspólne zamówienie ze szczurzego sklepu internetowego z Anglii (nie wiem, czy w końcu to doszło do skutku, czy nie), może znowu coś takiego będzie organizowane, wtedy mogłabyś się podłączyć (chociaż w tamtym sklepie, z którego zamawiali, chyba nie ma tej książki :sad2: ).

krwiopijka znalazła w necie artykuł Debbie Ducommun przetłumaczony na polski. Podaję link do tego tematu http://szczury.org/viewtopic.php?t=12621 . Jest napisany w podobnym stylu jak książka i informacje też są podobne, tyle, że mniej. Tak na pociechę, zanim wykombinujesz sobie skądś tą książkę.
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
Awatar użytkownika
szymek18
Posty: 190
Rejestracja: śr cze 28, 2006 4:44 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

[inne] Czy istnjeją gazety o ogonkach??

Post autor: szymek18 »

Sileas sory mogłem na to wpaść :thumbleft:
Ash nazg durbatulûluk, ash nazg gimbatul,
ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
Awatar użytkownika
szymek18
Posty: 190
Rejestracja: śr cze 28, 2006 4:44 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

[inne] Czy istnjeją gazety o ogonkach??

Post autor: szymek18 »

Czy może mi ktoś poradzić dobrą książkę o szczurach, którą moge łatwo dostać w Polsce ?? :drap:
Ash nazg durbatulûluk, ash nazg gimbatul,
ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
Dory
Posty: 1268
Rejestracja: sob lut 04, 2006 3:38 pm

[inne] Czy istnjeją gazety o ogonkach??

Post autor: Dory »

Nasze forum, na przykład :lol:
Ale tak poważnie: "Mój przyjaciel szczur" Moniki Lange jest nawet niezła ;)
Grubasy zapraszają do galerii -> http://szczury.org/album_personal.php?user_id=2925
Ami (07.05.2006) ze mną od 12.06.2006
Caspuś (07.09.2006) ze mną od 11.10.2006
Docencik (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Dziekaniątko (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[inne] Czy istnjeją gazety o ogonkach??

Post autor: Ania »

[quote="Dory"]"Mój przyjaciel szczur" Moniki Lange jest nawet niezła[/quote]
Był gdzieś temat - jest fajna, bo luźno się czyta - zawiera o wiele mniej błędów niż inne, ale jednak mżna znaleźć. I w książce brakuje na p0rawdę wielu podstawowych informacji.
Osobiście nie spotkałam się jeszcze z dobrze napisaną szczurzą książką, gdzie informacje mają pokrycie w praktyce a nie w badaniach podejrzanego pochodzenia sprzed 50ciu lat.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
Ensui
Posty: 330
Rejestracja: śr wrz 04, 2013 9:59 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: [inne] Czy istnjeją gazety o ogonkach??

Post autor: Ensui »

Są miesięczniki o kotach, psach, koniach, rybkach akwariowych; są czasopisma dla rolników, fryzjerów, miłośników tatuaży i historyków... Mnie też się marzy gazeta o gryzoniach. Mam nadzieję, że kiedyś jej doczekam.
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Książki i Linki”