[inne] Czy istnjeją gazety o ogonkach??

Polecane przez Was książki adresy stron WWW - o szczurzej i nie tylko tematyce.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
lodzianin
Posty: 22
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 7:51 pm

[inne] Czy istnjeją gazety o ogonkach??

Post autor: lodzianin »

Czy istnjeją gazety o ogonkach??
Są gazety o:psach,kotach koniach.
Ale czy są o szczurach??
Ostatnio zmieniony pt maja 25, 2007 10:18 pm przez Agata, łącznie zmieniany 1 raz.
"Szczurów jest milion, a tylko jeden Cvaniak"
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

[inne] Czy istnjeją gazety o ogonkach??

Post autor: mataforgana »

no ja w zyciu o takowej nie slyszalam i nie wydaje mi sied, by istniala...
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

[inne] Czy istnjeją gazety o ogonkach??

Post autor: Ewqa »

[quote="mataforgana"]no ja w zyciu o takowej nie slyszalam i nie wydaje mi sied, by istniala...[/quote]

Ale nic straconego żeby taka istniała, uważam że to dobry pomysł.
Może od razu jakies propozycje na tytuł?
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
lodzianin
Posty: 22
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 7:51 pm

[inne] Czy istnjeją gazety o ogonkach??

Post autor: lodzianin »

"Ogonkowy świat"
"Szczurów jest milion, a tylko jeden Cvaniak"
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

[inne] Czy istnjeją gazety o ogonkach??

Post autor: mataforgana »

a mi sie wydaje, ze pomysl chybiony...

nie widze jakos specjlanego zainteresowania szczurami wsrod zwyklych 'smiertelnikow', jak kogos temat zainteresuje, to w obecnych czasach wchodzi do netu i znajduje forum.

chyba, ze mowimy o jakiejs totalnie MINIgazetce.
ale to chyba nie ma wiekszego sensu...
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Katie
Posty: 170
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 7:02 pm

[inne] Czy istnjeją gazety o ogonkach??

Post autor: Katie »

Może zamiast gazety dałoby się zorganizować jakąś naprawdę dobrą książkę o szczurach? Do tej pory nie spotkałam się z taką, w każdej pełno głupot (np.że nie należy trzymać razem samców, albo że powinno się kupować ogony parami czy haremami :? ). Co o tym myślicie? :D
Nie ma mnie i raczej nie będzie.
Kontakt proszę przez PW - tak będzie najszybciej.
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

[inne] Czy istnjeją gazety o ogonkach??

Post autor: mataforgana »

[quote="Katie"]naprawdę dobrą książkę o szczurach?
Co o tym myślicie?
[/quote]

na ten temat bylo juz duuuzo dyskusji na forum, poszukaj.
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Katie
Posty: 170
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 7:02 pm

[inne] Czy istnjeją gazety o ogonkach??

Post autor: Katie »

Jeśli tak, to przepraszam :oops:
Jeśli chodzi o gazetę (żeby nie robić offtopa :jezor2: ), to faktycznie, chyba niewiele osób by to czytało. Bo informacje można znaleźć w necie, a nowości chyba nie ma zbyt wiele. W takim wypadku to by było totalnie nieopłacalne - do interesu trzebaby raczej dokładać :drap:
Nie ma mnie i raczej nie będzie.
Kontakt proszę przez PW - tak będzie najszybciej.
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

[inne] Czy istnjeją gazety o ogonkach??

Post autor: Elbereth »

Gazety są - ale za granicą :-( . Podaję parę tytułów amerykańskich.

The Rat Report - 8-stronny newsletter wydawany przez The Rat Fan Club.

The Rat & Mouse Gazette - 32-stronny dwumiesięcznik wydawany przez RMCA (chyba jakieś szczurzo-mysie amerykańskie stowarzyszenie, nie wiem).

Rat & Mouse Tales - 28-stronny dwumiesięcznik wydawany przez AFRMA (American Fancy Rat and Mouse Association).

Pro-Rat-a - 30-stronny ukazujący się co 2 miesiące newsletter wydawany przez National Fancy Rat Society.

Co do porządnych książek o szczurach, to oczywiście są, ale też za granicą :cry: . Polecam książkę "Rats" autorstwa Debbie Ducommun wydawnictwa Bowtie Press. Jedyna zagraniczna książka o szczurach, jaką mam, ale bardzo porządna. W internetowej księgarni http://www.rio.com.pl (na początku wyskakuje, że to księgarnia akwarystyczna, ale inne zwierzątka też są 8) ) są jakieś zagraniczne książki o szczurach (po angielsku i po niemiecku), tej akurat nie ma, ale może z tych co jest, też jest coś porządnego, trzeba sprawdzić 8) .
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
Julias
Posty: 22
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 5:47 pm

[inne] Czy istnjeją gazety o ogonkach??

Post autor: Julias »

Mi sie marzy gazeta o gryzoniach i innych mniejszych zwierzetach (kroliki i fretki), nie widzialam w PL nigdzie jeszcze :|
A o samych szczurach? Nie wiem, czy warto, to nie jest tak szeroki i rozpowszchniony temat jak np. psy.
$$$
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

[inne] Czy istnjeją gazety o ogonkach??

Post autor: mazoq »

nawet jakby, to teraz o wiele lepszym, bardziej "enwajromentali friendli" nośnikiem jest internet... także gazety tego typu teraz powoli odchodzą do lamusa... gdyby w polsce była rozpowszechniona sieć hodowców gryzoni, królików i fretek tak bardzo jak hodowców psów i kotów - wtedy możnaby coś zaczynać.
Awatar użytkownika
szymek18
Posty: 190
Rejestracja: śr cze 28, 2006 4:44 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

[inne] Czy istnjeją gazety o ogonkach??

Post autor: szymek18 »

[quote="Katie"]Może zamiast gazety dałoby się zorganizować jakąś naprawdę dobrą książkę o szczurach?[/quote]

O to mi sie podoba, naprawde.
Ash nazg durbatulûluk, ash nazg gimbatul,
ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

[inne] Czy istnjeją gazety o ogonkach??

Post autor: mataforgana »

szymek18 pisze:Katie napisał/a:
Może zamiast gazety dałoby się zorganizować jakąś naprawdę dobrą książkę o szczurach?


O to mi sie podoba, naprawde.
boszzzzz....

powiem to samo co już było mówione -
na ten temat bylo juz duuuzo dyskusji na forum, poszukaj.
i zapoznaj się z tą kwestią dokładnie...
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Awatar użytkownika
Sileas
Posty: 456
Rejestracja: czw sie 10, 2006 1:12 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

[inne] Czy istnjeją gazety o ogonkach??

Post autor: Sileas »

[quote="Elbereth"]Polecam książkę "Rats" autorstwa Debbie Ducommun wydawnictwa Bowtie Press. Jedyna zagraniczna książka o szczurach, jaką mam, ale bardzo porządna. .[/quote]

W jaki sposób ją zdobyłaś? :)
Możliwy dla przeciętnego śmiertelnika, czy raczej nie ma co próbować?
Za TM ['] : Silje (25.12.2006 - 25.01.2008), Iris (14.07.2006 - 02.09.2008), Wolke (14.07.2006 - 25.08.2008), Shivia (ok. 14.07.2006 - 18.09.2008)
Awatar użytkownika
szymek18
Posty: 190
Rejestracja: śr cze 28, 2006 4:44 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

[inne] Czy istnjeją gazety o ogonkach??

Post autor: szymek18 »

Zawsze można spróbować na allegro :D
Ash nazg durbatulûluk, ash nazg gimbatul,
ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Książki i Linki”