Filmy warte obejrzenia...

Polecane przez Was książki adresy stron WWW - o szczurzej i nie tylko tematyce.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Filmy warte obejrzenia...

Post autor: pin3ska »

Nie wiem czy post bedzie w dobrym miejscu, ale...

Moze znacie jakies filmy godne polecenia innym?

Jak wczoraj obejrzałam "Chłopiec w pasiastej pizamie" (The Boy in the Striped Pajamas). Na pewno warto obejrzeć.

http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=35774

Jest też ksiązka. Zamierzam przeczytać.
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: merch »

Pin znam mnostwo filmow wartyc obejrzenia , pytasz o filmy w ogole , czy te grane ostatni w kinach ?

Z tych ostatnio granych w kinach polecam Lektora, co prawda jest troche przeladowany trescia, ale bardzo interesujacy.

Jesli chodzi o rozne inne filmy polecam Dogville i Manderlay Larsa von Triera

oraz dwie ostatnie produkcje braci Cohen -"to nie jest kraj dla starych ludzi " i " TAJNE/POUFNE"

oczywiscie inne fimy braci Cohen polecam tez :).
Awatar użytkownika
Mja
Posty: 236
Rejestracja: sob wrz 29, 2007 7:53 pm
Lokalizacja: Kraków/Łódź

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: Mja »

Jakaś podpowiedź mniej więcej co to mają być za filmy i o jakiej tematyce by się przydała. Bo kurcze, filmów "wartych obejrzenia" wg mnie mogę podać i z 500 :D ale to nie oznacza, że tobie też podpasują. Ja np lubię wszelakie odchyły od norm i perwerchy, odważne i śmiałe kino, a wiele osób to odrzuca.

Wczoraj widziałam "Piknik pod wiszącą skałą" - oniryzm w najczystszej formie. Dla mnie cudo, ale nie mam przecież pojęcia czy ciebie urządza coś, czego akcja jest senna jak leniwiec zwisający z drzewa ;)
Obrazek <= Mat
Wiercik, Bombka, Biała & Mat
w sercu: Zuzia, Klara, Matylda, Ofelia, Balbinka, Telimena, Krystyna, Piszczałka & Patuś
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: Babli »

Ja tam myślę, że ogólnie, jeśli chce ktoś coś polecić. Ja polecam : Juno ;) Całkiem dobry film.. A! I muzyka całkiem mi się podoba :)
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 1786
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:01 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: Agata »

Babli, masz u mnie ogromnego plusa za muzykę z Juno, a raczej fakt, że ją lubisz. :> Będą z ciebie ludzie. ;D Ajajaja, będę musiała włączyć Last.fm, bo mi narobiłaś smaka na Kimyę Dawson i The Moldy Peaches. :)

Ja również polecam Juno na jakiś nudny wieczór, ale gdyby ktoś skuszony występem Michaela Cery zechciał obejrzeć również Nick and Norah's Infinite Playlist (polski tytuł Nick i Norah), to lojalnie ostrzegam, że to aż takie dobre to nie jest. ;) Film ma klimat okołodżunowy, ale jak dla mnie czegoś brakuje. Ot, taka historyjka. Muzyka też niezła, ale w końcu nie przesłuchałam całej ścieżki, co oznacza, że mnie jakoś specjalnie nie zauroczyła.
(...) szczurki nie znają dobrych manier. Ale chłopcy powinni.
Moje kapturowe szczęście: Dziunia[']; Koko['] i Kiki[']
Kokosanki: Nika['], Lala['] i Mila
Awatar użytkownika
Mja
Posty: 236
Rejestracja: sob wrz 29, 2007 7:53 pm
Lokalizacja: Kraków/Łódź

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: Mja »

Pineska, a "Życie jest piękne" widziałaś? Tego twojego filmu nie znam, ale z opisu wynika, że te dwa filmy byłyby dobrym zestawieniem losów dzieci, które miały różne doświadczenia z obozami koncentracyjnymi. I różnie na tym wyszły, niestety. Jedyne co pomyślałam czytając opis tego filmu to właśnie "Życie jest piękne", jakkolwiek by to przewrotnie nie wyglądało.

edit: pomyślałam sobie, że a co tam, polecę jeszcze mojego ostatnio ulubionego reżysera: Todd Solondz.
Pozycje obowiązkowe ;) (w kolejności): Witaj w domku dla lalek, Palindromy, Opowiadanie, Happiness. Większość jego filmów, tak samo jak "Juno" jest jest w wielkim skrócie mówiąc o dojrzewaniu i moralności, ale mniej dosłownie.

Natomiast jak lubicie małą Ellen Page i chcecie ją zobaczyć w mniej ułożonym wydaniu, to "Pułapka" ("Hard candy") wymiata xD
Obrazek <= Mat
Wiercik, Bombka, Biała & Mat
w sercu: Zuzia, Klara, Matylda, Ofelia, Balbinka, Telimena, Krystyna, Piszczałka & Patuś
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: Magamaga »

Film Juno też bardzo mi się podobał i muzykę tyż lubię :D. Natomiast Piknik pod wiszącą skałą to nie dla mnie - chyba nie jestem wielbicielką oniryzmu.

Ostatnio oglądałam film Oszukana z A. Jolie. I musze stwierdzić, że po wpadkach w stylu Ścigani wróciła do aktorskiej formy. Film jest niezły, całkiem przyjemnie trzyma w napięciu a Angie gra prawie tak jak w Przerwanej lekcji muzyki.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: yss »

piknik pod wiszącą skałą przeraził mnie śmiertelnie :o do dziś mi się czasem "odbija" tym filmem i się boję :)

z przeraźliwych polecam "królestwo", co prawda serial, ale von triera, jest okrutny, często komiczny, odrażający i generalnie zapada w pamięć. jest o szpitalu zbudowanym na nawiedzonym terenie - zło sączy się pomału w jego mury........

z ukochanych nieodmiennie polecam "fight club" :)

i koniecznie "dym". :) tytuł kojarzył mi się z jakąś wojenną nudą, ale nie jest o wojnie. O0 jest taki trochę ameliowy, trochę jarmuschowy, trochę przystankowo alaskowy - takie niebanalne scenki w amerykańskim mieście. super.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Mja
Posty: 236
Rejestracja: sob wrz 29, 2007 7:53 pm
Lokalizacja: Kraków/Łódź

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: Mja »

yss, ja też się bałam, w niektórych momentach przechodził mnie taki okropny dreszcz. Szczególnie jak było słychać mocniejsze momenty muzyki. Brrr... ale i tak muszę gdzieś skołować soundtrack.

Wczoraj widziałam Wywiad z wampirem, bo jakoś nie miałam nigdy okazji obejrzeć całego. Hm. może dlatego, że wampiry i krew śmiertelnie mnie przerażają?
To chyba będzie jeden z niewielu hollywodzkich lubianych. Z minusów wymienię to, że cały seans czekałam na ten sławny pocałunek 11-letniej Kirsten z Bradziem, a to było takie cmoknięcie :D

A lubicie musicale?
Obrazek <= Mat
Wiercik, Bombka, Biała & Mat
w sercu: Zuzia, Klara, Matylda, Ofelia, Balbinka, Telimena, Krystyna, Piszczałka & Patuś
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: pin3ska »

Ja wczoraj po raz chyba 3 obejrzałam Gwiezdny pył ( Stardust )

http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=24210

To taka baśń, ale chyba raczej dla "starszych dzieci" :) Dla mnie piękny...
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: yss »

pin3ska łeee taki knot... pięknie spartolona fajna książka... aż przykro :( a już główna bohaterka kompletnie niestrawna. jak woskowa kukiełka.....
nie polecam nawet dzieciom :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: Nina »

Ja wręcz uwielbiam Zieloną Mile
Nie wiem co takiego jest w tym filmie, że aż tak mocno zapadł mi w pamięć, wracam do niego co pare miesięcy i ciągle tak samo mi sie podoba...
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: susurrement »

Nina pisze:Ja wręcz uwielbiam Zieloną Mile
Nie wiem co takiego jest w tym filmie, że aż tak mocno zapadł mi w pamięć, wracam do niego co pare miesięcy i ciągle tak samo mi sie podoba...
ja tak samo.
pamiętam, że na początku nie chciałam go obejrzeć, ze względu na okładkę. myślałam, że to jakiś film wojenny :-X a potem siedziałam, oglądałam i płakałam. jest naprawdę niesamowity.
ma w sobie coś niewyobrażalnie wyjątkowego.
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: ogonowa »

O, Zielona Mila to jest coś.. oglądałam dwa razy, dwa, bo tylko tyle razy widziałam ją w tv.. Matko. Za drugim razem płakałam tak samo, jak za pierwszym. I ciągle mówiłam START "to tylko film, oni go nie zabijają naprawdę", ale jednak. Takie to było piękne, on ich uratował.. a tu klops. STOP


Uznałam, że to jest kawałek filmu, więc jak ktoś nie oglądał, nie chciałam psuć zabawy :P.
Awatar użytkownika
milen87
Posty: 198
Rejestracja: sob sty 17, 2009 1:55 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: milen87 »

Na mnie ostatnio zrobił wrażenie dokument Zeitgeist: http://video.google.com/videoplay?docid ... 1700087937
Może są tam pewne luki w rozumowaniu i nieścisłości ale całość bardzo inspirująca. Pozwala spojrzeć na naszą rzeczywistość w sposób, który nie spodobałby się możnym tego świata. >:D
Emancipate yourselves from mental slavery!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Książki i Linki”