Filmy warte obejrzenia...

Polecane przez Was książki adresy stron WWW - o szczurzej i nie tylko tematyce.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: Telimenka »

Oldboy, siedem, szosty zmysl, tozsamosc..
Pelno tego
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: yss »

dla tych, którym podobał się nastrój "pikniku pod wiszącą skałą" bardzo polecam "wrzask" skolimowskiego [czy jakoś tak :P] na podstawie opowiadania gravesa.

wrzask ma taki oniryczny klimat jak piknik, ale piękniejsze zdjęcia :] i troszkę bardziej wartką akcję. jest niesamowity w treści i formie. i co ujęcie, to nóż w serce dla zainteresowanych fotografią :D każde jest piękne [początek, czyli mecz w psychiatryku jest taki se, ale tylko początek....]

piękne zdjęcia są też w "powiększeniu" - reżysera zapomniałam :( film o fotografiku w latach 60tych, dość psychodeliczne wnętrza, mocne kolory, super sprawa :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: pin3ska »

Nadal obstaje przy tym, ze Gwiezdny pył jest fajny :)

Z innych filmów to nadal pamietam jak cos 8-9 lat temu oglądałam Córy amerykańskich Ravioli . Szczerze mowiąc nie bardzo pamiętam o co tam chodziło, ale z jakichs powodów utkwił mi w pamięci...
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
elusia
Posty: 600
Rejestracja: śr kwie 16, 2008 10:55 pm
Lokalizacja: śląsk

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: elusia »

Efekt Motyla (ale tylko jedynka)
Chlopiec w pasiastej pizamie
ostatni pociag do auschwitz
Kochanice krola
requiem dla snu
how high ^^
transpotting
candy (o cpunach, nie sugerowac sie tytulem)
zmierzch (na wieczor z popcornem i lodami)
nienarodzony (horror)
anioły i demony
wyścig smierci
gran torino
idealny facet dla mojej dziewczyny
wycieczka na studia
ile wazy kon trojanski
sex drive
slumdog milioner z ulicy


to w sumie ostatnio ogladalam
i co z tego?
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: pin3ska »

Ja polecam "Hard Candy" ("Pułapka"). Mocny film, choc dziwny :P

No i "Człowiek z Ziemi" :)
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: Izold »

Polecam film:
'Blow' -o kolesiu wkręcającego się w handel kokainą.Oparty na faktach.
'Biały oleander' -o dziewczynce Astrid mieszkającej z mamą,która zostaje aresztowana za zabójstwo kochanka,z tego powodu 12-letnia Astrid tuła się po domach zastępczych.
'Efekt motyla' - opowiada o chłopaku miewającego zaniki pamięci.Z tego powodu zaczyna prowadzić pamiętniki.Później odkrywa ze kiedy je czyta,może przenieść się w przeszłość i pozmieniać fakty.
'Szósty zmysł' -Fabuła kręci się wokół chłopczyka widzącego zmarłych.Mimo że widziałam go mnóstwo razy to i tak go uwielbiam ^^
'Klątwa' -O pewnym domu w którym zostali zabici chłopczyk,i jego mama przez własnego ojca,który sam się powiesił.Każdy kto do niego wszedł,po pewnym czasie umiera. Świetny.Obejrzalam go w wieku 9,moze 10 lat,i bardzo mnie śmieszył.Nie rozumiałam go,dopóki siostra nie wytłumaczyła mi o co w tym chodzi.zaczęłam panicznie bać się tej całej Kayako z upiornym spojrzeniem,i bladego chłopca..wrr.. ::)
'Córka mojego szefa' - komedia opowiadająca o chłopaku poproszonego przez córke swojego szefa o pilnowanie domu. (Chociaż on zrozumiał że ona chce umówić się z nim na randkę ;D ) Co się nie działo w tym domu... ::)
'Straszny film 1/2/3/4' -parodie horrorów.
' Trzej Amigos ' -Skecze 3 komików : Carlosa Mencii, Freddy'ego Soto, i Pabla Francisco. (czasem nieprzyzwoite ale i tak śmieszne.Przy tym filmie kabarety typu 'Łowcy.B' to humor dla
emerytow.)

'Piła 1/2/3/4 (5 już nie koniecznie.Nie mają już czego wymyślać?! :D) - Filmy o niejakim Jigsawie który zamykając ludzi w ciemnych pomieszczeniach najczęściej z jakimiś metalowymi konstrukcjami na ciele (w którą wbudowany jest zegar.Jeśli do końca upłynięcia czasu ktoś nie otworzy zamka kluczem który musi znaleźć - np wyciąć własne oko,bo to za nim jest owy klucz- wtedy konsekwencja bywa nieprzyjemna-Dzieło Jigsawa albo łamie kości żebrowe,rozrywa szczęke,zgniata twarz itp,itd... ::) ) probuje pokazać jak ważne jest życie i jak oni go nie szanują (Dziwny sposób pokazywania,nie powiem :D ).Najczęściej jego ofiarami padają ćpuni,ludzie po odsiedzeniu wyroku w więzieniu,lekarze itp,itd. ;D


Uff.Jak coś sobie przypomne,dopiszę. :)
wszysciutko pisane przez Izold
Awatar użytkownika
Asmena
Posty: 689
Rejestracja: wt cze 30, 2009 9:02 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: Asmena »

Izold pisze: 'Biały oleander' -o dziewczynce Astrid mieszkającej z mamą,która zostaje aresztowana za zabójstwo kochanka,z tego powodu 12-letnia Astrid tuła się po domach zastępczych.
Ja również polecam ten film! To mój ulubiony ;)
Ale jeszcze bardziej zachęcam do przeczytania książki.
Choć historia ta sama- opowiedziana na dwa różne sposoby. W książce nacisk położony na relacje córki z matką, to, jak rodzicielka wpłynęła na małą dziewczynkę i nie opuszcza jej umysłu przez wiele lat.
Z kolei w filmie najważniejsza jest sama córka- jej samotność. To, jak przeżywa każdą zmianę i jak bardzo brakuje jej miłości.

Nie uważam, że film jest słabą ekranizacją powieści. Jest świetny. Naprawdę świetny. Tylko po prostu troszkę inny.
Ze mną: Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Arai, Chiki, Hagu, Sukui
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: Sheeruun »

Z filmów polecam "Most do Terabithii". Pierwszy raz oglądałam go ze swoim Tż i płakałam jak bóbr. On zresztą też ;D To był w sumie jedyny film, na jakim sie popłakałam (hmm.. ogólnie rzecz biorąc za filmami nie przepadam, jestem wielką miłośniczką animacji, i praktycznie tylko je oglądam xD a już szczególnie te od Disneya.. ) :D

A co do "Białego Oleandra", mam zamiar obejrzeć, wiele osób mi to polecało i mam straszną ochotę na seansik..xD

No i mogłabym polecić filmy "Ostatni Samuraj", "Hidalgo - Ocean Ognia" oraz "Ziemiomorze". Jak sobie coś więcej przypomnę to dam, ciężko jest, bo w życiu niewiele filmów obejrzałam ;D
Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: unipaks »

Yss, mnie również „Piknik…” przypadł do gustu, a co do „Wrzasku” , to pamiętam , że oglądając go cała zdrętwiałam , bo zapomniałam oprzeć plecy – wszystko właśnie przez klimat.
A „Powiększenie”( Michelangelo Antonioni – zmarł niestety dwa lata temu) – mmm…cóż, to już klasyka .
Z powodu pięknego sfotografowania cenię też sobie „Pożegnanie z Afryką”.
Jeśli chodzi o filmy , to dla mnie „przerost formy nad treścią” bywa nierzadko atutem filmów.
(Lubię , kiedy można je nieśpiesznie smakować.)
Z filmów , gdzie akcji jest nieco więcej , proponowałabym film „Podejrzani” , gra w nim m.in. Kevin Spacey. Fajnie jest, gdy reżyser nas czymś zaskoczy.
Bardzo ubolewam , że koreański „Secret”(z Jay Chou) nie został nakręcony przez kogoś innego , bo szkoda – niezły pomysł , wspaniała muzyka, zwrot ze zwyczajności w tajemnicę (długo nie dzieje się nic , jak u Hitchcocka). Zmarnowany materiał , aż żal…
Filmem całkiem innego kalibru , a wartym obejrzenia , jest „Baraka” z 1992 r
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: Izold »

Asmena pisze:jak rodzicielka wpłynęła na małą dziewczynkę i nie opuszcza jej umysłu przez wiele lat.
A mnie wnerwiało w tym filmie że podczas odwiedzin swojej mamy w więzieniu Astrid miała zawsze taką speszoną minę,a tej matce jak zwykle nic nie pasowało,że nosi sukienkę,i w ogóle.
A jak Astrid potem pofarbowała się na czarno,zaczęła ubierać się zupełnie inaczej to mamuśka rączki rozkładała,chociaż jej wmawiała że ma być sobą.
Ta matka od początku wydała mi się pomylona.
Awatar użytkownika
Asmena
Posty: 689
Rejestracja: wt cze 30, 2009 9:02 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: Asmena »

A czytałaś książkę?
Tak, jak pisałam- film skupia się na innych aspektach tej historii.
Książka jest, moim zdaniem, arcydziełem.
Widać ogromny wpływ pseudonauk matki na psychikę dziewczynki. Czego nie zrobi Astrid- czy jest u kochającej zastępczej matki, czy jest bita, czy ma romans z dorosłym mężczyzną, czy jest kopciuszkiem- wszędzie widać cień matki.

Książka jest o matce i córce (tak, właśnie w tej kolejności!), a film o córce.
Ze mną: Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Arai, Chiki, Hagu, Sukui
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: merch »

Dogville

Ame agaru
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: Nina »

Sztorm / White Squall

Wczoraj leciało w tv. Pomijając fragment z delfinem bardzo mi sie podobało.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: pin3ska »

The Net
The Net 2.0

Ale The Net zdecydowanie lepszy, choc starszy :)
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: Izold »

Asmena pisze:A czytałaś książkę?
Nie czytałam,ale zaciekawiłaś mnie :D
A mnie najbardziej rozbawiło w filmie kiedy Astrid otworzyła lodówke - same sosy w butelkach. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Książki i Linki”