Filmy warte obejrzenia...

Polecane przez Was książki adresy stron WWW - o szczurzej i nie tylko tematyce.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
1Kreska1
Posty: 61
Rejestracja: wt mar 13, 2012 2:52 pm

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: 1Kreska1 »

A ja baardzo polecam dramat "Więzień nienawiści" (American History X). Naprawdę warto obejrzeć :)
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: Bandziornooo »

Jak ktoś lubi się pośmiać to obowiązkowo "Jestem na tak" z Careyem :) Film oglądałam chyba z milion razy i za każdym razem umieram ze śmiechu
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: KITEgirl »

unipaks pisze:A ostatnio oglądałam "Służące" ("Help") - przyzwoity film
popieram. ale dla mnie więcej niż przyzwoity.
od siebie dodam 'Synecdoche, New York'- ale nie prosty to film. i 'Kieł' (Kynodontas)- ale tu proszę się poważnie zastanowić bo mocny jest!
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: BlackRat »

To i ja się tu wypocę ;D
Jako żem jeden wielki paradox, to nie mam jednego ulubionego gatunku filmowego (podobnie jak i książkowego itd.) i uwielbiam horrory, komedie a nawet kostiumowe romansidło-dramaty ;)

A więc:
Z horrorów dużo by wymieniać, więc napiszę tylko kilka tytułów i ogólnie, że nie lubię dennych "nowości" w stylu "Piły" czy "Hostel", na miarę niskobudżetowego "Cradle Of Fear" (durny film klasy c albo i gorzej, bo "Kredkom" chciało się poza "mroczną" muzyką nakręcić "mroczny" film :/) - "Martwica mózgu" to chociaż śmieszna była, a te gnioty jak dla mnie to jeden wielki żal (oczywiście, to moje zdanie i nikt zgadzać się z nim nie musi :P )

Uwielbiam wszelkie starości, czyli wszystkich Jasonów, Freddych i Mików - ale rzecz jasna oryginały, a nie żałosne remake'i (Rob Zombie - uwielbiam Cię, ale "Halloween" w Twoim wykonaniu to śmiech na sali po prostu... ;) );
"Amityville" - wszystkie części;
"Tremors" ["Wstrząsy"] - dwie pierwsze części najlepsze: straszny horror to to nie jest, ale jest taki "inny" i zabawny :]
"The Crow" ["Kruk"] - z Bradonem Lee w roli Kruka,
"The Crow: Salvation" ["Kruk 3: Zbawienie"] - z Eric'iem Mabius'em jako Kruk i Kirsten Dunst [mój ulubiony - nie wiem czemu],
"The Crow: Wicked Prayer" ["Kruk 4" ^^'] - taki sobie, ale jest z Edward'em Furlong'iem ;) Tarą Reid, Emmanuelle Chriqui i Danny'm Trejo (choć ten ostatni niewiele występuje) - dwójki nie wymieniłam, bo nie lubię - w 4 to przynajmniej obsada fajna, a w 2 kicha :/
"Cariie" - obie części, choć druga już nie na podstawie King'a, to jednak równie, moim zdaniem, dobra;
Azjatyckie (tylko azjatyckie oryginały, nie żałosne amerykańskie podróby):
"Chakushin Ari" ["Nieodebrane połączenie"] - pierwsza część najlepsza, druga nawet przejdzie, niestety trzecia mnie nie pociesza - tę muzyczkę miałam swego czasu jako dzwonek w komórce i bardzo denerwowałam tym brata ;] ;
"Gin gwai" ["The Eye" - "Oko"] - cóż tu mówić, świetny film po prostu;
"Battle Royale" - wstrząsa mną ten film, bardzo wczuwam się w sytuację tych dzieciaków i zawsze mam po nim doła, ale jak to zwykle bywa pierwsza część najlepsza;
"Bunshinsaba" - koreański horror, warty obejrzenia, jeden z naszych (moim i siostry) ulubionych;
Z wampierzowatych to tak na prawdę jedynie "Queen of The Damned" ["Królowa Potępionych"] - Stuart Townsend jest wprost boski jako wampir, a jako że gra tam również Aaliyah [*], której twórczość bardzo lubię, oraz Marguerite Moreau (która świetnie zagrała "Podpalaczkę" King'a) to film ma dla mnie tym większą "wartość";

Komedio-horror lub czarna komedia jak kto woli o głupawej nazwie "Idle Hands" ["Zręczne Ręce"] - no wręcz ubóstwiam ten film, zawsze się śmieję do rozpuku choć znam go na pamięć :) - rękę leniwego kolesia, spędzającego czas na paleniu trawki, opanowuje szatan ;D więc mamy kilku kretynów, "nawiedzoną" kapłankę czy zakonnicę [jak zwał tak zwał] próbującą zabić demona i "jedyną normalną" w postaci dziewczyny głównego lenia, zagraną przez Jessice Albę, i masę zabawnych sytuacji :)
(polecam obejrzeć bez lektora, bo pół gagów ucięte jak zazwyczaj).
Jak już przy takich jestem, to wymienię jeszcze "Sleepy Hollow" ["Jeździec bez głowy"] - z Johnny'm Depp'em i Christiną Ricci;
"Beetle Juice" ["Sok z Żuka"] - z Geeną Davis, Alec'iem Baldwin'em, Michael'em Keaton'em i (niezbyt lubianą przeze mnie) Winoną Ryder;

"Detroit Rock City" - zabawna komedia z Edwardem Furlongiem w roli głównej (John Connor z Terminatora 2) o czwórce nastoletnich chłopaków zafascynowanych zespołem "Kiss", którzy próbują wybrać się do Detroit na koncert tychże, w czym skrzętnie przeszkadza im matka jednego z nich -popieprzona katoliczka, toteż chłopcy mają mnóstwo zabawnych sytuacji;
"RRRrrrr!!!" ;D bardzo lubię, ale tylko z dubbingiem (o dziwo, bo nie cierpię dubbingu);
Na koniec oczywiście wszelki Monty Phyton ;D
Jeśli już komedie, to uwielbiam parodie - niestety z każdym rokiem coraz mniej udane:
przede wszystkim oczywiście "Hot Shots!" ;D czy może być coś lepszego?
"Robin Hood: Men in Tights" ["Robin Hood: Faceci w rajtuzach"] - po prostu ;D ;D ;D no i ten szeryf i jego pomyłki :]
"Scary Movie" to chyba nawet nie muszę wymieniać :D
Uśmiałam się również przy "(T)Raumschiff Surprise: Periode 1" ["Gwiezdne jaja: Część I - Zemsta Świrów"] z Til'em Schweiger'em, ale mojemu kumplowi - fanowi wszelkich Gwiezdnych wojem itp jakoś nie przypadło do gustu :P

Trochę z innej beczki:
Uwielbiam "Dangerous Minds" ["Młodzi gniewni"] - chyba nie trzeba opisywać, i jakby męską wersję tegoż filmu "Only the Strong" ["Tylko dla najlepszych"] z Mark'iem Dacascos'em (nota bene grającym rolę Kruka w serialowym "Kruku") - były żołnierz Zielonych Beretów Louis wraca do Ameryki i prosi swego byłego nauczyciela z liceum (który pomógł mu "wyjść na ludzi" w młodości) o pomoc w odnalezieniu się w nowej rzeczywistości i znalezieniu pracy, okazuje się to jednak niemożliwe, gdyż nauczyciel sam ledwo daje sobie radę z życiem, przygnieciony zachowaniem ówczesnych nastolatków latających po szkole z bronią i sprzedających na przerwach narkotyki. Louis pomaga chłopcu maltretowanemu przez dealera, po czym dostaje ofertę pracy w szkole jako nauczyciel Capoeiry najgorszych dzieciaków w szkole. Tym sposobem chłopcy zaczynają zmieniać postępowanie, jednak nie podoba się to bossowi narkotykowemu, który jest wujkiem jednego z uczniów...
Bardzo dobry i ciekawy film, na prawdę polecam fanom dobrej fabuły jak i akcji (lub chociaż fanom Capoeriy ;) );
"Walking Tall" ["Z podniesionym czołem"] (2004) - film oparty na faktach, z The Rock'iem (Dwayne Johnson) w roli głównej i Neal'em McDonough w roli "złego", jak również Johnny'm Knoxville'em :] w roli przyjaciela głównej postaci- świetny film, godny polecenia.
"Red Sonja" ["Czerwona Sonja"] - ;D musiałam ;)

Bardzo lubię filmy muzyczne, ale tylko te w których to się śpiewało lub tańczyło, a nie skakało jak małpa po speedzie, czyli:
"Grease" obie części, choć wolę pierwszą, "Saturday Night Fever", "Dirty Dancing", "Hairspray" i na koniec..."Cra Baby" :D głupkowaty ten film na maxa, ale go uwielbiam... no i Johnny Depp z tą fryzurką ;D
Filmy z Fred'em Astaire'em i Gene'em Kelly'm.

Swego czasu uwielbiałam filmy z Jackie'em Chan'em (jako że jego uwielbiam), ale już mi się "przejadły" ;]

A na deser walnę "Mortal Kombat" ;D Uwielbiam, po prostu. Choć w drugiej części bezczelnie zabili Johnny'ego i podmienili mi Sonię, ale za to Raydena zagrał tym razem James Remar (uwielbam Lamberta, jednak Remar to Remar :P )

Jeśli ktoś dotrwał do końca to gratuluję :D
Jak mi się coś jeszcze przypomni (bo dużo tego) to dodam...
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: Cyklotymia »

Psim tropem do domu, tytuł angielski: Fluke
O człowieku który zginął w wypadku, potem odrodził się jako pies i powraca do swojej rodziny pod tą postacią. Widziałam to w dzieciństwie, wczoraj po latach ponownie i znów ryczałam jak bóbr, wyłam po prostu. Trzy razy. Polecam gorąco, no i zakończenie jest niespodziewane dość :) I muzyka genialna. I psu genialnie tam grają.
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: emi2410 »

Ja Wam polecę "God Bless America". Jak dla mnie to genialny film. Trzeba go po prostu zrozumieć, ale dla niektórych to ciężki film. Warto obejrzeć. ;)
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: unipaks »

KITEgirl pisze: (...) i 'Kieł' (Kynodontas)- ale tu proszę się poważnie zastanowić bo mocny jest!
Leciało w ramach DKF, to poszłam - bolesna pomyłka :P Jak dla mnie to zwyczajnie chore jest :-\
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: alken »

unipaks pisze:
KITEgirl pisze: (...) i 'Kieł' (Kynodontas)- ale tu proszę się poważnie zastanowić bo mocny jest!
Leciało w ramach DKF, to poszłam - bolesna pomyłka :P Jak dla mnie to zwyczajnie chore jest :-\
to nie polecam Alp, ani Attenberga ;) żadnych nowych greckich ;)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: Arau »

Cyklotymia pisze:Psim tropem do domu, tytuł angielski: Fluke
O człowieku który zginął w wypadku, potem odrodził się jako pies i powraca do swojej rodziny pod tą postacią. Widziałam to w dzieciństwie, wczoraj po latach ponownie i znów ryczałam jak bóbr, wyłam po prostu. Trzy razy. Polecam gorąco, no i zakończenie jest niespodziewane dość :) I muzyka genialna. I psu genialnie tam grają.
O rany, oglądałam ten film w dzieciństwie i bardzo mi zapadł w pamięć, a nie mogłam tytułu znaleźć, dzięki!

Bogowie, nowego Klossa wczoraj zmęczyliśmy z TŻ... Oglądaliśmy go turami, bo na raz się nie dało, jakiś koszmar, gra aktorska naszej "czołówki" poniżej poziomu jak zwykle, "efekty" jak sprzed 10 lat, fabuła przydługa, nudna i przewidywalna, postaci bezpłciowe i sztuczne. Nie mogę niczego dobrego o tym filmie powiedzieć...
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: Arau »

Oglądał już ktoś nowy "Total Recall" ("Pamięć absolutna")? Wersja z 1990 roku bardzo mi się podobała, kocham S-Fi starej szkoły, nawet Arnold pasował do swojej roli. Tu gra Farrel, który jest mega przystojny, ale jakoś go nie widzę w tym filmie... Ciekawam, ale nie wiem czy iść do kina, czy czekać...
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: BlackRat »

Nie lubię remakeów to i nie oglądałam, choć ciekawam, ale jak piszesz że to z Farrel'em to już na 100% nie obejrzę, nie cierpię gościa :P
Za to "Pamięć..." z Arnoldem uwielbiam, jak większość filmów z nim :D
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: BlackRat »

O, przypomniało mi się! Polecam fanom Muay Thai i nie tylko dwa świetne filmy ze śliczną Tajką w roli głównej:
"Chocolate" - po prostu świetny film akcji, ale i nie tylko, uwielbiam Muay Thai ale w wykonaniu tej drobnej, ślicznej dziewczynki (która nota bene dziewczynką nie jest, a dorosłą kobietą ;]), a nie waleni jak przystało na Tajki trenujące Muay Thai jest wręcz zapierający dech.

Drugi film, już nie aż tak cudny, ale bardzo ciekawy (zwłaszcza wymyślony styl walki Meyraiyuth - coś jak połączenie Muay Thai i Capoeiry + B-boying ;])
"Deu suay doo"("Raging Phoenix")
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: Arau »

Dzisiaj obejrzałam za poleceniem małża "Dorwać Cartera".
Nie wiem, czy to słabość do filmów z Stallonem, czy osoba John C. McGinley'a (Percival Cox - SCRUBS!), ale film oglądało się bardzo dobrze :) Zbyt duża ilość wątków - jestem pewna, że scenariusz był świetny, ale film jednocześnie wszystko skrócił i wszystko chciał zawrzeć, stąd wiele niewiadomych. A film, nie jest NA TYLE dobry, żeby obejrzeć go kolejny raz i wszystko analizować.
Ale jest DOBRY. No, może przeciętny w porównaniu do całej kinematografii, ale rewelacyjny w porównaniu do filmów które ostatnio wychodzą z hollywoodzkiej masówki. Tak czy inaczej, polecam obejrzeć.
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: BlackRat »

O! A ja oglądałam ostatnio dwie fajnie parodie:
"Tucker & Dale vs Evil" ["Porąbani"] - z Alan'em Tudyk'iem, uśmiałyśmy się z siostrą nieziemsko, jeśli ktoś lubi parodie horrorów to powinien obejrzeć :D
"Spanish Movie" ["Straszny hiszpański film"] - film do odstresowania, parodia hiszpańskich filmów z ostatnich lat, między innymi "Sierocińca", też miałam całkiem niezły ubaw (siostrę bardziej rozbawiło ;) )
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Filmy warte obejrzenia...

Post autor: unipaks »

BlackRat pisze: "Tucker & Dale vs Evil" ["Porąbani"] - z Alan'em Tudyk'iem, uśmiałyśmy się z siostrą nieziemsko, jeśli ktoś lubi parodie horrorów to powinien obejrzeć :D
Miałam chyba zły dzień i nie rozbawił mnie zbytnio, choć zasiadłam do oglądania, bo mi go zachwalano :D
A jak jesteśmy przy parodiach, przypomniał mi się oglądany niedawno staroć - "Młody Frankenstein" z 1974r, dobry na rozluźnienie po stresującym tygodniu :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ODPOWIEDZ

Wróć do „Książki i Linki”