Allen Carr - Jak skutecznie rzucić palenie

Polecane przez Was książki adresy stron WWW - o szczurzej i nie tylko tematyce.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Allen Carr - Jak skutecznie rzucić palenie

Post autor: alken »

yss pisze: ja to chyba chętnie przeczytam, bo całe życie żałuję, że nie palę - normalny człowiek w stresie wychodzi na fajkę i wraca uspokojony. a ja w tym stresie zostaję do wieczora ;) może książka mnie przekona, że to fajne żyć w nieuspokajalnym stresie ;)
O0 coś w tym jest. ale to chyba trzeba być nałogowcem żeby się tak uspokajać, ja palę od czasu do czasu, zdarzały mi się okresy kilkumiesięcznego codziennego "towarzyskiego" palenia, a zbawiennych skutków nie odczułam :P
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Allen Carr - Jak skutecznie rzucić palenie

Post autor: yss »

pariscope pisze:
alken pisze: jeśli zainteresowany ma jakieś 6 godzin wolnych. ;D Czyli tyle, ile trwają jego terapie zbiorowe, i mniej więcej tyle, ile zajmuje przeczytanie książki.
ta książka ma jakieś 1000 stron?
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
pariscope
Posty: 664
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:16 pm
Lokalizacja: Nowa Sarzyna

Re: Allen Carr - Jak skutecznie rzucić palenie

Post autor: pariscope »

yss pisze:
pariscope pisze:
alken pisze: jeśli zainteresowany ma jakieś 6 godzin wolnych. ;D Czyli tyle, ile trwają jego terapie zbiorowe, i mniej więcej tyle, ile zajmuje przeczytanie książki.
ta książka ma jakieś 1000 stron?


Ale yss, to nie jest kryminał. Zresztą, nawet gdyby, to ja nie umiem czytać 1 str/min.Zwłaszcza, gdy autor prosi o robienie różnych ćwiczeń i notatek, a także wracanie do już przeczytanych rozdziałów (wyżej wspomniane pranie mózgu).
SZCZURCIA 02.2006 - 23.04.2008 ; PEREŁKA ??.08.2008 - 05.04.2011 ; FRYGA ??.08.2008 - 16.11.2010; CYKORIA 01.01.2011 - 16.05.2012 ; DAKOTA 17.01.2011 - 02.05.2012; KRECIA ??.09.2012 - 08.08.2014; KICIA ??.09.2012 - 20.09.2014;
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Allen Carr - Jak skutecznie rzucić palenie

Post autor: alken »

yss pisze: ta książka ma jakieś 1000 stron?
większość ludzi czyta jakieś 50-80 stron na godzinę. ci co mają w zwyczaju czytać. a tacy co normalnie czytają tylko etykietki z zupek w proszku to jakieś 20 na godzinę.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Allen Carr - Jak skutecznie rzucić palenie

Post autor: zuzka-buzka »

A gdzie mogę tę książkę pobrać?
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Allen Carr - Jak skutecznie rzucić palenie

Post autor: yss »

pariscope pisze:
Ale yss, to nie jest kryminał. Zresztą, nawet gdyby, to ja nie umiem czytać 1 str/min.Zwłaszcza, gdy autor prosi o robienie różnych ćwiczeń i notatek, a także wracanie do już przeczytanych rozdziałów (wyżej wspomniane pranie mózgu).
fakt, masz rację :) nie uwzględniłam elementów dodatkowych.
poopowiadajcie jeszcze, bo może nie tylko do fajek da się zastosować to pranie mózgu. tylko np jak ktoś nerwowo obgryza paznokcie albo coś ;)

ps: chyba nigdy w życiu nie czytałam kryminału ;)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: Allen Carr - Jak skutecznie rzucić palenie

Post autor: sr-ola »

Cyklotymia pisze:Ja sobie po prostu epapierosa kupię zamiast całkiem rzucać, tam tylko nikotyna jest, no i wiadomo co z rękami zrobić...
Mąż kupił coś takiego.. miesiąc opowiadał wszystkim ile na tym zaoszczędził, popykał, popykał a potem stwierdził, że jednak czegoś mu brakuje. Tego smrodu z papierocha ;) Palenie to palenie, nie ważne czego (mnie bardziej denerwuje to niewolnictwo aniżeli skutki fajfczenia).
Dodam, że sama fajfczę ;)
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
Awatar użytkownika
pariscope
Posty: 664
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:16 pm
Lokalizacja: Nowa Sarzyna

Re: Allen Carr - Jak skutecznie rzucić palenie

Post autor: pariscope »

Ja paliłam 37 lat. Choć kaszelek miałam całe lata, to zawsze mówiłam, że człowiek ma tak niewiele przyjemności w życiu, więc czemu ma dobrowolnie z jednej rezygnować.
Pewnego dnia, gdy odwiedzałam w szpitalu chorego tatę, usłyszałam, jak w drugim końcu dużej sali jakaś kobieta walczy o każdy oddech. Tak strasznie świszczała. Przez cały czas, gdy tam byłam, nikt nawet do niej nie podszedł, a ja miałam wrażenie, że zaraz się udusi. W zasadzie wtedy zdecydowałam, że rzucę palenie. Mimo to jeszcze ponad rok paliłam.
W poniedziałek minie 10 miesięcy jak nie palę. :D
SZCZURCIA 02.2006 - 23.04.2008 ; PEREŁKA ??.08.2008 - 05.04.2011 ; FRYGA ??.08.2008 - 16.11.2010; CYKORIA 01.01.2011 - 16.05.2012 ; DAKOTA 17.01.2011 - 02.05.2012; KRECIA ??.09.2012 - 08.08.2014; KICIA ??.09.2012 - 20.09.2014;
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Allen Carr - Jak skutecznie rzucić palenie

Post autor: Cyklotymia »

sr-ola pisze:
Cyklotymia pisze:Ja sobie po prostu epapierosa kupię zamiast całkiem rzucać, tam tylko nikotyna jest, no i wiadomo co z rękami zrobić...
Mąż kupił coś takiego.. miesiąc opowiadał wszystkim ile na tym zaoszczędził, popykał, popykał a potem stwierdził, że jednak czegoś mu brakuje. Tego smrodu z papierocha ;) Palenie to palenie, nie ważne czego (mnie bardziej denerwuje to niewolnictwo aniżeli skutki fajfczenia).
Dodam, że sama fajfczę ;)
A mi właśnie skutki się nie podobają, szczególnie że niemalże na każdym przedmiocie mamy co tytoń robi z danym układem. Na propedeutyce stomatologii oglądaliśmy ostatnio wstrętne gęby z leukoplakią palaczy itp... Fuj. Na patomorfie wszelkiego rodzaju raki, na anatomii nam dali na stół płuca palacza, a na zajęciach dowolnych, na których wybrałam chirurgię, zmieniałam opatrunki kolesiowi, który przez fajki stracił obie nogi. Serio. Miażdżycę miał taką, że miał niedokrwione nogi i trzeba było mu je odjąć. Palce miał całe żółte od nikotyny, w nocy często włączał się alarm, bo pacjent potrafił jakoś wyżebrać fajkę od innego pacjenta i kopcił w łóżku, o jak bez nóg by miałwyjść na zewnątrz. Gdyby nie palił to prawdopodobnie też by miał miażdżycę, ale nie aż taką, żeby nogi stracił.
Fuj.
Dlatego też mi się efajek marzy. Żebym tego nie miała przed oczami jak mam ochotę się donikotynizować.
Awatar użytkownika
tahtimittari
Posty: 1164
Rejestracja: pn maja 10, 2010 7:17 pm
Kontakt:

Re: Allen Carr - Jak skutecznie rzucić palenie

Post autor: tahtimittari »

Ja wymyśliłam, że żeby nie palić pojadę w góry, bo mi się tam nigdy nie chce - potem wrócę i jakoś będzie.
I tak - w górach nie paliłam, wróciłam, byłam trochę zdołowana,a na lodówce znalazłam 5 fajek, które zostawiła koleżanka. I cóż, wykopciłam. I znowu i znowu.. Dzisiaj od rana nie palę, może coś z tego będzie?
Efajkę od kolegi próbowałam,ale jakoś mi się nie podoba to.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Allen Carr - Jak skutecznie rzucić palenie

Post autor: yss »

a mnie się bardzo nie podoba nagonka na palenie. jak kolejna moda dla modnych gogusiów. bo zauważcie, że te skutki negatywne to były zawsze takie same. a jakoś niewielu one wzruszały ;) swego czasu palili w sumie wszyscy poza pewnymi wyjątkami. na starych zdjęciach i filmach każdy z fajanem :) teraz nagle każdy się krzywi jak dym czuje - bo tak wypada! ;) kiedyś nawet niepalący chodzili do pubów i knajp i dym jakoś nie robił specjalnego wrażenia. a teraz hoho, zakazy palenia w miejscach publicznych ;) jest w tym coś z poukładanego, zimnego jak lód piekła :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Allen Carr - Jak skutecznie rzucić palenie

Post autor: alken »

ale co dziwne palacze też są za zakazem. ;D
mi w sumie obojętnie, ale fakt, wolę chodzić do miejsc gdzie się nie pali. w innym wypadku przychodzę do domu i muszę zaraz ubrania do pralki wrzucać. już nie mówiąc jak włosy śmierdzą.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Allen Carr - Jak skutecznie rzucić palenie

Post autor: yss »

alken, ja też wolę :) wcale dymu nie kocham.
po prostu kiedyś jakoś się nie zwracało na to uwagi i obecna nagła a intensywna nagonka wydaje mi się nienaturalna, sztucznie rozdmuchana... może nie umiem tego dobrze ująć w słowa :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Allen Carr - Jak skutecznie rzucić palenie

Post autor: alken »

no tak, teraz chyba modnie jest nie palić i jeść tylko biowarzywa :P
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Allen Carr - Jak skutecznie rzucić palenie

Post autor: yss »

uff :) zrozumiałaś :D i nosić ekotorby.
a jak dorosły chłopak zobaczy, że kogoś biją, ma obowiązek dać nogę ;) kiedyś miał wewnętrzny nakaz stanąć w obronie. ale teraz to takie nierozsądne! i przyczyniłby wiele zmartwienia rodzicom, gdyby wylądował w szpitalu, itepe...
[to nie joke, czytałam kiedyś taką poradę "psychologa" na sieci, ale chyba nam się wątek przepoczwarza, bo miał być o książce Carra :)]
ten się nie myli, kto nic nie robi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Książki i Linki”