Polecane książki o szczurach

Polecane przez Was książki adresy stron WWW - o szczurzej i nie tylko tematyce.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
asiczka

Polecane książki o szczurach

Post autor: asiczka »

PLS podzielcie się ciekawymi pozycjami książkowymi dotyczącymi naszych ściurków!!!
A ściślej to hodowli, choć nie przeczę, że NASZE FORUM :wink: jest skarbnicą wiedzy na ten temat.
cos

a tak w temacie?

Post autor: cos »

Ja posiadm dwie książki o sczurach. Są to "Szczur oswojony" - M.Mettlera oraz "Hobby szczur" - Marcina Jana Gorazdowskiego.
philosophos

a tak w temacie?

Post autor: philosophos »

Czy można je kupić w jakiejś księgarni wysyłkowej?
asiczka

a tak w temacie?

Post autor: asiczka »

w merlinie można zamówić "hobby szczur" za 8 PLN
AniracK

a tak w temacie?

Post autor: AniracK »

ja plus te dwie wyzej wymienione posiadam jeszcze "Szczur bialy, mysz biala" Mirosława Huszcza. Bardzo jednak polecam (szczegolnie dla szczurowych laikow jak ja) "Szczur oswojony" Bardzo ciekawa, duzo rad i ilustracji (ktore zdaje sie juz widzialam na jakiejs stronie hmmm :wink: )
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

a tak w temacie?

Post autor: oliwi@ »

Ja nie posiadam książek o szczurach. W wiekszości rad zaczerpnęłam z tej stronki i to dzięki tej stronie mam dzisiaj szczura a w opiece i karmienieu itp to zdaje się na własne wyczucie i reakcje myszora :P
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

a tak w temacie?

Post autor: Mycha »

Ja mam książkę M. J. Gorazdowskiego "hobby szczury", "Szczur bialy, mysz biala" M. Huszcza i "Szczur oswojony" M. Metlera
Wszystkie polecam na równi :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
gabisia_0

ksi??ki o szczurach k?ami??

Post autor: gabisia_0 »

Jak w temacie wspomniałam uważam, że niektóre książki o szczurach kłamią. Nie chodzi mi tutaj, że wypisują jakieś straszne bzdury tylko choćby o to ile szczur żyje. W książkach czytałam, że żyją ok 5 lat ( :!: ) A gdy umarła moja Gryzunia poszliśmy do weterynarza po jedzenie dla psów, spytaliśmy się czemu żyła tylko 3 lata. Weterynarz odpowiedział, że szczury żyją właśnie ok.3 lat. Może komuś się z was zdażyło żeby żyła dłużej, więc nie mam zamiaru się wykłócać, ale chcę się spytać czy wy macie o tym jakieś swoje zdanie... :co?: :co?: :co?: :co?:
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

książki o szczurach kłamią?

Post autor: lajla »

heh ja slyszlam ze w pewniej siazce pisalo ze szczury zyja siedem lat :) wisz niektorzy ludzie nie maja doswiadczenia :) ale nie wszyscy i najczesciej wlasnie pomylki sa z wiekiem:) znow polece ksiazke "szczur oswojony " M . Mettlera on tam pisze wszystko co zaobserwowal u swoich szczurow :)) bo ma hodowle swetna ksiazka !! :roll:
PALATINA

książki o szczurach kłamią?

Post autor: PALATINA »

3 lata!
Super!
Moje zawsze kończą żywot w wieku 2 lub 1,5!
Wyjątkiem jest Myszka, która w tej chwili ma 2 lata i 3 miesiące.
Presea

a tak w temacie?

Post autor: Presea »

Witam, jestem nowa :P
w swoim poście podaję tytół wg. mnie bardzo fajny [chociaż na szczurkach mało siem znam (narazie :P )]
" Małe zwierzęta domowe" autor : David Alderton wyd.: Diogenes
książke kupiłam w księgarni (była tylko jedna)

Są w niej opisane takie zwierzaki jak :
- Króliki
- Świnki morskie
- Chomiki
- Myszoskoczki
- Myszy
- Szczury :)
- Szynszyle
- Kochatniczki
i inne czyli jeż, mara i burunduk :P
czuszka

książki o szczurach kłamią?

Post autor: czuszka »

jejq a mi ostatnio znajomy powiedzia
    gabisia_0

    książki o szczurach kłamią?

    Post autor: gabisia_0 »

    Hmmm.... wydaje mi się, że nawet jak tak będzie to nie będą żyć AŻ 9 LAT !! :shock: :shock: :shock:
    Yrsa

    a tak w temacie?

    Post autor: Yrsa »

    Ja znalazłam ostatnio ksiażke którą dostałam na 11 urodziny pt "Nastolatki hodują rosliny i zwierzeta" chyba też Huszcza, ale jak przeczytałam o szczurkach jedna rzecz to się wkurzyłam. W dziale rozmnazanie było napisane, ze w miocie jest od 4 do 12 szczurków i jak sie ileś tam urodzi to nadmiar "usuwamy". JAK MOŻNA!!?? Wsciekłam się... :evil:
    PALATINA

    a tak w temacie?

    Post autor: PALATINA »

    To smutne, ale ja się przyznaję, że tak zrobiłam :(
    Nie sugerowałam się żadną książką, ale urodziło mi się 13.
    Nie miałam chętnych na tyle, w sklepach jakoś nie chcieli, więc tuż po porodzie wybrałam 4 najsłabsze i na watkę z eterem...
    Miałam wyrzuty sumienia, ale nie myślę, żeby to było jakoś całkiem złe!
    Nie chciałam, żeby trafiły jako czyjeś śniadanko, wolałam je uśpić.
    Cała reszte trafiła w dobre ręce.
    ODPOWIEDZ

    Wróć do „Książki i Linki”