Polecane książki o szczurach

Polecane przez Was książki adresy stron WWW - o szczurzej i nie tylko tematyce.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

a tak w temacie?

Post autor: lajla »

nie martw sie platina czasem tak trzeba ... niestety

przynajmniej nie cierpaly ...
Izaa

a tak w temacie?

Post autor: Izaa »

Przynajmniej dobrze, że żałujesz tego co zrobiłaś. Denerwuje mnie, kiedy wśród ludzi ktoś dokonuje aborcji czy eutanazji, a później z dumą przyznaje, że chce to robić nadal.
Agatra
Posty: 120
Rejestracja: czw lip 17, 2003 2:27 pm

a tak w temacie?

Post autor: Agatra »

A ja to pozostawie bez komentarza :t_sad:
['] Layla [']
['] Lloyd [']
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

a tak w temacie?

Post autor: Ania »

A ja proponuje zakonczyc temat, to, co kto robi ze zwierzetami (poki ich nie krzywdzi) to juz jego sprawa.
Temat 'aborcji i eutanazji' to temat rzeka na ktory kazdy ma prawo miec wlasne zdanie.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
cr@sh

książki o szczurach kłamią?

Post autor: cr@sh »

a może ten twój znajomy niebył do końca pewny co trzyma w klatce !!! moja Doriska miała prawie 3 latka i niecałe trzy miesiące . Ale myślę że gdyby nie horoba dożyła by do 3.5 lat. Ale niestety niedoświadczyła tego.
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

książki o szczurach kłamią?

Post autor: Ania »

Szczury zyja DO 5 lat, w zyciu nie uwierze, ze szczur laboratoryjny u kogos w domu dozyl lat 9. Kompletna bzdura. To srednio tak, jakby jakis czlowiek dozyl 200. I to nie jeden, bo szanowny kolega oswiaczyl wyraznie 'szczury'.
Tak.. trzy-letnie zewierze to juz zdecydowanie zaslugujacy na spokoj i szacunek - szczuras ;) Mycha ma szczury, ktore dozywaja 5ciu lat i z tego co pamietam - byla bardzo zdziwiona, ze niektore zdychaja majac 3 lata lub wczesniej.
Moje zwierzaki dozywaly roku i dwoch miesiecy, wyjatkiem jest Kasia, ktora dobiega do dwoch latek.. a chlopaki jeszcze za mlode, by stwierdzic ;)

Inaczej - gdyby wieksza liczba weterynarzy znala sie na gryzoniach, gdyby nie rozkladali rak i (niestety) stwierdzali z pewnoscia w glosie, ze nic sie nie da zrobic... to nasze futrzaki - mysle, mialyby duze szanse, by pozyc szczesliwie do 5ciu lat - kazde.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
cr@sh

książki o szczurach kłamią?

Post autor: cr@sh »

Zgadzam się Aniu z twoją wypowiedzią ludziska możecie sobie przeliczyć kiedy my przeżyjemy 1 dzień to 1 dzień dla szczura to tydzień wiec niech ten co ma szczuraski 9 letnie sobie przeliczy.
Celina
Posty: 245
Rejestracja: czw sie 05, 2004 11:42 am
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

książki o szczurach kłamią?

Post autor: Celina »

Ja polecam książkę Marcina Jana Gorazdowskiego, z serii hobby, pt.,,szczury" Tam jest opisane chyba wszystko co powinien wiedzieć hodowca szczura. I jest tam napisane, że szczury żyją do 40 miesięcy. To tak 3 lata i 3 miesiące. Ale owszem słyszałam, że szczury mogą dożyć 5 lat- kiedy są naprawdę prawidłowo odrzywiane i utrzymywane w doskonałych warunkach.
Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli                           
Obrazek
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

książki o szczurach kłamią?

Post autor: lajla »

oraz maja dobre geny, od genow tez bardzo wiele zalezy.
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

książki o szczurach kłamią?

Post autor: Mycha »

Moja hodowla [bo wcześniej było trzymanie szczurków bez rozmnażania] zaczęła się od Angela i Ruggera. Agelo nie był mój, tylko koleżanki- żył cztery lata, a Rugger żyje do dziś i ma już 5 lat.
Z tym, że jest to prawdziwy mankament przyrodniczy i coś jeszcze. Powiem Wam szczerze, że nie wiem jak on sobie radzi...
Słania się na nogach, ma niedowład tylnych łapek, często znajduję go nieruchomego z łapką wciśniętą w kratkę... Czasem mam wrażenie że nie żyje i wpadam w panikę, ale on bardzo mocno śpi... Czasem nie mogę go obudzić... Ma zimne łapki, żadką sierść, malutkie, starcze oczy i nie może się normalnie myć, bo jedną łapką musi się podpierać. Przeżył guz, coś brzydkiego zrobiło mu się na ogonie... jakieś wrzody (?), robiłam okłady ze skrzypu i wszystko się zgoiło... teraz ma tylko strup który ma dziwny kolor... Rugger chyba ma problemy ze wzrokiem... Czasem nie wie w co ma ugryźć itd. Brzmi strasznie? To co powiecie na to, że dostaje przypływu sił kiedy jakaś samiczka przechodzi po klatce samców? Wciąga się wtedy przednimi łapkami na kraty jak najwyżej może! Podobnie jest w przypadku jedzenia!
Zastanawiałam się czy nie skrócić mu cierpienia, ale to silny szczurek więc myślę że sobie poradzi i w umrze w spokoju... Jestem na to w 100% przygotowana [jego śmierć przeżywałam przynajmniej 5 razy, z płaczem na twarzy i mało nie mdlałam... nie mogłam go obudzić!]. Wiem że koniec się zbliża... Będę z nim...

To tak smutnie i odnosnie właśnie wieku szczurków...
Ale hmm... spotkałam się ze szczurkiem który żył 6 lat, ale była to samiczka która miała wielkie placki z ubytkami sierści i nie mogła chodzić... w końcu umarła bo nie chciała nic jeść... Nie wierzę, aby jakiś szczur żył dłużej.
Kiedyś ktoś na gg napisał, że jego kumpel miał zwykłego kapturowego szczura i on miał 5 lat i biegał i skakał na 0,5-metrową szafkę i wogóle, ale zdechł bo ktoś przytrzasnął go wersalką... Nie uwierzyłam... Nie uwierzę... Książkom też nie.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
KIRA ÂŁOBUZ

Polecane ksi?zki !

Post autor: KIRA ÂŁOBUZ »

Prosiłabym kazdego z was o polecenie mi najlepszej waszym zdaniem ksiąrzki o szczurach !
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Polecane ksiązki !

Post autor: krwiopij »

ostatnio w empiku widzialam taka ladna... przez jakas amerykanke napisana... niestety nie pamietal ani wydawnictwa, ani nazwiska autorki... ksiazeczka slicznie wydana, pikene zdjecia i niezly tekst - lepszy od wszystkich polskich razem wzietych...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

Polecane ksiązki !

Post autor: moni »

Krwiopijko czy ta książka była tylko o szczurach czy ogólnie o różnych gryzoniach.Wydaje mi się,że widziałam taką z tym,że była też o chomikach,królikach,świnkach morskich i takich tam innych.
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Polecane ksiązki !

Post autor: krwiopij »

ta ksiazeczka byla wylacznie o szczurach... ale z tego samiego wydawnictwa sa tez o innych malych zwierzatkach...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
KIRA ÂŁOBUZ

Polecane ksiązki !

Post autor: KIRA ÂŁOBUZ »

Jak ona była czerwona i w twardej okładce to napewno "Szczur Oswojony " wyd. Multico.Raczej nie do dostania w sklepach ale przymiezam sie do zamówienia jej przez internet :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Książki i Linki”