Andrzejek [*]

Miejsce dla tych, których już z nami nie ma...

Moderator: Junior Moderator

julkaak
Posty: 4
Rejestracja: czw sie 15, 2013 10:09 pm

Andrzejek [*]

Post autor: julkaak »

Wczoraj opuścił nas mały Andrzejek :(
Historia zaczęła się 1 czerwca kiedy w moim domu zawitały 2 małe rozbrykane Ogonki . Andrzej i Daniel , bo tak się nazywały były zupełnie inne ale świetnie się dogadywali . Andrzej był rasy Sphinx . Najpierw Maluszek zachorował na zapalenie oskrzeli , dostał antybiotyk i po tygodniu znowu bawił się z kolegą. Jednak miesiąc później znów zachorował i ponownie ,musiał przyjmować antybiotyki , jednak szczurek ponownie wyzdrowiał i na szczęście nie chorował przez dłuższy czas. Jednak 4 dni temu zauważyłam że mój ogonek mruży jedno oczko , było już około 22 więc poczekałam do następnego dnia. Gdy rano przyszłam do szczurka w oczku była ropa . Postanowiłam dłużej nie czekać i od razu pojechałam do weterynarza. Okazało się że w oku jest drzazga. Ogonek dostał miejscowe znieczulenie i drzazga została szybko wyciągnięta. Niestety Andrzejek oślepł na to oczko. Pani powiedziała że przez parę dni będzie mu jeszcze lecieć ropa i krew ale to nic bo oczko się goi. Wczoraj w oku maluszka było bardzo dużo ropy , wytarłam jej troszeczkę i szczurek wrócił do zabawy. Po paru minutach zobaczyłam że oczko krwawi . Wzięłam maluszka na kolana i razem z mamą wycierałyśmy mu krew z oczka, jednak maluszek cały czas krwawił. Pojechałyśmy do weterynarza. przez godzinę pani próbowała go ratować jednak bez skutku. Oko zostało usunięte, jednak malec ciągle krwawił . Z każdą chwilą tracił siły. Z tak małego ciałka wciąż wypływała krew , trwało to już około 1,5 h . Nie mogłam patrzeć jak mój ukochany ogonek tak cierpi . W końcu weterynarz powiedziała że nic nie da się już zrobić , doszło do zakarzenia organizmu . Jedyne co mogła zrobić to uśpić Andrzejka. To wszystko działo się tak szybko . Jeszcze dzień wcześniej Bawiliśmy się we trójkę , a teraz dowiaduje się że Andrzejek umiera. Razem z mamą postanowiłyśmy mu skrócić męki . Była to dla mnie okropnie trudna decyzja. Zostałam z nim do ostatniej chwili . Nawet gdy maluszek już spał oczko wciąż krwawiło , ale ja cały czas miałam nadzieje że Andrzejek zaraz się obudzi i wszystko wróci do normy. Cały czas miałam nadzieje że to tylko zły sen. Całą drogę do domu trzymałam jego ciałko w ulubionym kocyku moich szczurasków .Wyprawiliśmy mu pogrzeb i został pochowany obok moich zwierzaków których już na tym świecie nie było : Zeda, Maurycego, Whiskiego, oraz Agamemnona .
Teraz siedzę razem z Danielkiem i razem przeżywamy to co się wczoraj stało. Do tej pory nie mogę się z tym pogodzić .
Drogi Andrzejku ! chcę żebyś wiedział że bardzo za tobą tęsknimy i nigdy o tobie nie zapomnę. mam nadzieje że tam gdzie teraz jesteś jest ci lepiej i od czasu do czasu spojrzysz na mnie z góry. Jestem pewna że kiedyś się spotkamy i znowu będziemy się razem bawić . Zawsze bardzo cię kochałam i dbałam żeby było wam u mnie jak najlepiej, mam nadzieje że to doceniasz .Jest nam tu bez ciebie bardzo smutno i czujemy się samotni .
Kocham , kochałam i zawsze będę cie kochać mój mały ogonku , moja perełko , mój szczurku Andrzeju ... [*]
Kuma-chan
Posty: 31
Rejestracja: pt wrz 13, 2013 8:24 pm
Lokalizacja: Łódź/Katowice

Re: Andrzejek [*]

Post autor: Kuma-chan »

Niesamowicie współczuję utraty maluszka :'( [*]
W nowych domkach: Ząbek (Zębowe Mocne), Jonasz i Kami
Za Tęczowym Mostkiem: Maguś (Magellan), Touruś (Tourosław), Don (aka Rudy), Anazek (Anaz)
herkules
Posty: 4
Rejestracja: śr wrz 18, 2013 8:20 pm

Re: Andrzejek [*]

Post autor: herkules »

[*] smutek :(:(
Awatar użytkownika
missia
Posty: 550
Rejestracja: czw mar 21, 2013 3:53 pm
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Andrzejek [*]

Post autor: missia »

[*]
Ze mną; szczurki Tajga i Tatjana, pies Moli---> nasz wątek http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40655
Za tęczowym mostem; chomiki Jumi i Hubert [*]
Awatar użytkownika
dominiszka
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 22, 2013 10:01 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Andrzejek [*]

Post autor: dominiszka »

Jak zawsze przy takich historiach mam łzy w oczach... Biedny Andrzejek. Oby był tam szczęśliwy i hasał sobie po zielonych łąkach. [*]
with a cigarrete smile sayin' things you can't ignore

Za TM: Lily [*]
Na zawsze w moim sercu, choć w domach już innych: Abi, Ludi, Zgredek, Gapcio i Aiden.[/color][/size]
Etusia
Posty: 97
Rejestracja: śr lip 03, 2013 11:44 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Andrzejek [*]

Post autor: Etusia »

Każda strata bardzo boli, ale strata takiego maluszka jeszcze bardziej.
Dla Andrzejka [*]
Za Tęczowym Mostkiem Szczurcie: Fobi i Irka [*] [*] Chomiczki: kolejno cztery Kubusie [*] [*] [*] [*]
Awatar użytkownika
Nathan
Posty: 373
Rejestracja: czw paź 06, 2011 8:31 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Andrzejek [*]

Post autor: Nathan »

Smutna historia. Leć, Ogonku. [*]
Ze mną: Marysia, Bolek oraz Pysiek.
Cypisku z Niuniuś, na zawsze zostaniecie w naszej pamięci! Buziaki, Skarbunie, śpijcie spokojnie. [*] [/b]
Alessa
Posty: 146
Rejestracja: wt mar 03, 2009 11:45 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Andrzejek [*]

Post autor: Alessa »

[*]
Ze mną - wspomnienia
Za TM Sherlock[*], Wathson[*],Roland[*], Edek[*], Filip[*], Zuza[*] Lola [*]. .. Bazyl[*]...Fibi[*] Cleo[*] oraz Agrest - moje kochane słoneczka
Awatar użytkownika
Ensui
Posty: 330
Rejestracja: śr wrz 04, 2013 9:59 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Andrzejek [*]

Post autor: Ensui »

[*]
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odeszły...”