Ninja ... serduszko Ty moje :(

Miejsce dla tych, których już z nami nie ma...

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Ninja ... serduszko Ty moje :(

Post autor: noovaa »

Obrazek

Opowiem Wam historie ... Troszkę o lęku, troszkę o miłości .. historię która kończy się tragicznie.

Dawno, dawno temu. W pewnym miejscu... banda (...) bawiła się w doktorów. Jak to w laboratoriach bywa, na tej zabawie musiały ucierpieć zwierzęta. W tym przypadku były to szczury. Szczury, którym podawano środki zaburzające prace mózgu, wywołując tym czasową schizofrenię.

Ludzie Ci, po badaniach jednak postanowili dać im szanse. Ninja wygrał los na loterii, trafiając razem z rodziną pod opiekę stowarzyszenia.

Nigdy tak do końca nie wierzyłam, że leki które dostawał, nie pozostawiają zmian w zachowaniu. Ale postanowiłam, że jeden z tych szczurków, dostanie u mnie dom. Tak do nas trafił. Grzeczny, spokojny, aczkolwiek wycofany chłopak. Po tym, jak jego brat(?) omal nie zabił chorej koleżanki z którą mieszkał w zgodzie już jakiś czas, strasznie bałam się łączenia ... Łączenia i życia z Ninją później ... Po kastracji, dostał stado, które od razu obdarzyło do miłością i zaufaniem. Ale długo musiał panować spokój, zanim ja w pełni uwierzyłam, że Ninja jest poczytalnym szczurkiem.

Zawsze był bardzo kochany dla swoich szczurzych przyjaciół, ale nigdy nie przekonał się do dotyku. Nie lubił brania na ręce.. nie miałam mu tego za złe, miał przecież prawo. Ale był grzeczny. Nie niszczył, nie atakował, nie uciekał ... tylko nie lubił podnoszenia.

Odkąd pamiętam, miałam wrażenie że coś ma nie tak z sercem. Bardzo subtelne objawy nie dawały mi spać. Badałam go pod tym kątem u 2 weterynarzy i obaj zgodnie powiedzieli, że wszystko jest ok.... Tak było do niedawna. Od jakiegoś czasu oddychał boczkami, wtedy już na sam osłuch, było wiadomo że coś się dzieje. Dostał leki, po których była wyraźna poprawa i miał na tych lekach żyć jeszcze kilka miesięcy :( .

Niedawno adoptowałam Ninjy kumpla... Pierwszy raz w życiu, miałam problem z łączeniem. Ninja był wściekły ... Nie był sobą. Ale połączyłam ich ... troszkę na siłę, wciąż pilnując jego stanu ... żeby mu stres nie zaszkodził ... połączyli się i pokochali :( .. raptem 3 dni temu.

Nie wiem czy to moja wina. Szczerze myślę, że nie ... podczas łączenia nie miał duszności, ani żadnych problemów. Mam nadzieję że nie moja ...

Wczoraj wieczorem zjadł swoje leki. Pierwszy raz od dawna, bez marudzenia. Po jakiejś godzinie zaczął się dusić. Zupełnie jakby ktoś mu supeł zawiązał na płucach .. On nie miał duszności, po prostu przestał oddychać! ;(

Zabrakło powietrza ...

... 6 minut .... tyle czasu spędziłeś na moich rękach, w zimnicy na balkonie, zanim się poddałeś :(
...cholerne 6 minut ...

Przepraszam kochanie :( ... może jakbym zobaczyła parę minut wcześniej... leki zdążyłyby zadziałać. Ehh ... jest mi okropnie przykro :(

Dałeś mi coś pięknego. Czas który spędziliśmy razem... Będzie mi Ciebie brakować i nigdy nie zapomnę jak wielkim byłeś przyjacielem.
Dlatego stawiam Ci tutaj ten pomnik. Na pamiątkę wspólnych chwil .. i życia które wygrałeś, by skończyć w tak niesprawiedliwy sposób :(

Ninja miał 2 lata i 2 miesiące.
Ze mną był rok i 10 miesięcy.

Obrazek
x.09.2011 - 04.11.2013


ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Żegnaj kochanie....
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Ninja ... serduszko Ty moje :(

Post autor: Megi_82 »

Ciągle nie mogę uwierzyć :(
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
Nue
Posty: 1641
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 9:35 am
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Ninja ... serduszko Ty moje :(

Post autor: Nue »

Nie czuj się winna, w żaden sposób. Zrobiłaś, co mogłaś, żeby był zdrowy i szczęśliwy. Na pewno to wiedział.

[*] dla małego wojownika... biegnij bezpiecznie za TM, ogonku!
[*] Mała Kawowa Apokalipsa... ciąg dalszy nastąpi. [/color][/size]

Gdyby szczury nie istniały, należałoby je wymyślić.
Awatar użytkownika
Ruda52
Posty: 78
Rejestracja: pt paź 11, 2013 1:18 pm
Lokalizacja: Berno/ CH

Re: Ninja ... serduszko Ty moje :(

Post autor: Ruda52 »

Bardzo Ci współczuję;(

Aż się sama popłakałam.
Magda jestem :)

"Kto nie szanuje zwierząt to i nie będzie szanował drugiego człowieka"
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Ninja ... serduszko Ty moje :(

Post autor: IHime »

[*] :'(

Noovaa, dałaś mu szansę i dom, jaki każdy labiś z pewnością mógłby sobie wymarzyć. :-*
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Ninja ... serduszko Ty moje :(

Post autor: Eve »

Noova.. niewiele jest takich domów gdzie Ninja mógł być sobą ! U Ciebie miał i miłość i zrozumienie i dystans którego potrzebował. Myślę że był w DOMU i to całe "rok i 10 miesięcy" !
Posiadać szczurka, hodować szczurka czy mieć szczurka to nie to samo co rozumieć szczurka jak mówi moje Nowe Dziecko.. One często a w zasadzie w przeważającej większości są czymś obciążone .. i niewiele możemy z tym zrobić ale za to możemy im dać dobry, szczęśliwy dom a leczyć .. wciąż tylko próbować ..
Popatrz na cały ten czas .. "rok i 10 miesięcy" ! i uśmiechnij się do tego prześlicznego kaptura bo On na pewno się uśmiecha do Ciebie !

Ninja Słonko biegnij kochany kapturze do wszystkich tych Magicznych Istot zwanych Szczurami .. które żyją wciąż w pamięci.
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Ninja ... serduszko Ty moje :(

Post autor: gosja1 »

bardzo mi przykro...
ta walka o oddech..najstraszniejsza.
dałaś mu cudowny dom, dożył wspaniałego wieku, a tyle wycierpiał..
[']
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Ninja ... serduszko Ty moje :(

Post autor: emi2410 »

Leć słoneczko... [*]
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
Rweolwer
Posty: 123
Rejestracja: pt kwie 22, 2011 5:07 pm

Re: Ninja ... serduszko Ty moje :(

Post autor: Rweolwer »

Bardzo mi przykro z powodu Ninjy :'( NAwet nie wyobrażam sobie jak trudne musiało być dla Cibie,że umierał na twoich rękach... Ale podziwiam Cię za to,dałaś mu wspaniały dom i miłość ,której gdyby nie Ty mozliwe ,że by nie zanzał.
Etusia
Posty: 97
Rejestracja: śr lip 03, 2013 11:44 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ninja ... serduszko Ty moje :(

Post autor: Etusia »

Przykro mi bardzo :( I to właśnie wtedy gdy zaczęło się układać. Los bywa okrutny...
Leć Ninja za Tęczowy Mostek i brykaj spokojnie [*]
Za Tęczowym Mostkiem Szczurcie: Fobi i Irka [*] [*] Chomiczki: kolejno cztery Kubusie [*] [*] [*] [*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odeszły...”