Szczur umiera!

Miejsce dla tych, których już z nami nie ma...

Moderator: Junior Moderator

Domidos
Posty: 13
Rejestracja: śr kwie 24, 2013 9:23 pm
Lokalizacja: Wałbrzych

Szczur umiera!

Post autor: Domidos »

Nie wiem co mam zrobić, mój szczur umiera, leży, nic nie robi, ledwo oddycha, stopniowa zamyka oczy a w dodatku nie mam żdnych pieniędzy, żeby jechać do weterynarza a w dodatku jest 15 - 30 minut drogi z tąd! Nie je, nie pije nie rusza się, i ledwo mu serduszko bije bardzo rzadko!
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Szczur umiera!

Post autor: nienazwana »

Nikt na forum nie będzie w stanie Ci pomóc niestety. Nie wiadomo co jest szczurowi. Tu tylko szybka interwencja weta :-\
Domidos
Posty: 13
Rejestracja: śr kwie 24, 2013 9:23 pm
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Szczur umiera!

Post autor: Domidos »

No tak, niestety szczur umarł... W mniej niż kika minut, i to już drugi w tym tygodniu ;( Może są na coś chore :(
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Szczur umiera!

Post autor: nienazwana »

Bardzo mi przykro :'( .Jeśli masz stadko faktycznie dobrze byłoby sprawdzić stan ich zdrowia. W jakim wieku były szczurki, które umarły? Miały jakiekolwiek objawy? Przyczyn śmierci może być multum, nie da się stwierdzić bez np. sekcji zwłok szczura.
Bardzo mi przykro.
Awatar użytkownika
havoria
Posty: 275
Rejestracja: śr lis 07, 2012 3:33 pm
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Re: Szczur umiera!

Post autor: havoria »

Prawda może i brutalna, ale decydując się na zwierzę (a szczególnie szczura, który choruje często) pierwsza rzecz, którą musimy mieć pod ręka to pieniądze. Nie tylko na klatkę, karmę czy inne rzeczy, ale na weta.
Jeśli umarł Ci w jednym tygodniu już drugi szczur, a ty nie masz pieniędzy na resztę (po twoich wypowiedziach wnioskuję, że masz jeszcze inne szczury) według mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby po prostu oddanie szczurów, lub szybkie zarobienie i przebadanie stada.
Havoriowe kluchy ♥
Ze mną: Calico, Francis, Liliana, warciakowy Alex
Za TM: Psota, Pippi, Felicja, Helena, Bonny, Kidd, Mary (*)

Żaden szczur nie przychodzi na świat samotnie, niech więc żaden sam nie umiera.
Domidos
Posty: 13
Rejestracja: śr kwie 24, 2013 9:23 pm
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Szczur umiera!

Post autor: Domidos »

Co do kwesti pieniędzy, wiem, że pierwszą rzeczą jaką powinniśmy mieć to pieniądzę ale skąd wiedziałem, że akurat w tym okresie kiedy nie mam ich zbyt wiele umrze mój ogonek. A co do objawów to poprzedni szczurek nic nie wskazywał, jak reszta, natomiast drugi, Teodor tak jakby czuł się źle w towarzystwie rodzeństwa, odizolowałem go, było wszystko dobrze, no więc znów dołaczyłem go do reszty rodzeństwa i wydaje mi się, że nie było już źle jak dawniej. Ale w ostatnim dniu życia znów się tak poczuł i tak nagle jakby tracił z sekundy na sekundę zdrowie... :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odeszły...”