Merci 12.2012 - 06.05.2014

Miejsce dla tych, których już z nami nie ma...

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
marmik
Posty: 40
Rejestracja: pn sie 05, 2013 4:42 pm
Lokalizacja: Poznań/Katowice

Merci 12.2012 - 06.05.2014

Post autor: marmik »

Mimo że nie założyłam moim panienkom wątku, to jednak chciałabym, żeby gdzieś został ślad po mojej ukochanej Merci...
Zaadoptowałam dwie panienki w sierpniu zeszłego roku - mamę i córeczkę. Wszystko było wspaniale, żyłyśmy sobie szczęśliwie do momentu, kiedy Merci nie wyskoczył jakiś guz pod pachą. Weterynarz stwierdził patologiczną laktację wywołaną albo przysadką, albo zapaleniem jajników. Po wstępnym leczeniu przysadka została wykluczona, więc dałam namówić się na sterylkę.
Zabieg rutynowy, śmiertelność znikoma, a jednak...
Po zabiegu Mersiczek nie umiała się wybudzić mimo podania wybudzacza. Zabrałam ją do domu, gdy poczuła się lepiej. Położyła się w specjalnie przygotowanym transporterze i tak leżała. Zaczęłam się niepokoić, że chyba coś za długo schodzi z niej narkoza, ale zanim zdążyłam dodzwonić się do weta, to już było za późno.
Merci położyła główkę na mojej dłoni, a gdy tylko odsuwałam rękę, to robiła się nerwowa. Siedziałam tak przy niej, ona leżała na mojej dłoni, wydawało mi się, że mija cała wieczność i widziałam jak powoli odchodziła... Pokazałam jej jeszcze córeczkę, gdy zdałam sobie sprawę, że moja Kruszynka gaśnie, żeby mogły się pożegnać. Chwilę później serduszko przestało jej bić...

Leć Słoneczko, moja ukochana szczurzynko, szczurku wszędobylski, który zawsze wchodził tam, gdzie nie można było, gdzie było za wysoko, za stromo, za ciasno. Ty zawsze witałaś gości tupiąc nóżkami, siadając im na kolanach, grzebiąc we włosach. Nigdy nie zapomnę Twoich buziaczków, radosnego skakania, gdy tylko słyszałaś dźwięk przekręcanych kluczy w zamku, tego, jak czekałaś aż wrócę do domu z łepkiem przyciśniętym do boku klatki, z którego było widać drzwi i radosnych oczek, gdy w końcu się w nich pojawiłam...

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Merci 12.2012 - 06.05.2014

Post autor: unipaks »

Bardzo mi przykro... :(
Dla ślicznej Merci [*]
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Magdonald
Posty: 671
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 3:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Merci 12.2012 - 06.05.2014

Post autor: Magdonald »

Merci, kochana, której nie zdążyłam poznać... :'( Tak się do Was zbierałam, ech...

Leć okruszku, śliczny biały nosku... [*]
Moje dziewczęta:
Obrazek
Zapraszamy na nasz bazarek :)
Awatar użytkownika
diamentka
Posty: 89
Rejestracja: pn lis 18, 2013 8:35 pm
Numer GG: 3292518
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Merci 12.2012 - 06.05.2014

Post autor: diamentka »

[*]
Ze mną : Emka
Odeszły : Kida [*] 18.11.2013 , Juczka [*] 21.05.14 :((((
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odeszły...”