Arczi [*]

Miejsce dla tych, których już z nami nie ma...

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Eliza62
Posty: 6
Rejestracja: wt sie 04, 2015 3:09 pm
Lokalizacja: Kalisz

Arczi [*]

Post autor: Eliza62 »

Wczoraj odszedł mój Arczi ♥ Jeszcze dzień wcześniej nic mu nie było, miał się świetnie... Wczoraj rano było wszystko dobrze, ale kiedy wróciłam że szkolnej wigilii, młody trząsł się i był jakby nieobecny. Poszturchałam go trochę i się ocknął, przestał się trząść. Koło 16-17 zauważyła że siedział z łapką zacisniętą na prętach od klatki, wzięłam go na ręcę... Był cały zimny, nie ruszał się, był jakby sparaliżowany, ale oddychał. Widziałam jak cierpi, nie mógł nawet zamknąć oczu...
A ja nie mogłam nic zrobić... Trzymałam go i głaskałam, i wyczułam na jego brzuszku sporego guza, wielkości piłeczki pingpongowej. Zobaczyłam też że miał zaschniętą krew i jakiś białawy i brązowawy śluz na pyszczku.. Odłożyłam go do klatki, chciałam zmierzyć mu temperaturę, ale był tak zimny że termometr nie chciał zmierzyć mu temperatury w żadnym miejscu, oprócz tego guza na którym było 32°. Kilka godzin później był trochę cieplejszy i mniej sztywny, ale nadal widziałam jak się męczy. Pół godziny później wziął swój ostatni oddech i zasnął, ale tym razem na zawsze...

Arczak chorował na mykoplazmowe zapalenie płuc, dlatego mieszkał w klatce sam. Miał też coś z zatokami, strasznie cuchnęły, weterynarz nie miał pojęcia czemu, Arczi miał dopiero kilka miesięcy, urodził się jakoś w maju-kwietniu, koleżanką mojej mamy wzięła go z zoologicznego, ale gdy zobaczyła że nie przestawał kichać postanowiła wypuścić go w parku na pewną śmierć. Dzień czy dwa wcześniej odeszła moja ukochana Mika, więc postanowiłam zabrać Arczaka od niej.

Czy ktoś wie co mogło mu być? Dlaczego umarł?
Ze mną:
Tośka i Kluska

Za TM:
Mika [*] i Arczi [*] ♥
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Arczi [*]

Post autor: unipaks »

Przykro mi... :(
Dla Arcziego [*]
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odeszły...”