Temat dla czepialskich - poprawiamy ortografie :]

Dla początkujących (testowanie wysyłania postów, wklejania zdjęć i wszystko inne).

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
ciemna ja
Posty: 434
Rejestracja: pn sty 11, 2010 9:25 pm
Lokalizacja: Piękna i malownicza miejscowość Husynne

Re: Temat dla czepialskich - poprawiamy ortografie :]

Post autor: ciemna ja »

kiedyś na sprawdzianie on zamiast sie podpisac Tomek(tak ma na imie) to napisał Homek ;D xdd
Perun 06.02.2010 - 19.12.2011 [*]
Thor 06.02.2010 - 14.01.2012 [*]

koniec szczurzej historii .
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Temat dla czepialskich - poprawiamy ortografie :]

Post autor: Paul_Julian »

Pamiętacie tego gościa z tego topiku?
http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=24652&

Nie dziwię sie , ze nic nie mógł znaleść z szukajce , skoro pisał "porud" ;p

Zwykłych ortograficznych sie nie czepiam, pomyłek też nie . Ale "bląd, błond , kucie ,ciomgle, ktury, włonczać" to typowe błędy ludzi, którzy ortografie olewają . Dysortografia nie jest wymówką . Tez mam papier na dysortografię i dysleksję. Objawiła się w roku maturalnym , na skutek długotrwałego stresu. A wcześniej zawsze z ortografii, pisania wypracowań i czytania miałem same piątki. Trzeba tylko bardziej sie postarac i korzystać ze słownika.
Jak widzę takie błędy, to już sam nie wiem jak powinno być prawidłowo .
Ech, gdzie te programy Miodka .... Mogliby więcej w TV puszczać tych przerywników z serii " włączać , nie włanczać"
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
unmd
Posty: 13
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 5:22 am

Re: Temat dla czepialskich - poprawiamy ortografie :]

Post autor: unmd »

Mój kumpel czasem pisze "bendem" haha;D
Czasem sobie myśle. sze pofinien sopje kópidz słofnik jenzyka ortokraficzny...
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: Temat dla czepialskich - poprawiamy ortografie :]

Post autor: sssouzie »

a wogle to gooogle :D
...czyż nie dobija się koni...?
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Temat dla czepialskich - poprawiamy ortografie :]

Post autor: Jessica »

bende,dzienki u mojej koleżanki to standard. jak dla mnie to lenistwo,bo wiele osób mówiło jej jak się pisze więc jakby chciała to dała by radę
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Awatar użytkownika
ciemna ja
Posty: 434
Rejestracja: pn sty 11, 2010 9:25 pm
Lokalizacja: Piękna i malownicza miejscowość Husynne

Re: Temat dla czepialskich - poprawiamy ortografie :]

Post autor: ciemna ja »

czy waszym zdaniem dysortografia i dysleksja obowiązuje też w jezykach obcych?
mam taką koleżanke, tzn kilka w klasie i one zawsze z anglika dostają lepsze oceny np. ze sprawdzianow bo 'mają' te dys.
Perun 06.02.2010 - 19.12.2011 [*]
Thor 06.02.2010 - 14.01.2012 [*]

koniec szczurzej historii .
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Temat dla czepialskich - poprawiamy ortografie :]

Post autor: Flaumel »

Obowiązuje, im jest trudniej zapamiętać pisownię tych wyrazów, łatwiej przekręcić słowa, bo skoro mają problem z językiem ojczystym - tym trudniejszy dla nich jest obcy, przecież nie używają go na co dzień.
Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Temat dla czepialskich - poprawiamy ortografie :]

Post autor: Paul_Julian »

Jak najbardziej obowiązuje.
Od kilku lat mam równiez problem z dyslekcją w jęz. obcych. Dyslekcja w jęz. polskim ujawniła mi sie w czasie przedmaturalnym z powodu stresu :( A zawsze miałem z polskiego bardzo dobre oceny , a z ortografii już wogóle.
Dostałem dokument świadczący, ze mogę mieć trudności z nauką języków obcych. Wtedy to kompletnie wyśmiałem, bo angielskim posługiwałem sie tak sprawnie jak polskim i nie miałem problemów z nauką w liceum ani z niemieckim ani z francuskim ( a oba nowo poznane).
Z roku na rok pomimo czytania książek, pisania , uzywania słowników itd. dyslekcja sie pogłębia ,i w jęz. obcych też .
Podejrzewam , ze u mnie jest to związane z kiepską pamięcią słuchową.

Ale sie nie wykręcam tym i staram sie czytać wolniej i sprawdzać błędy :)

I zobaczcie jaki demot znalazłem :
http://demotywatory.pl/1645875/Wedlug-p ... olecznosci
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Temat dla czepialskich - poprawiamy ortografie :]

Post autor: Flaumel »

Choroby serca i raka, buehehehhe :)
I póki usiłujesz z tym coś robić i to zauważasz - to dobrze :) A reszta - nieważna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Temat dla czepialskich - poprawiamy ortografie :]

Post autor: Paul_Julian »

Wlasnie najbardziej uwazam za niesprawiedliwe to , ze spora czesc tych , którzy mają papierek na dyslekcję , czy dysortografie to zwykłe pokolenie leniuchów :<
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Nelies
Posty: 17
Rejestracja: pn maja 30, 2011 12:47 pm

Re: Temat dla czepialskich - poprawiamy ortografie :]

Post autor: Nelies »

Mi się coś dzieje, gdy widzę jak ktoś nie stawia przecinków (kilka jestem w stanie znieść) i kropek, nie używa polskich znaków, nie zaczyna zdania z dużej litery... Tak samo z błędami, których nienawidzę. Przecież co za problem ściągnąć sobie Google Chrome /Mozillę / Operę,gdzie błędy podkreśla... A nadmiar emotek *gwiżdże*. Może i jestem czepialska...
trina269
Posty: 22
Rejestracja: pn wrz 19, 2011 1:26 pm

Re: Temat dla czepialskich - poprawiamy ortografie :]

Post autor: trina269 »

I tak nikt nie przebije jednego chłopaka, z którym sie spotykałam dawno temu.... dopóki mi nie napisał "koham cie".
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Temat dla czepialskich - poprawiamy ortografie :]

Post autor: Hanka&Medyk »

Paul_Julian pisze:Wlasnie najbardziej uwazam za niesprawiedliwe to , ze spora czesc tych , którzy mają papierek na dyslekcję , czy dysortografie to zwykłe pokolenie leniuchów :<
Poza tym oba "schorzenia" są wg psychologów łatwe do przezwyciężenia, przy odrobinie wysiłku i dobrych chęci.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
ODPOWIEDZ

Wróć do „TESTY”