Witam

Jesteś nowy(a)? Przywitaj się z innymi użytkownikami.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Cyjan
Posty: 4
Rejestracja: śr cze 24, 2015 1:32 pm
Lokalizacja: Łańcut

Witam

Post autor: Cyjan »

Witam wszystkich forumowiczów jestem właścicielką szczurka o imieniu Cyjan. Młody ma dopiero nieco ponad miesiąc i jest to mój pierwszy szczurowaty w domu. Liczę na waszą pomoc, bo pewnie będę szukać odpowiedzi na różne pytania. Pozdrawiam :)
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: Witam

Post autor: cane »

Witam :).

Nie zastanawiałaś się może nad towarzystwem dla Cyjanka? Szczury są stadne ;)
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witam

Post autor: olgapsiara »

Cześć !
Ale szczury trzymamy minimum dwa tej samej płci ! ;)
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
Cyjan
Posty: 4
Rejestracja: śr cze 24, 2015 1:32 pm
Lokalizacja: Łańcut

Re: Witam

Post autor: Cyjan »

Właśnie czytałam różne opinie na ten temat. Niektórzy twierdzą, że jeden może być inni że nie. Sama już nie wiem.
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: Witam

Post autor: cane »

Szczerze mówiąc - zazwyczaj opinię "jeden szczur" mają osoby... którym nie chciało się porządnie i powoli przeprowadzić łączenia/w ogóle próbować. Na szczęście jest to forumowa mniejszość, ponieważ szczurki w samotności naprawdę najszczęśliwsze nie są :/

Szczurze samotniki zdarzają się, ale rzadko... Jedynie jeśli mamy do czynienia z wiekowym ogonkiem, oddzielonym od swoich pobratymców za dzieciaka [np. 2-latek oddzielony jak miał miesiąc] to łączenie bym przemyślała - taki biedak potrafi atakować szczury, bo już sam nie pamięta, że szczurem jest :(.
Awatar użytkownika
Sheelka
Posty: 75
Rejestracja: sob cze 06, 2015 7:22 am
Numer GG: 2340536
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witam

Post autor: Sheelka »

Hejo! ^^

Jej fajnie, że ktoś tak jak i ja, pierwszy raz zaszczurzony, nie będę sama :D

Polecam dobrać szczura. Chociaż wiem, że łatwe to nie jest, bo ja ciągle szukam dla swojej towarzyszki. Mimo to - nie poddaję się, bo szczurki mają tendencję do depresji. Wierz mi, samotny szczur w klatce, który ma oklapnięte wąsiki to nóż w serce.
Ze mną: Zjawa i Czarna <3
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Witam

Post autor: unipaks »

Witaj na forum :)
Jak wielu tutaj przede mną, miałam kiedyś samotną szczurzynkę. Ukochaną, rozpieszczaną, wyglądającą na bardzo szczęśliwą.
Ale naprawdę szczęśliwe szczurki widziałam dopiero, kiedy mieliśmy więcej niż jedną.
Z serca doradzam towarzystwo dla Twojego ogonka! :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Cyjan
Posty: 4
Rejestracja: śr cze 24, 2015 1:32 pm
Lokalizacja: Łańcut

Re: Witam

Post autor: Cyjan »

Do Cyjana dołączył Nero. Jak będę miała chwilę czasu postaram się też dołączyć ich zdjęcia. Z łączeniem nie było żadnych problemów, bo Cyjan chociaż starszy to jest trochę ciapa i pierdoła. Nie było nawet żadnego starcia. Większy problem miałam ze znalezieniem towarzysza, bo pomimo wielu ofert to nie było w okolicy, albo nie były to samce, albo spóźniłam się z zadzwonieniem. Dopiero teraz zauważyłam, że jest taki popyt na szczury.
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Witam

Post autor: unipaks »

No, bo "wielu rzecz to już znana, że szczur potrzebuje kompana! :D

Świetnie, że Cyjan ma już szczurze towarzystwo; zobaczysz, jak fajnie jest głaskać naraz dwa przyklejone do siebie sierściuchy ;) :) Ode mnie już możesz chłopaków wymiziać :D
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Cyjan
Posty: 4
Rejestracja: śr cze 24, 2015 1:32 pm
Lokalizacja: Łańcut

Re: Witam

Post autor: Cyjan »

Już się robi :) Ale Cyjan straszny zazdrośnik jest i pcha się pierwszy. Nero jeszcze trochę się boi i nie jest taki ufny jak Cyjan.
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Witam

Post autor: unipaks »

No masz! :D U nas obie z siostrzyczek były zazdrosne do niemożliwości. :P
A tak dużo osób posiadających samotne szczurki nie adoptuje im towarzystwa z obawy, że po dołączeniu drugiego ukochany ogonek odsunie się od swojego opiekuna, co jak widzisz jest nieprawdą.
Zobaczysz, niedługo będą się już obaj pchać na wyprzódki do pieszczot i starać się wyegzekwować dla siebie jak najwięcej
(a przynajmniej więcej niż ten drugi! ;) )
A jak fajnie obserwować je brykające razem!
No i wreszcie będzie miał kto Cyjana wyiskać i przytulić się do niego w nocy (z wzajemnością) :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ODPOWIEDZ

Wróć do „Podaj Łapę”