Szczurza-słonia ciąża?

Tutaj dzielimy się radością powitania nowego życia. ;)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Dosia
Posty: 19
Rejestracja: pn maja 05, 2014 3:51 pm

Szczurza-słonia ciąża?

Post autor: Dosia »

Witam, od kilku msc jestem z moim meżczyzną, szczęśliwą posiadaczką trzech szczurów. Oczywiście panie w sklepie podały błędną płeć, co po kilku dniach zauważyliśmy kiedy Lambertowi, jeszcze wtedy rzekomej szczurzycy, urosły "jajka". Bardzo szybko zaprzyjaźnił się z Pionką. No i tu powstaje pytanie, Pionka zaszłą w ciąże już ładny msc temu. Brzuszek jej urósł, a nawet po zachowaniu jej i humorach nie ciężko zauważyć, że szczurki ma w brzuchu. Czytaliśmy gdzieś, że ciąża szczura trwa 1msc oraz, że należy odizolować szczurkę od pozostałego stadka, tak też zrobiliśmy. Problem w tym, że ona nadal nie urodziła, a przez to, że stoi jej klatka dalej od innych, stała się bardziej "dzika"? Nie wiem, jakaś dziwna, no a my sami też boimy się ją często wyciągać, żeby nikogo jej nie uszkodzić w brzuszku. Ile ona może jeszcze w tej ciąży być? I czy można jakoś samemu wywołać ten poród? Konieczna jest wizyta u weterynarza? No i ta izolacja od innych szczurów?
Awatar użytkownika
SonamiChan
Posty: 147
Rejestracja: sob maja 03, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: Puck

Re: Szczurza-słonia ciąża?

Post autor: SonamiChan »

Może ciąża jest tylko urojona? Ciąża szczura trwa z tego co wiem 21-23 dni około, miesiąc to nieco za długona moje oko, ale co ja tam wiem, wszystko c o szczurkach wiem wyczytałam na tym forum ^^.
Ze mną: Leonardo Von Clawington oraz Harold
Cody, Santiago i Davis brykają po drugiej stronie tęczy...
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Szczurza-słonia ciąża?

Post autor: smeg »

Jeśli ciąża się przedłuża o ponad tydzień (trwa 21-23 dni), koniecznie trzeba iść do weterynarza - młode mogą być martwe i rozkładać się w brzuchu, a przez to spowodować zakażenie całego organizmu i śmierć samiczki. Być może konieczna będzie sterylizacja. Ale nie jesteście też w stanie wyznaczyć konkretnej daty zapłodnienia, więc trudno tu wyrokować.
Szczurka mogła stać się bardziej dzika i nerwowa przez zbliżający się poród, to normalne ;) Izolacja również jest konieczna ze względu na to, że tuż po porodzie, jeszcze tego samego dnia, samica może zajść w kolejną ciążę. A co z Waszym trzecim szczurkiem? To samiec, czy samica? Mieszka razem z Lambertem?
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Dosia
Posty: 19
Rejestracja: pn maja 05, 2014 3:51 pm

Re: Szczurza-słonia ciąża?

Post autor: Dosia »

Trzecia jest Brunchilda, swego czasu mieszkali w czwórkę, z jeszcze samcem Gałką Ildefonsem jednym no, ale on jednego dnia w niewyjaśniony sposób nam zdechł w sumie w przeciągu pół godziny :( a było wszystko z nim okay i w sumie nie wiemy co mu się stało. Ogólnie podejrzewaliśmy, że Brunchilda też mogła zaciążyć, no, ale z biegiem czasu jak Pionka rosła w brzuszek, bez problemu można było zauważyć, że Brunchilda nie jest w ciąży. Aktualnie mamy trzy klatki, bo dobrze wiemy, że z jednego miotu może wyjść sporo szczurków, a sami też niezliczonej ilości zatrzymać nie możemy, więc postanowiliśmy, że więcej nie będziemy ich dopuszczać, jedynie Bruchilda z Pionką zostaną w jednej klatce, jak mamusia odchowa młode i je wydamy komuś. Dziękuję ślicznie, za odpowiedzi. A czy orientuje się ktoś jaka cena mogłaby być takiego zabiegu, żeby szczurce się nic nie stało? No i ogólnie kastracji Lamberta, bo w sumie woleli byśmy żeby sobie w trójkę, żyli razem.
Awatar użytkownika
Sabathani
Posty: 210
Rejestracja: pt kwie 25, 2014 1:46 am

Re: Szczurza-słonia ciąża?

Post autor: Sabathani »

Dosia pisze:Trzecia jest Brunchilda, swego czasu mieszkali w czwórkę, z jeszcze samcem Gałką Ildefonsem jednym no, ale on jednego dnia w niewyjaśniony sposób nam zdechł w sumie w przeciągu pół godziny :( a było wszystko z nim okay i w sumie nie wiemy co mu się stało. Ogólnie podejrzewaliśmy, że Brunchilda też mogła zaciążyć, no, ale z biegiem czasu jak Pionka rosła w brzuszek, bez problemu można było zauważyć, że Brunchilda nie jest w ciąży. Aktualnie mamy trzy klatki, bo dobrze wiemy, że z jednego miotu może wyjść sporo szczurków, a sami też niezliczonej ilości zatrzymać nie możemy, więc postanowiliśmy, że więcej nie będziemy ich dopuszczać, jedynie Bruchilda z Pionką zostaną w jednej klatce, jak mamusia odchowa młode i je wydamy komuś. Dziękuję ślicznie, za odpowiedzi. A czy orientuje się ktoś jaka cena mogłaby być takiego zabiegu, żeby szczurce się nic nie stało? No i ogólnie kastracji Lamberta, bo w sumie woleli byśmy żeby sobie w trójkę, żyli razem.
Ceny są różne i zależą od lecznicy. Zobacz ten temat, odszukaj swoje miasto i zorientuj się poprzez kontakt z daną lecznicą. Ceny mogły ulec zmianie.
http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=13&t=30083
Za TM [*] :[/b]Gizmo, Sparky, Diablo, Hachiko, Miko, Maks, Borys, Aki, Pan Szczur, Shiro
Aktualnie brak szczurków w domu :(
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Szczurza-słonia ciąża?

Post autor: smeg »

W mniejszych miastach ok. 100 zł, w większych raczej ok. 200. Kastracja samca jest zazwyczaj nieco tańsza i łatwiejsza.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Dosia
Posty: 19
Rejestracja: pn maja 05, 2014 3:51 pm

Re: Szczurza-słonia ciąża?

Post autor: Dosia »

Pionka była u weterynarza, przed wizytą siedziała z Lambertem w klatce i co okazało się później dopiero u weterynarza, jest cała i zdrowa. Brumchilda niestety zachorowała i to poważnie, ale to już w innym wątku, dziękuję wszystkim za pomoc
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Szczurza-słonia ciąża?

Post autor: smeg »

A jest w końcu w tej ciąży, czy nie?
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Dosia
Posty: 19
Rejestracja: pn maja 05, 2014 3:51 pm

Re: Szczurza-słonia ciąża?

Post autor: Dosia »

Tak jest w ciąży oczekujemy na szczurzątka, za max tydz będą z nami. Ogólnie teraz jak mamy porównanie do tego jak wyglądała przed 'zajśćiem' widać dużą różnicę i sporo g więcej ;)

Ale ogólnie mam jeszcze jedno pytanko, Pionka ogólnie ma śliczny (z różowym daszkiem domek), z tym, że od jakiegoś czasu rzuca nim strasznie, z początku go nie ruszaliśmy, bo pomyśleliśmy, że może w nim sobie urodzi, ale dzisiaj jak się obudziliśmy domek stał na sztorc (wspomnę, że domek był z obu stron przymocowany) nie mam pojęcia jak to zrobiła, ale jako, iż martwimy się o nią, domku już w klatce nie ma. I teraz kwestia porodu, lepiej żeby ten domek był? czy może zostawić tak jak jest?
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Szczurza-słonia ciąża?

Post autor: yss »

podaj miasto, proszę, gdzie te kluski będą....
ten się nie myli, kto nic nie robi
Dosia
Posty: 19
Rejestracja: pn maja 05, 2014 3:51 pm

Re: Szczurza-słonia ciąża?

Post autor: Dosia »

Łódź :) Zainteresowany/a? Ogólnie daję gwarancję sporych kluseczek jak dorosną Lambert waży 275g, a Pionka przed ubrzuszeniem 255g ( Pierwszy raz mam szczury, ale w porównaniu do trzeciej Brunchildy, która waży 175g to wydaje mi się, że spore :) ) ogólnie zaraz postaram się wstawić zdjęcia, szczęśliwej acz już coraz bardziej obolałej mamuśki i taty obżartucha.

Ogólnie dla wszystkich chętnych dobrych rączek z Łodzi i okolic, mam jakąś gromadkę do oddania w zależności od pojemności Pioniego brzucha ]:> okaże się jaką niebawem.

A no i jeszcze jedno pytanie, szczurki można oddawać po msc czasu od porodu tak?
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Szczurza-słonia ciąża?

Post autor: yss »

Dosiu, moje samice ważyły 380 - 460 g i wcale nie były utuczone, po prostu duże. 7 ich miałam :) Twoja może jeszcze rośnie.
Szczurki można oddawać jak skończą 5 tygodni.
Moja koleżanka rozgląda się za szczurkami, niestety Łódź niewiele nam daje bo nie mamy transportu, ale może coś się zmieni ;)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
PaniCiurowa
Posty: 359
Rejestracja: pn gru 17, 2012 4:01 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Szczurza-słonia ciąża?

Post autor: PaniCiurowa »

Poprawka. Samice można wydawać od kiedy skończą 5 tygodni, samców KONIECZNIE trzeba oddzielić kiedy skończą 31 dni bo schodzą im jąderka mniej więcej w tym czasie i mogą się już rozmnażać. :)
https://zrzutka.pl/z/phidippusregius - Dorzuć grosz na moje marzenie. :)
Awatar użytkownika
PaniCiurowa
Posty: 359
Rejestracja: pn gru 17, 2012 4:01 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Szczurza-słonia ciąża?

Post autor: PaniCiurowa »

No i moje samcze stado waży średnio ~500 g + Wistar Gandalf, który jest duży i waży 710... ;)
https://zrzutka.pl/z/phidippusregius - Dorzuć grosz na moje marzenie. :)
Dosia
Posty: 19
Rejestracja: pn maja 05, 2014 3:51 pm

Re: Szczurza-słonia ciąża?

Post autor: Dosia »

PaniCiurowa Ojej dziekuje za ta cena uwage bo teraz nie do konca komu mam oddac nasze malenstwa, a jak by sie kolejne 'zrobily' byl by problem.

yss szukaj transportu ! :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Narodziny”