Szczurza-słonia ciąża?

Tutaj dzielimy się radością powitania nowego życia. ;)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Szczurza-słonia ciąża?

Post autor: yss »

Dosia spokojnie, ostatnio wpadkowe maluszki sobie ludzie wyrywają ;)
dodaj ogłoszenie w Zwierzakach tu na forum, aktualizuj, dodawaj zdjęcia, na pewno znajdą się nowi opiekunowie.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
misspanic
Posty: 59
Rejestracja: pn maja 26, 2014 8:04 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Szczurza-słonia ciąża?

Post autor: misspanic »

Łódź! Sama jestem z Łodzi i bardzo chętnie przygarnę najchętniej dwie siostrzyczki :)
Czas też mi bardzo odpowiada bo dopiero będę przygotowywała im domek :)

Jak się ma mamusia ?
Dosia
Posty: 19
Rejestracja: pn maja 05, 2014 3:51 pm

Re: Szczurza-słonia ciąża?

Post autor: Dosia »

Mamuśka urodziła!! Szczurków jest ok 11, wszystkie różowiutkie i piszczące.
Awatar użytkownika
misspanic
Posty: 59
Rejestracja: pn maja 26, 2014 8:04 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Szczurza-słonia ciąża?

Post autor: misspanic »

Hurra! Gratuluje :)!
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Szczurza-słonia ciąża?

Post autor: smeg »

Oddzieliłaś samca przed porodem?

Samica poniżej 300 g jest bardzo drobna, na pewno nie nazwałabym tego "gwarancją sporych kluseczek", karm ją dobrze białkowymi pokarmami i karmą najlepiej Beaphar Care+ (ma najwięcej białka).
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Szczurza-słonia ciąża?

Post autor: smeg »

Szkoda też, że nie oddzieliłaś samca od razu po zorientowaniu się o jego płci, wtedy nie byłoby ciąży i samiczka nie musiałaby się męczyć odchowywaniem młodych.

W każdym razie szczurzyca może zajść w ciążę tuż po porodzie, więc samiec koniecznie musi zostać oddzielony przed. Jeśli tego nie zrobiłaś, być może szczurka jest już w kolejnej ciąży.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Dosia
Posty: 19
Rejestracja: pn maja 05, 2014 3:51 pm

Re: Szczurza-słonia ciąża?

Post autor: Dosia »

Lambert od dawna jest oddzielony od Pionki więc nie musicie się martwić, samica która waży 275g to Brunchilda :) i nie ona była w ciąży, Pionka natomiast bodajże 345g i możesz mi wierzyć, że i przed ciążą, na drobną ani wychudzoną nie wyglądała.

Jak karmić Mamuśkę, bo wiem, że nie można z początku młodych dotykać, żeby się nie przeraziła, jak na razie po prostu przez klatkę wkładałam jej owoce i warzywa.

P.S. Doradzono mi żebym włożyła Pionce do klatki szmatkę, wszystkie maleństwa schowała sobie pod ściereczkę i w sumie też tam siedzi
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Szczurza-słonia ciąża?

Post autor: smeg »

Oprócz owoców i warzyw dawaj jej od czasu do czasu jajko gotowane na twardo, mięso i biały ser, bo do wykarmienia młodych potrzebuje dużo białka ;)

Maluchów można dotykać już kiedy mają kilka dni. Wręcz trzeba - to ważne dla ich przyszłej dobrej socjalizacji z człowiekiem. Jeśli tylko samiczka jest oswojona i nie denerwuje się za bardzo, możesz je wyciągać (np. kiedy matka jest na wybiegu), dotykać - na początku tylko na chwilę, a kiedy się ofutrzą to na dłużej. Możesz też już teraz spróbować rozpoznać ich płeć, na forum są instrukcje ze zdjęciami do tego :)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
misspanic
Posty: 59
Rejestracja: pn maja 26, 2014 8:04 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Szczurza-słonia ciąża?

Post autor: misspanic »

I jak tam się ma rodzinka? :)
Dosia
Posty: 19
Rejestracja: pn maja 05, 2014 3:51 pm

Re: Szczurza-słonia ciąża?

Post autor: Dosia »

Z tego co mi kilka osob pisalo i sama wyczytalam, mozna dotykac szczurki dopiero po tyg.

Hmn rodzinka bardzo dobrze staraja sie pelzac po calej klatce, piszczac, wydaje mi sie jakby mialy wyrazniejsze oczka. Pionka denerwuje sie jak naklada sie jedzenie do klatki a ona jest na ramieniu, ale jak przychodzi do powrotu do klatki wyglada jakby chciala wziac urlop od macierzynstwa. Ogolnie brzuszek ma duzo mniejszy, ale wydaje mi sie ze pozostalosci po ciazy wiac jeszcze. Jak bardzo ma dosyc pisku i ciagniecia cyca, wskauje na pieterko i odpoczywa, ale jako dobra mamusia po zebraniu sie do kupy wraca.
Awatar użytkownika
misspanic
Posty: 59
Rejestracja: pn maja 26, 2014 8:04 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Szczurza-słonia ciąża?

Post autor: misspanic »

Dosia, kiedy podzielisz się zdjęciami maluszków ? :)
Dosia
Posty: 19
Rejestracja: pn maja 05, 2014 3:51 pm

Re: Szczurza-słonia ciąża?

Post autor: Dosia »

misspanic pisze:Dosia, kiedy podzielisz się zdjęciami maluszków ? :)

Postaram sie jutro ;)
Awatar użytkownika
misspanic
Posty: 59
Rejestracja: pn maja 26, 2014 8:04 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Szczurza-słonia ciąża?

Post autor: misspanic »

Czekam z niecierpliwością :) Znasz już płcie ?
Awatar użytkownika
misspanic
Posty: 59
Rejestracja: pn maja 26, 2014 8:04 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Szczurza-słonia ciąża?

Post autor: misspanic »

Dosiuuu gdzie jesteś? Jak tam malutkie? Podziel się z nami trochę widokiem to może reszta też znajdzie domki szybko :)
Dosia
Posty: 19
Rejestracja: pn maja 05, 2014 3:51 pm

Re: Szczurza-słonia ciąża?

Post autor: Dosia »

Dodaje zdjecia :)
Samczyki
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dokladniejszych sie nie udalo mi zrobic i nie jestem pewna czy wgl da rade bo sa coraz bardziej ruchliwe :) Za chwilke dodam samiczki jeszcze. Ogolnie wszystskie sa podobne i wszytskie na prawde sliczne. Oddam w dobre rece
ODPOWIEDZ

Wróć do „Narodziny”