Kupiłam szczura, który urodził młode...

Tutaj dzielimy się radością powitania nowego życia. ;)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Delivree
Posty: 14
Rejestracja: sob wrz 27, 2014 7:04 am

Kupiłam szczura, który urodził młode...

Post autor: Delivree »

Szczury kocham od dwóch lat, ale Will to mój pierwszy szczurek. Koleżanka kupiła go w zoologicznym a we wtorek przekazała mi go pod opiek3. Sęk w tym, że on, a raczej ona, urodził. Z klatki dochodziły piski, więc sprawdziłam to i zauważyłam młode. Jestem autentycznie przerażona! Nigdy wcześniej nie miałam szczurów, a w podatku otrzymałem ciężarną samicę! Co mam zrobić? Strasznie się boję reakcji rodziców. Oni nie lubią szczurów i z trudem zgodzili się na Willa! Młodych jest co najmniej dziesięć. Obawiał się, że jak rodzice się dowiedzą oddadzą Willa i małe do sklepu, a ja już pokochałam mojego szczurka. Jak zajmować się młodymi i samicą? Jak przekonać rodziców by je zostawili? Teraz nie ma ich w domu, bo pojechali do miasta, ale... Co powinnam wiedzieć o hodowli?
,,Nie ma ge­niu­szu bez ziar­na szaleństwa."
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kupiłam szczura, który urodził młode...

Post autor: Sky »

Przejrzyj wątek narodziny i rozmnażanie, tam jest wiele tematów poświęconych opiece nam świeżo upieczoną mamą i maluchami. Co do rodziców, powiedz im, że nie chcesz, żeby mama i małe wpadły w niepowołane ręce i zaproponuj, że sam znajdziesz dla nich domy - chociażby przez nasze forum. Młode powinny być przy matce 4-4,5 tygodnia, po tym czasie samczyki trzeba oddzielić od samiczek. Jak już oswoisz się z sytuacją, możesz zrobić zdjęcia maluchom, napisać skąd jesteś i założyć temat w wątku adopcje. /a potem tylko zostawić jedną samiczkę dla Will do towarzystwa :)
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Delivree
Posty: 14
Rejestracja: sob wrz 27, 2014 7:04 am

Re: Kupiłam szczura, który urodził młode...

Post autor: Delivree »

11-12 młodych! Na szczęście wszystkie są żywe, a mała na chwile zostawia je same by zjeść. Dałam jej trochę żółtego i białego sera, bo nie miałam jajek. Zdjęcia nie mogę zrobić, bo musiałabym przenosić klatkę, a wolę ich nie stresować.
,,Nie ma ge­niu­szu bez ziar­na szaleństwa."
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Kupiłam szczura, który urodził młode...

Post autor: smeg »

Żółtego nie dawaj, jest za słony i tłusty. Biały jak najbardziej ;) Możesz też dawać trochę mięsa od czasu do czasu. Kup karmę Beaphar Care+, ma najwięcej białka i najlepiej nadaje się do karmienia karmiącej samicy. Wyjmij z klatki wszystkie piętra, żeby szczurzyca nie przeniosła tam młodych, klatka powinna być parterowa, dopóki nie otworzą oczu (otwierają po ok. 2 tygodniach). Przy matce samce powinny być 4,5 tygodnia, samiczki najlepiej minimum 5.

Jak już trochę podrosną, załóż ogłoszenie w dziale "Oddam" na tym forum, na forum.szczury.biz i na facebooku: https://www.facebook.com/SzczurzeAdopcje?fref=ts i poszukaj szczurkom nowych domów.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Delivree
Posty: 14
Rejestracja: sob wrz 27, 2014 7:04 am

Re: Kupiłam szczura, który urodził młode...

Post autor: Delivree »

Ufff, tata skwitował moją wiadomość śmiechem, teraz tylko trzeba powiedzieć o tym mamie. Mam pytanie dotyczące karmienia małej. Mogę podawać jej mleko rozcieńczonego gotowaną wodą?
,,Nie ma ge­niu­szu bez ziar­na szaleństwa."
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Kupiłam szczura, który urodził młode...

Post autor: smeg »

Nie, szczury nie mogą pić krowiego mleka, może im zaszkodzić. Poza tym nie ma zbyt wiele białka, zwłaszcza rozcieńczone wodą, samiczce raczej w niczym nie pomoże.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Delivree
Posty: 14
Rejestracja: sob wrz 27, 2014 7:04 am

Re: Kupiłam szczura, który urodził młode...

Post autor: Delivree »

Jedenaście maluszków :-* !
Oto ich zdjątka:

Cała jedenastka:
Obrazek
Obrazek
Nessa z maleństwami:
Obrazek
Słodziuchna piątka:
Obrazek
Dwa zdjęcia maluszka, który upodobał sobie moją dłoń:
Obrazek
Obrazek
A tak na koniec jeszcze parę fotek zrobionych na szybko, bo Nessi zaczęła budować gniazdo:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Dzisiaj pierwszy raz od tamtego czasu czyściłam klatkę i muszę przyznać, że Nessa( tak się teraz wabi) była grzeczniutka. Ogólnie, jak na pierwszy miot, wydaje mi się, że dobrze sobie radzi. U w jednym miejscu gniazdko i co bym nie próbowała gdziekolwiek wynieść chusteczek, które chcę wymienić ona i tak je znajdzie i zabierze w dokładnie to samo miejsce. Jak ja kocham tą małą xD
Kluseczki zresztą też.
,,Nie ma ge­niu­szu bez ziar­na szaleństwa."
Awatar użytkownika
PaniCiurowa
Posty: 359
Rejestracja: pn gru 17, 2012 4:01 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kupiłam szczura, który urodził młode...

Post autor: PaniCiurowa »

Ogólnie gniazda nie powinnaś ruszać. Samica musi mieć spokój i poczucie bezpieczeństwa, a rozbrajanie jej gniazda może być niebezpieczne dla młodych, samica może poczuć się zagrożona, może je podeptać, pozagryzać. Sprzątaj klatkę ale nie ruszaj gniazda.
https://zrzutka.pl/z/phidippusregius - Dorzuć grosz na moje marzenie. :)
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kupiłam szczura, który urodził młode...

Post autor: olgapsiara »

Jak maluszki?
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Narodziny”