[ŁÓDŹ] 9 maleńkich kluseczek <3

Tutaj dzielimy się radością powitania nowego życia. ;)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
karina1234567
Posty: 16
Rejestracja: ndz sie 17, 2014 9:46 am

[ŁÓDŹ] 9 maleńkich kluseczek <3

Post autor: karina1234567 »

Moja Shantusia 12 stycznia wydała na świat 9 maluszków. Kluseczki mają już więc 6 dni, a oto ile się do tego czasu o nich dowiedziałam:
- są 3 dziewczynki i 6 chłopców (tak sądzę po długiej lekturze :) )
- prawdopodobnie dwa z nich są albinoskami (samiec i samiczka)
- 4 z nich wdają się kolorkiem w mamusię (american blue)
- wszystkie są dumbo
- i najważniejsze, że choć pochodzą z kinderniespodzianki, a mamusia ma tylko dwa miesiące, to wszystkie wyglądają na zdrowe.

Zostawię sobie jednego chłopczyka - najmniejszego ze wszystkich, albinoska, chcę aby reszta trafiła do dobrych domów, dlatego utworzyła ten wątek. Maleństwa będą do odebrania jak skończą 5 tygodni.
Na bieżąco będę dodawać zdjęcia i filmy, żebyście mogli się lepiej przyjrzeć ^^
Ze mną: Max, Miley (psiaki); półroczne siostrzyczki standard czarno - białe, kapturek i bareback: Selena, Nikosia, siedmiotygodniowe siostrzyczki dumbo, American blue, kapturek i bez znaczeń: Maja, Shanti
Awatar użytkownika
Nezumia
Posty: 50
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 11:02 pm
Numer GG: 24052102

Re: [ŁÓDŹ] 9 maleńkich kluseczek <3

Post autor: Nezumia »

Ciekawi mnie,jak doszło do zapłodnienia?
Ze mną: Stefa,Rika,Edek,Mary.
+Abigail,Oskar,Alex,Pestka,Filip.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [ŁÓDŹ] 9 maleńkich kluseczek <3

Post autor: smeg »

Dlaczego zostawiasz sobie chłopczyka? Zostaw lepiej samiczkę, żeby Twoja Shantusia miała towarzystwo w klace. Z synem nie może mieszkać, bo za chwilę będzie w kolejnej ciąży (szczury stają się płodne w wieku 5 tygodni).
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
xmenso
Posty: 59
Rejestracja: śr gru 31, 2014 12:34 am

Re: [ŁÓDŹ] 9 maleńkich kluseczek <3

Post autor: xmenso »

Jestem chętna na jedną szczurcie, jeżeli aktualne i znajdzie się transport;)(mieszkam ok. 150km od Łodzi)
Ze mną: Coco ♥
Za TM: Sky aka Godzilla, Easy, Aya, Effy ♡
karina1234567
Posty: 16
Rejestracja: ndz sie 17, 2014 9:46 am

Re: [ŁÓDŹ] 9 maleńkich kluseczek <3

Post autor: karina1234567 »

Nezumia: Pani od której przygarnęłam Maję i Shanti (również chyba kinderniespodzianka, nie wnikałam) chyba za poźno oddziliła od nich dwóch braci.

smeg: Po 1. nie będzie siedzieć sama w klatce, bo ma jeszcze dwie półroczne koleżanki i siostrę, z którymi nawet teraz, kiedy karmi widuje się regularnie. Po 2. Samiec zostanie wykastrowany, i dołączy do samic

xmenso: wszystko aktualne, będę wstawiać zdjęcia malców, będziesz mogła sobie zarezerwować wcześniej (zanim będą do wydania) jakąś konkretną :)
Ze mną: Max, Miley (psiaki); półroczne siostrzyczki standard czarno - białe, kapturek i bareback: Selena, Nikosia, siedmiotygodniowe siostrzyczki dumbo, American blue, kapturek i bez znaczeń: Maja, Shanti
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [ŁÓDŹ] 9 maleńkich kluseczek <3

Post autor: smeg »

karina1234567, to dobrze, że samiczka ma koleżanki, myślałam że była do tej pory Waszym jedynym szczurkiem ;) Niestety, samce można kastrować dopiero w wieku 4 miesięcy, więc do tej pory będzie musiał siedzieć sam w klatce, a to niezbyt dobre dla niego - 3 miesiące samotności to kawał życia. Możecie ewentualnie zostawić 2 samce, żeby miały swoje towarzystwo, a potem w odpowiednim wieku oba wykastrować. Po kastracji trzeb odczekać ok. 2 tygodnie na zanik płodności u szczura, wcześniej mogą zapłodnić samiczki nawet nie mając jajek.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
karina1234567
Posty: 16
Rejestracja: ndz sie 17, 2014 9:46 am

Re: [ŁÓDŹ] 9 maleńkich kluseczek <3

Post autor: karina1234567 »

Smeg Wiem, myślałam nad tym żeby zostawić dwójkę, żeby mały sam nie siedział tyle czasu, ale nie wiem czy mój tata się zgodzi na więcej... zobaczymy co się da zrobić :)
Ze mną: Max, Miley (psiaki); półroczne siostrzyczki standard czarno - białe, kapturek i bareback: Selena, Nikosia, siedmiotygodniowe siostrzyczki dumbo, American blue, kapturek i bez znaczeń: Maja, Shanti
ODPOWIEDZ

Wróć do „Narodziny”