proszę o pomoc w wyborze oonka

Tutaj dzielimy się radością powitania nowego życia. ;)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
yamo12
Posty: 3
Rejestracja: pn cze 15, 2015 8:33 am

proszę o pomoc w wyborze oonka

Post autor: yamo12 »

Witam, piszę pierwszy raz. Kupiłam szczurzycę w klepie zoologicznym. W domu zaniepokoiły mnie kulki na jej uszach, weterynarz stwierdził że to świerzbowiec. Dostała 2 zastrzyki w odstępie tygodniowym, miała mieć następne ale okazało się że była w ciąży i urodziła 12 młodych, mają teraz 3 tygodnie. Zbliża się czas oddania szczurków, chcę zostawić sobie samiczkę oraz matkę. Jeden szczurzyca (prawdopodobnie to właśnie dziewczyna) spodobała mi się bardzo ale mam co do niej wątpliwości. Jest mniejsza niż reszta, mniej ruchliwa. Jak ją biorę to nie schodzi mi z rąk, najchętniej siedzi mi w rękawie albo w kieszeni. Mogę głaskać ją ile chcę a ta spokojnie siedzi, ewentualnie liże mnie albo się myje. Reszta też jest oswojona ale nie są tak długo w bezruchu u mnie, no i śmigają po klatce. Czy to normalne takie jej zachowanie? Czy możliwe że była niedożywiona przez matkę i to dlatego, jeżeli tak to tak już szczurzycy zostanie? Może te zastrzyki u matki jej zaszkodziły? A może jest chora na coś? Boję się że jak ja zostawię to może niedługo umrze. Proszę o pomoc
yamo12
Posty: 3
Rejestracja: pn cze 15, 2015 8:33 am

Re: proszę o pomoc w wyborze oonka

Post autor: yamo12 »

Dodam że najprawdopodobniej młode mają świerzba bo się drapią, matka nie wiem, póki karmi nie mogę podawać zastrzyków.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: proszę o pomoc w wyborze oonka

Post autor: smeg »

Takie szczurki zazwyczaj szybko nadrabiają straty, jeśli są dobrze żywione. W prawie każdym miocie trafia się jakiś najmniejszy i najsłabszy osobnik, ale różnice potem się zacierają. Zarówno maluchy do ok. 8 tygodnia, jak i karmiąca samica potrzebują dużych ilości białka - najlepsza będzie karma Beaphar Care+, do tego czasami podawane jajko na twardo, twaróg, mięso surowe lub gotowane. Maluchy niekoniecznie muszą mieć świerzb - zdrowe szczurki też się czasem drapią, gdy coś je swędzi ;) Świerzb objawia się w postaci krostek na uszach i/lub ogonie albo strupków na szyi, karku, bokach pyszczka. Być może samicy pomogły już pierwsze 2 zastrzyki i nie zaraziła młodych.

Pamiętaj, że w wieku 4,5 tygodnia należy oddzielić samce od matki i sióstr, bo mogą próbować je już zapłodnić.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Narodziny”