Pomarańczowy łupież

Tutaj dzielimy się radością powitania nowego życia. ;)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Pierniś
Posty: 16
Rejestracja: czw lip 09, 2015 9:58 am

Pomarańczowy łupież

Post autor: Pierniś »

Witam. Mój samiec ma od jakiegoś czasu taki pomarańczowy nalot na skórze, na plecach. Podejrzewam, że to jest właśnie ten słynny szczurzy łupież. Jeden z lepszych wet. z mojej okolicy nie potrafi nawet trafnie rozpoznać płci szczura więc wole żeby obeszło się bez wizyty. Jak mogę się pozbyć tego? Do tego sierść jest taka tłustawa w tym miejscu. Szczur ogólnie niemiło pachnie ale to jest chyba normalne u samców ::)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Pomarańczowy łupież

Post autor: smeg »

To z powodu testosteronu u samców - pomaga na to kastracja. Łupież powinien zniknąć po kilku tygodniach od zabiegu, futro też staje się mniej tłuste i bardziej miękkie. Ten łupież nie jest szkodliwy, jeśli skóra nie jest podrażniona to nie jest samo w sobie wskazaniem do kastracji, ale akurat u Ciebie jest też problem samca+samiczki, więc zabieg pomoże rozwiązać obie kwestie ;)

Niektórzy myją swoje samce w szamponie Nizoral, ale to pomaga na krótko - jeśli szczur bardzo boi się wody, wydaje mi się że nie ma co go stresować.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Narodziny”