Będzie rodzić!!!!!

Tutaj dzielimy się radością powitania nowego życia. ;)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Icetea232
Posty: 3
Rejestracja: pn gru 14, 2015 12:04 am

Będzie rodzić!!!!!

Post autor: Icetea232 »

Witam, mam samiczkę, albinoska, bardzo ją kocham prawdziwe oczko w głowie. Mam ją od 2,5 tygodnia i okazało się że jest w ciąży!! Brzuszek ma już okrąglutki i porusza się jak by inaczej. Cieszę się że będą malutkie ogonki ale też czuję się zobowiązany do zapewnienia jej jak najlepszej opieki. Codzień dostaje surowe warzywa , owoce a tagże sprasowane nasionka (takie jak by musli, które się dodaje do jogurtu [bez czekolady, karmelu cukru czy czego kolwiek]). Lecz nie wiem co jeszcze mogę dla niej zrobić, odpowiedzcie na poniższe pytani bardzo prosze ;) .

1. Czy dać małej jakąś czystą szmatkę lub co kolwiek by maluchy mogly na tym leżeć?

2. Jakich rozmiarow powinna być klatka dla całej rodzinki?( W każdej chwili mogę jej zapewnić większą klatkę)

3. Po jakim czasie rozdzielić samce od samiczek???

4. Co jeszcze dać do jedzenia, picia mojej małej?

5. Czy muszę coś robić podczas porodu, czy samiczka poradzi sobie sama?

6. Czy maluchy będą bardzo głośne, a jeśli tak to przez jaki czas???

7.Czy mogę zostawić jej jedną cureczkę??

8.Jeżeli Mamusia i tatuś są albinosami to wszyskie będą???


Ps: Samca nie ma z samicą!!!
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Będzie rodzić!!!!!

Post autor: smeg »

Icetea232 pisze:1. Czy dać małej jakąś czystą szmatkę lub co kolwiek by maluchy mogly na tym leżeć?

2. Jakich rozmiarow powinna być klatka dla całej rodzinki?( W każdej chwili mogę jej zapewnić większą klatkę)

3. Po jakim czasie rozdzielić samce od samiczek???

4. Co jeszcze dać do jedzenia, picia mojej małej?

5. Czy muszę coś robić podczas porodu, czy samiczka poradzi sobie sama?

6. Czy maluchy będą bardzo głośne, a jeśli tak to przez jaki czas???

7.Czy mogę zostawić jej jedną cureczkę??

8.Jeżeli Mamusia i tatuś są albinosami to wszyskie będą???
1. Tak, daj jej kilka czystych miękkich szmatek z niestrzępiącego się materiału, którymi będzie mogła wymościć gniazdo.

2. Na początku klatka powinna być bez pięter, żeby samica nie urodziła na półce i żeby młode nie pospadały. Najlepiej ok. 60x40 cm w podstawie. Jeśli samica będzie chciała wychodzić na wybieg, możesz ją wypuszczać na krótko, ale zamykaj wtedy klatkę, żeby nie powynosiła młodych. Jeśli maluchy otworzą już oczy (po ok. 2 tygodniach), można zmienić klatkę na większą, wtedy zaczynają już biegać.

3. Po 4,5 tygodnia należy oddzielić samce od sióstr i matki, bo mogą je już zapłodnić.

4. Samica w ciąży i karmiąca potrzebuje dużo białka, podobnie jak rosnące maluchy. Owoce i warzywa to za mało, sucha zbilansowana karma powinna być podstawą szczurzej diety, a nie dodatkiem. Najwięcej białka spośród karm dostępnych w sklepach ma Beaphar Care+, więc warto ją podawać samicom w ciąży i po porodzie. Samica powinna mieć nieograniczoną ilość jedzenia, bo będzie go potrzebować dużo więcej, niż zwykły szczur. Można podawać też co jakiś czas mięso surowe lub gotowane bez przypraw, twaróg, jajko na twardo.

5. Powinna poradzić sobie sama, ale jeśli pojawią się komplikacje, konieczna będzie pomoc weterynarza specjalisty od szczurów.

6. Trochę piszczą, ale nie bardzo głośno ;)

7. Nawet powinieneś zostawić jej córeczkę, szczury to zwierzęta stadne, nie powinny mieszkać pojedynczo :)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Icetea232
Posty: 3
Rejestracja: pn gru 14, 2015 12:04 am

Re: Będzie rodzić!!!!!

Post autor: Icetea232 »

Wielkie dziękiki za odpowiedź. Tak zrobie 8)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Narodziny”