Dziwne zachowanie 18dniowego szczurka

Tutaj dzielimy się radością powitania nowego życia. ;)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
angel89_15
Posty: 2
Rejestracja: wt kwie 24, 2012 11:28 am
Lokalizacja: Zabrze

Dziwne zachowanie 18dniowego szczurka

Post autor: angel89_15 »

Hej. Mam nadzieje że dobry dział wybrałam.
Zacznę od początku, Mój chłopak zakupił w zoologu 3 miesięczną szczurkę (wiem nie powinien kupować w zoologach) no i po kilku dniach okazało się że jest w ciąży, urodziła 23 grudnia 9 krecików jeden zdechł bo po kilku dniach znalazlam jego resztki w klatce.
Dziś jest 18 dzień maluchów, szaleją już po całej klatce, zabierają się za suchą karme. No ale do setna, zauważylam że dwa się dziwnie zachowują sa bardziej ruchliwe niż pozostałe, przewracają się :( jeden z nich kreci się wokół siebie, chodzi czasami do tyłu i trzepie główka.
Co to może być? Czy to dwa najsłabsze niedokarmione ?
Co robić? Czy jakoś im pomóc czy dojdą jeszcze do siebie ?
Pozdrawiam.
"To że milcze, nie znaczy że nie mam nic do powiedzenia"

[*] Lulu, [*] Figa, [*] Biała, [*] Czarna,
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie 18dniowego szczurka

Post autor: Paul_Julian »

Takie zachowanie wskazuje na jakiś problem z błednikiem, albo zwykle zapalenie uszka czy jakis wylew.
Wszystkie z tych rzeczy są bardzo poważne. Zapalenie uszka leczy się kroplami ( bodajze Aurizon).
Najlepiej by je było zabrac do weta, żeby im zajrzał w uszki, bo możliwe że coś tylko im wpadło w ucho i przeszkadza.
Troche już jestes na forum to dział wetów pewnie wiesz gdzie jest :)

A tutaj masz dział rozpoznania płci, bo chyba już czas oddzielić chłopców http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=110
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
angel89_15
Posty: 2
Rejestracja: wt kwie 24, 2012 11:28 am
Lokalizacja: Zabrze

Re: Dziwne zachowanie 18dniowego szczurka

Post autor: angel89_15 »

Z takimi maluchami moge już pójść do weta ??

Już mam oddzielić chłopców? Przecież maja dopiero 2,5 tygodnia, moe za wcześnie ?
Wycztałam na forum że tak około 4,5 tyhodnia się odziela. :)
"To że milcze, nie znaczy że nie mam nic do powiedzenia"

[*] Lulu, [*] Figa, [*] Biała, [*] Czarna,
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie 18dniowego szczurka

Post autor: Paul_Julian »

Tak, masz rację , około 4.5 tygodnia. Przepraszam za zamieszanie, myslałem, ze trzeba oddzielić ok. 20 dnia, a nie sprawdziłem >_>

Co do zabrania do weta, to takie 3 tygodniowe brzdące czasem już sa na sprzedaż w sklepie, więc w sumie jak się je porządnie opatuli ?
Moze wartałoby najpierw zadzwonic do jakiegoś dobrego weta , opisac objawy i moze inny wet by po prostu przepisał same krople jesli byłyby potrzebne ?
Nie chciałbym źle doradzić, tylko martwią mnie te objawy :( A bez leków sie nie obejdzie, jesli to cos powazniejszego niż okruszek w uchu.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Narodziny”