Przepisy na własnoręcznie przygotowywane szczurze smakołyki

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
marchewa
Posty: 1272
Rejestracja: śr lis 02, 2005 1:05 pm
Kontakt:

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: marchewa »

[quote="Juni"]A więc chyba mogę, prawda? [/quote]
Jak się uprzesz, to możesz wszystko. Nawet podawać ogonkowi resztki z obiadu w postaci smażonych kotletów i solonych ziemniaków. I wędliny, żółte sery i lody i słodycze.
Wątpie tylko, czy szczurkowi wyjdzie to na dobre.
I wish I was a punk rocker with flowers in my hair, In 77 and 69 revolution was in the air
I was born too late to a world that doesn’t care, I wish I was a punk rocker with flowers in my hair
nefretete
Posty: 244
Rejestracja: śr lip 05, 2006 9:33 pm

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: nefretete »

chleb razowy jest dużo lepszy niż tostowy. zwiera np. ziarna slonecznika . moje ogony bardzo przepadają za takim chlebem.
ser żółty dostają dość rzadko, masła wcale, więc pomysł z tymi ''kulkami'' jakoś mi się nie podoba :roll:
Ostatnio zmieniony sob wrz 09, 2006 6:19 pm przez nefretete, łącznie zmieniany 1 raz.
nefretete
Matylda
Posty: 526
Rejestracja: wt cze 06, 2006 7:41 pm

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: Matylda »

[quote="gijane"]ja bym uwazala z chlebem tostowym.jest w nim wiecej chemii niz maki.

chleb ktory ma date przydtanosci do spozycia kilka miesiecy po wyprodukowaniu musi byc jakis "lewy"
ser zolty moze dawaj light,a chleb razowy?albo takie chrupkie pieczywo, jest chyba mniej kaloryczne...[/quote]
Ja slyszalam ze jedzenie LIGHT jest nie zdrowei ze jedzenia light nie moga jesc dzieci, nastolatki, osoby starsze wiec dla szczur raczej tez sie nie nadaje, a pozatym jedzenia light ma mniej tluszczu, a sera nie mozna czesto dawac glownie ze wzgeldu na to ze tam jest sol
POSZUKUJE OSOBY KTORA ODBIERZE SZCZURKA Z POCIAGU I GO PRZENOCUJE (wiecej informacji w ssa)
Awatar użytkownika
szymek18
Posty: 190
Rejestracja: śr cze 28, 2006 4:44 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: szymek18 »

Co do chleba moje maniury dostają suchy chleb razowy, ścierają zęby i im strasznie smakuje :D
Ash nazg durbatulûluk, ash nazg gimbatul,
ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
Shurka
Posty: 414
Rejestracja: czw mar 02, 2006 6:07 pm
Kontakt:

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: Shurka »

A ja mam do was zapytanie. Może macie jakieś ciekawe przepisy dań, które będą źródłem żelaza? Moja Czarnula (nie wiem czy to w genach przeszło i taka jej uroda, czy po prostu niedobór żelaza), ma bieluśkie ząbki. Było o tym pisane w jednym temacie i wspominano tam coś m.in. o wątróbce. Wiem, że mogę im podać takowe mięsko, ale chciałabym jednak poznać ciekawy przepis, który (tak jak pisałam powyżej), byłby nafaszerowany żelazem...macie coś takiego? jeśli tak, to bardzo proszę o podanie :D i niekoniecznie musi to dotyczyć akurat wątróbki ;)
zapraszamy do naszej galeryji ;)

oraz na temat poświęcony nam
lilia
Posty: 43
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 1:15 pm
Lokalizacja: Warszawa

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: lilia »

a ja robie agnieszce marchewke z ziołami(tymianek,bazylia),bardzo jej smakuje(marchewka jest gotowana).Shurko,możesz zrobić swojej szczurzycy szpinak gotowany, albo jej dac surowy,brokuły też możesz jej dać ugotowane i pokrojone
Ostatnio zmieniony ndz wrz 17, 2006 12:27 pm przez lilia, łącznie zmieniany 1 raz.
Walcz Piranio! Nie przechodź na drugą stronę, bo cię potrzebuję!
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: falka »

Ja znalazłam bardzo pyszny szczurzo-ludzki przepis. Bierzemy pół kostki twarogu lub tofu (jeśli suchy to można dodać odrobinę śmietany), ucieramy marchewkę, dodajemy marchewkę i łyżkę miodu, zamieszywujemy dokładnie - gotowe dla ogona. Dla siebie smarujemy masełkiem razowca, kładziemy paciaję i posypujemy cynamonem - pyszotka! Jeśli ktoś lubi mniej słodkie to może dodać soku z cytryny, dla mnie nie był konieczny ;) Plus jest taki, że szczurom ciężko "ominąć" marchewkę w takim daniu i chcąc nie chcąc muszą ją zjeść ;) Oczko marchewki nawet nie bierze w zęby, chyba nie uznaje tego "czegoś" za jadalne, ale z twarożkiem zjadła :) SMACZNEGO!

Aha, marchewkę musicie utrzeć na takich maleńkich okrągłych oczkach na taki jakby przecier, nie na zwykłej jarzynówce.
Ostatnio zmieniony ndz wrz 17, 2006 12:44 pm przez falka, łącznie zmieniany 1 raz.
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: Elbereth »

Przepis znaleziony na http://ratguide.com/care (dla Shurki, w tym powinno być dużo żelaza :hihi: )

Wątróbkowe herbatniczki

1 filiżanka wołowej lub owczej wątroby
2 jajka
1/2 filiżanki oleju lub oliwy
2 filiżanki... i tutaj za bardzo nie wiem co to jest :sciana2: , po angielsku nazywa się "quick cooking rolled oats", być może chodzi o płatki owsiane błyskawiczne

Wątróbkę, jajka i olej zmiksować w blenderze. Wrzucić do miski i wymieszać z tym czymś owsianym.Wyłożyć miksturę na płaską blachę do pieczenia i piec do brązowienia. Kiedy ciasto jeszcze będzie ciepłe, pokroić nożem na małe, kwadratowe herbatniczki.

Angielska wersja jest bardziej szczegółowa, więc też ją tu podaję:

[quote="Rat Care Guide"]Another treat given sparingly is Liver biscuits. Mince up in a blender: 1 cup of raw liver (beef or sheep), 2 eggs, 1/2 cup of any edible cooking oil (I use olive oil), and pour into a bowl. Mix in two cups of quick cooking rolled oats.
Press mixture into a flat biscuit tray, and bake in a moderate oven until brown. While still warm slice with a knife into small biscuit’s, and let cool in tray. When biscuits are cooled they can be stored in freezer till required.
A tip when making liver biscuits: Cook the biscuits at night before you go to bed, as the house will smell like liver for a couple of hours.

*Note: The biscuits are very high in protein, but make for very good treats for animals recovering from illness and surgery.
[/quote]
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
Awatar użytkownika
szymek18
Posty: 190
Rejestracja: śr cze 28, 2006 4:44 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: szymek18 »

Czytam i czytam... co do ryżu niedawno spróbowałem dać dziewczynom to myślałem że sie najpierw o niego zabiją a potem nim udławią :P
Ash nazg durbatulûluk, ash nazg gimbatul,
ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
doris_rat
Posty: 69
Rejestracja: ndz lis 06, 2005 4:16 pm

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: doris_rat »

Ja tez coś "zmajstrowałam".
Bierzemy takie rzeczy które aktualnie naszym szczurom samkują w karmie czyli te chcrupki i takie tam. Rodzynki szczypta (10 sztuk) i co nam wpdanie pod ręką...
Rozrabiamy mąkę z wodą i midem(łyżkę lub dwie) i dodakami(chrupki i takie tam). Dajemy na 20 minut do lodówki (takżeby było zimne). Potam bierzemy ciasto i rozrabiamy je z jajkiem.
Formujemy na foli (takiej srebnej) kolby i dajemy do piekarnika na 45 minut 200stopni. Ostudzamy. Zakładamy rękawiczki by szczurki nas nie zagryzły ze szcześcia i wła la ;) :hihi:
_______________________________________
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: falka »

Elbereth, tak to są płatki owsiane :) już kiedyś dawałam ten przepis:

Przepis na ciasteczka wątróbkowe ;)

Zmieszać w blenderze: filiżankę surowej wątróbki, 2 jajka, pół szklanki oleju (może być oliwa z oliwek) i wlać do miski. Dodać dwie filiżanki błyskawicznych płatków owsianych. Ułożyć mieszankę na płaskiej blaszce i piec w średniej temp. aż zbrązowieje. Jeszcze ciepłe pociąć na małe kawałki i poczekać aż ostygnie na blaszce. Ciasteczka mogą być przechowywane w zamrażarce.
Porada: upiecz ciasteczka przed pójsciem spać, bo dom będzie pachniał przez kilka godzin.

Wątróbkę powinno się podawać raz na tydzień.

Najwyraźniej na zagranicznych stronach uważają, że wątróbka to to, co szczurysy lubią najbardziej :)

----------------------------

doris_rat, a jakiej grubości zrobić kolbę, żeby się upiekła do środka? powiedzmy, że mam taki patyczek od starej kolby i obkleić go na taką grubość jak normalna kolba, czy mniej/więcej? mogę dodać razową mąkę? chyba powinno też się skleić a łatwiej wymieszać niż białą :)
Ostatnio zmieniony ndz paź 08, 2006 10:40 pm przez falka, łącznie zmieniany 1 raz.
lilia
Posty: 43
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 1:15 pm
Lokalizacja: Warszawa

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: lilia »

hmmm, no ja nie wiem... :drap: Szczury po mięsie stają się wariatami...Ja tam wolę nie dawać.Moja, po mięsie dziabie, a jak jej daję co innego, to się przytula(kładzie się na parę sekund na ręce), ale tylko wtedy, kiedy to coś jest smaczne:)
Walcz Piranio! Nie przechodź na drugą stronę, bo cię potrzebuję!
Matylda
Posty: 526
Rejestracja: wt cze 06, 2006 7:41 pm

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: Matylda »

Nie wydaje mi sie zeby szczur w taki sposob ci dziekowal za jedzenie, moze poprostu ona chce si epoprzytulac? Moje dostaja miesko z ryzemi i warzywkami raz w tygodniu, a dodatkowo od czasu do czasu dostaja suszone rybki i nigdy mnie nie gryzly! Moje kochaja miesko ale nigdy po nim nie robily sie agresywne!
POSZUKUJE OSOBY KTORA ODBIERZE SZCZURKA Z POCIAGU I GO PRZENOCUJE (wiecej informacji w ssa)
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: ESTI »

[quote="lilia"]Szczury po mięsie stają się wariatami...Ja tam wolę nie dawać.Moja, po mięsie dziabie, a jak jej daję co innego, to się przytula(kładzie się na parę sekund na ręce), ale tylko wtedy, kiedy to coś jest smaczne:)[/quote]lilia, polecam temat o bzdurach i glupotach, ktore przekazuja ludzie nie majacy pojecia o szczurach. 8)
Mieso nie powoduje agresji - jesli by tak bylo, to juz dawno bysmy sie wszyscy pozabijali i pozagryzali. :jezor2:
Obrazek
Matylda
Posty: 526
Rejestracja: wt cze 06, 2006 7:41 pm

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: Matylda »

ESTI dokladnie!
POSZUKUJE OSOBY KTORA ODBIERZE SZCZURKA Z POCIAGU I GO PRZENOCUJE (wiecej informacji w ssa)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”