Ścieranie zębów

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Ligul

Ścieranie zębów

Post autor: Ligul »

ojojojojojoj moja PYŚKA nie kce scierac zebow a ja nie wim co robic :( kupilem jej wapno to bylo tylko poturbowane przez pazurki, kupilem jej wapno smakowe ta nawet nie tknela, kiedys nie wadala mi spac bo gryzla kraty ale teraz tego nie robi :( prubowalem wszysdkiego galonzki, kladlem jedzenie na wapno aby sie zainteresowala i nic co ja mam robic :( ?? :( :?: :( :?: bo sie ze niedlugo da jej sie to we znaki :( i co teraz mam jej cos dawac czy zachecac jakos czy poprostu ona je sciera wtedy jak ja nie widze??
Tangerine

ścieranie ząbków

Post autor: Tangerine »

Nie musisz się martwić o pyśkowe ząbki. Ścieranie ich jest u szczurów instynktowne. Na nas spoczywa jedynie obowiązek dostarczenia im czegoś, na czym mogą sobie siekacze skrócić. Tak więc: kostka wapienna, gałązki, ziarenka, suchy chleb/bułka - i wystarczy :)
Ligul

ścieranie ząbków

Post autor: Ligul »

a wiec ona poprostu nie lubi wapna a sciera sobie na czyms innym :?: :)
Tangerine

ścieranie ząbków

Post autor: Tangerine »

Najwyraźniej :) Moje potwory też wapnem gardzą. Weź pod uwagę, że szczury nie żywią się głównie miękkimi owocmi, tylko właśnie suchymi ziarenkami, wiec chcąc nie chcąc muszą sobie, chrupiąc, ścierać siekacze. A pewnie po jakimś czasie odkryjesz prawdziwe ślady ścierania szczurzych zębów ;) w różnych niespodziewanych miejscach :D
zonk

siema

Post autor: zonk »

a moja szczurka tez nienawidzi wapnia za to uwielbia wysuszone piętki z chleba!!!to tez bardzo dobry sposób na ścieranie ząbków, a przy okazji smaczny i odrzywczy!
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

ścieranie ząbków

Post autor: Mycha »

A moje szczurki najbardziej lubią wapno o samku zielonego jabłuszka lub czekoladowe, ale także obgryzają gałązki.
Nie martw się, może Twój szczuras dopiero się zabierze za wapienko :wink: :D
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
cr@sh

ścieranie ząbków

Post autor: cr@sh »

Dziwne jeszcze niewidziałem zapachowych wapni dla gryzoni. Czego to człowiek nieymyśli. Ja zaoberwowałem że moje szczueaski od czasu do czasu szurają górnymi zębami o dolne wten sposób również ścierają sobie zebizka. Ale jak wcześniej btło powiedziane najlepiej dawać suchy i twardy pokarm taki jak np: chlebek. Tylko pamiętajcie po takim pokarmie szczurek lubi sobie popić :)
niemfa
Posty: 210
Rejestracja: czw maja 29, 2003 5:34 pm

ścieranie ząbków

Post autor: niemfa »

Moj szczurek podgryza sobie wapienko o warzywnym smaku :) a jakie to warzywka to nie wiem bo nie probowalam :wink: A kupilam je bo moj szczurek gryzl mi sciane :D Moze chcial sie przekopac do siasiadow? :wink: :P
Amantium Irae Amoris Integratio Est...
neris

ścieranie ząbków

Post autor: neris »

Moja szczurcia zwykłego wapna nawet nie ruszyła, a pomarańczowe lekko nadgryzła :) najwyraźniej nie przypadło jej do gustu :P Za to suchy chlebek znika bardzo szybko :P
Izaa

ścieranie ząbków

Post autor: Izaa »

Ja Dexowi wrzuciłam wapno do klatki, ale nigdy nie widziałam, żeby się nim interesował. Jednak zauważyłam malutkie ślady ząbków, więc to chyba oznacza, że ściera sobie 'kiełki' pod moją nieobecność.
Na wypadek, gdyby jednak ślady były zrobione czymś innym, wrzucam mu też czasem suchy chlebek, a do tego codziennie daję mu suche ziarna np. kukurydzy.
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

ścieranie ząbków

Post autor: Ania »

Moje szczury wapna ruszyc tez nie chca. Mam na to dwa sposoby:

1. Skruszyc lyzeczka wapno z wapienki, ktora przyczepia sie do klatki. Przyciskajac jedna lyzeczke do drugiej - zgniesc na proszek zeskrobane drobinki. Wrzucic do wody, zamieszac, podac w poidle.

2. Zakupic w aptece wapno musujace (dostepne bezsmakowe lub smakowe), rozkruszyc na kilka kawalkow i dac szczurasowi do lapy. Bedzie wcinal az mu sie uszy zatrzesa ;)
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Misiek
Posty: 6
Rejestracja: pn wrz 01, 2003 10:04 am

ścieranie ząbków

Post autor: Misiek »

A jak uważacie, konieczne jest podawanie wapna szczurkom, czy można polegać na tym że sucha karma jest tak zbilansowana, że zawiera jego odpowiednie ilości ?
Ja karmę szczurki (3 młode) głównie karmą Vitacraft i Animals dla szczurów (zmieszane razem), dostają też kolby (tak na zmianę o rożnych smakach), suchy chleb, a do picia dodaję 3 kropelki witaminek Multi-Vit. Oczywiście do tego dochodzą różne smakołyki :)
Pytam dlatego, gdyż moja poprzednia szczurka wogóle nie chciała nawet tknąć wapna. Oglądała je, przesiadywała na nim, ale nawet ani razu nie skosztowała. Ze ścianami też nie próbowała kombinować :) Właśnie dlatego teraz nawet wapna nie kupowałem. A może powinienem ...
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

ścieranie ząbków

Post autor: Azi »

Niedawno moja szczurka miala uczulenie, skorka zrobila jej sie strasznie zolta. Wet podal jej wapno w zastrzyku, ale to odradzam zwtklym posiadaczom szczurka (sama nie wyobrazam sobie jak mozna wbic igle dobrze w takie wiecznie wiercace sie stworzonko :) ).

Dlatego dostalam polecenie podawania jej wapna w syropie. Mozna dostac takie w aptece. Nie jest drogie. 4 kropelki dziennie. Teraz uczulenie juz jej przeszlo ale profilaktycznie podaje jej te 4 krople, ale tygodniowo. Tez nie lubi tego wapna dla gryzoni, natomiast to w syropku spija bardzo chetnie, a nawet... No coz, zapach tego wapna dziala na nia tak, jak zapach waleriany na kota :D
pestka4
Posty: 262
Rejestracja: wt maja 18, 2004 3:55 pm

ścieranie ząbków

Post autor: pestka4 »

[quote="krwiopijka"]gerberek szkodliwy? chyba zartujesz! :lol: gerberak jest zdrowy i bardzo dobry, ale nie nalezy z nim przesadzac... podstawa pozywienia powinny byc jednak zboza... gerner jest szczegolnie polecany, kiedy zwierzak jest chory, slaby i ma maly apetyt...[/quote]

Zboże jadły tylko przez pierwszy tydzień, gdy się zadomowiły i zorjentowały, że są bezpieczne i niczego im nie braknie, zaczęły pokazywć swoje fochy, że nie będą jeść byle czego. Jak usłyszą pukającą łyżeczkę w słoik lub szeleszczącą folię........(to, sami wiecie).
Nie chcą jeść suchej bułki, ciemnego pieczywa, za to gryzą kostkę wapienną, suchy makaron, kaszę, orzechy, czy to im wystarczy na samo ścieranie ząbków :?:
Jutro to dziś, tyle, że jutro....
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

ścieranie ząbków

Post autor: Angua »

Mysle, ze to im wystarczy do scierania, te ząbki sa w sumie dosć miękkie i latwo sie scieraja. Ale ze suchego pieczywa nie chca jesc :? moje za tym przepadają
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”