Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: Malachit »

Ale po co im to mięso podawać? :P
Z kolei jeśli chodzi o Versele Laga Complete Rat & Mouse to do tego nie trzeba już ziaren, ziarna są w składzie tego granulatu.
Wyszukiwarka nie gryzie
fryne
Posty: 5
Rejestracja: pt paź 14, 2016 8:09 pm

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: fryne »

moje panny jedzą teraz Versele Laga Rat Nature zmieszane z Bunny Rat Dream - wybierają sobie, co im pasuje i tyle, dlatego przerzucę się niedługo na Beaphar Care i zobaczę.
Do tego mają zawsze w klatce jakieś surowe warzywa (marchewka, korzeń pietruszki, kukurydzę, groszek, kochają brokuła i pomidora) oraz zieleninę (walczą o rukolę!!! lubią bazylię)
Co jakiś czas dostają: kostkę kurczaka (szaleństwo w klatce), orzechy (najbardziej nerkowce cholerom smakują ;) ), kolbę, zioła dla szczurów (olewają), gałązki jabłoni (sporadycznie obgryzą), suszony lub surowy banan (pycha!), pestki słonecznika, płatki owsiane (bo akurat sama wcinam).
Gardzą jabłkiem suszonym, czosnkiem, różnymi dropsami/smakołykami :)
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: IHime »

fryne pisze:(...)
Gardzą jabłkiem suszonym, czosnkiem, różnymi dropsami/smakołykami :)
Czosnku i tak lepiej nie dawać.
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: nienazwana »

Nie spotkałam szczura, który z własnej nieprzymuszonej woli zje czosnek ;).
KlaudiaKicia
Posty: 3
Rejestracja: wt sty 24, 2017 11:35 pm

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: KlaudiaKicia »

kasia.turska pisze:czytałam na forum że niektórzy podają szczurkom witaminy, ale jakiej firmy i jakie ilości? natknęłam się też na wzmiankę o rutinoscorbinie, czy to na pewno dobry pomysł dawać go szczurkom? z góry dziękuję za podpowiedzi:) a no i napiszcie proszę co z tą marchewką:) czy mogę ję np codziennie dawać?



Ja swoim szcZurkom daje rozdrobniona tabletkę rutinoscorbinu ( w zależności od poidełka ) średniej wielkości z 1/3 tabletki rozpuszczam w gorącej wodzie i mieszam z zimna wlewam do poidełka gdy napój jest letni ( nie gorący) i szczurki chętnie piją . Taki roztwór podaje tylko ty zauważam ze sa przeziębione tzn często kochają. Stosuje przez 2-3 dni i szczerze polecam bo pomaga! :) :) warto tez dać drugie poidełko z normalna woda gdyby szczurkowi znudził sie rutinoscorbin. :)
karciabencia
Posty: 1
Rejestracja: czw lis 24, 2016 10:30 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: karciabencia »

Nie wiem, czy pytanie już się pojawiło, czy nie. Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.
Na forum jestem niedługo; ostatnio kupiłam płatki ryżowe. Zastanawiam się, czy mogłabym podać je moim chłopakom; w wersji "surowej" czy ugotowanej (na wodzie, bo nie chciałabym podawać im mleka krowiego).
Z góry dziękuję za odpowiedź :)
[*] Mari, Sasetka.
Obecnie: Gościu i Koleś.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: Paul_Julian »

Lepiej ugotowane. Ale mogą zjesc :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
lukeboss
Posty: 68
Rejestracja: sob gru 17, 2016 7:43 pm

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: lukeboss »

ie wiem, czy pytanie już się pojawiło, czy nie. Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Czy można podawać szczurkom sproszkowana pestkę awokado? Ludzie coś takiego jedzą na raka. Moja szczurka niestety ma guzka.
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: IHime »

Nie, pestki i skórki awokado absolutnie nie wolno, zawiera substancje toksyczne dla szczurów. Dla ludzi zresztą też, tylko człowiek większy i więcej wytrzyma.
Awatar użytkownika
mila
Posty: 2
Rejestracja: czw mar 22, 2018 5:18 pm

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: mila »

Dzień dobry!

Wyczytałam ostatnio, że pestki winogron są zdrowe dla szczurów. Posiadam akurat coś takiego, jak OPC biogenezy (są to same mielone pestki), dla ludzi niezwykle zdrowe. Czy ktoś z was podawał je szczurom lub zna ewentualne przeciwwskazania do podawania, powiedzmy, raz w tygodniu jakiejś niewielkiej dawki (powiedzmy szczypta na dwa szczury)?
Ze mną Dalia i Lawenda oraz wierna suka Lukrecja.
zielskokrzys
Posty: 1
Rejestracja: czw kwie 05, 2018 12:08 pm

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: zielskokrzys »

Siemka. Zadam raczej głupie pytanie, ale po prostu mnie ciekawi :P Czy można szczurkom podawać jedzenie z buzi, tak jak psom np.? :D Wiem, że pokrojenie np. banana to żadna filozofia, ale tak z ciekawości pytam.
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: IHime »

Zielskokrzys, jeśli to coś bezpiecznego dla nich, to ewentualnie można. Nie chipsy i inne ludzkie jedzenie, ale warzywa i owoce są ok. Czasem nawet same próbują otworzyć usta i coś ukraść. Ała. ;)
Awatar użytkownika
NutaITofi
Posty: 6
Rejestracja: ndz lip 22, 2018 9:11 am

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: NutaITofi »

Domena pisze:Czy moge podawac raz na jakic czas odrobinke miesa wolowego zmielonego dla psa z firmy Mank?
Czy karma Versele Laga complite w formie granulek (jak np.dla kota) wystarczy czy musze kupic jeszcze ziarenka?
Karma w zupełnosci wystarczy, żadnych ziarenek nie trzeba ;)
Obecne : Biała i strzała
Już niestety nieobecne : Nuta i Tofi
Awatar użytkownika
NutaITofi
Posty: 6
Rejestracja: ndz lip 22, 2018 9:11 am

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: NutaITofi »

Czesć. Mam pytanie dotyczące karmienia szczurow.
Wiem że można szczurom dawać ryby ale nigdzie nie mogę znalesć jak trzeba przyrządzić te ryby i własnie o to chciałem spytać.
Liczę na szybką odpowiedź ;).
Obecne : Biała i strzała
Już niestety nieobecne : Nuta i Tofi
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: Paul_Julian »

Najlepiej taką ugotowaną. Tak jak robisz zupę rybną, to gotujesz rybę. I mozesz trochę odłozyć dla szczurków i ugotowac osobno - bez soli i przypraw.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”