Własna mieszanka

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Akka
Posty: 1016
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:25 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Własna mieszanka

Post autor: Akka »

Jak na razie wcinają tą mieszankę :) rzeczywiście kasza jednak się tak miesza że zawsze zostaje na dnie, oprócz tego patrzyłam i prawie wszystko znika, zostaje może odrobine tej pszenicy - chociaż było jej niewiele i siemia lnianego też. Poobserwuje jeszcze trochę bo na razie to dopiero 3 dzień na tej karmie.
Obrazek
Ze mną: ♥ Batasuma, Guernica, Negra, Blixa ♥
Odeszły: Dżuman, Karbonka, Harpi, Yerstina, Indali, Ramona, Hawana, Iskariot, Szpilka, Luna [*]
Awatar użytkownika
fenomenalna90
Posty: 57
Rejestracja: śr mar 25, 2009 12:42 pm
Lokalizacja: Trójmiasto.

Re: Własna mieszanka

Post autor: fenomenalna90 »

Moje najbardziej rzucają się na brokuły i marchewkę więc najczęściej mieszam im jakieś warzywa.
No a słonecznik itd to już norma xD Najlepsze jest zdziwienie sprzedawców kiedy muszą ważyć małe garstki każdego rodzaju ziaren xD
Awatar użytkownika
renata1009
Posty: 384
Rejestracja: czw lut 01, 2007 1:45 am
Lokalizacja: Ozorków

Re: Własna mieszanka

Post autor: renata1009 »

Ja tam od razu kupuję wszystkiego po parę kilo:)Z resztą zauważyłam ,że taka mieszanka wychodzi bardzo tanio,jedynie dość drogie są pestki dyni,a orzechy mam od znajomego...a ile przyjemności jak znika całość z miseczki:)
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Własna mieszanka

Post autor: Izold »

Mi się wydaje ze mieszanka wychodzi taniej.Biorąc pod uwage że na takie wiaderko wysokość 18 cm a średnica 21 wychodzi mi okolo 12-14 zł i jeszcze zostają resztki czekające w siatce bo już do wiaderka się nie mieszczą.I mają przynajmniej jakieś urozmaicenie a nie w kółko to samo :)
Awatar użytkownika
Mja
Posty: 236
Rejestracja: sob wrz 29, 2007 7:53 pm
Lokalizacja: Kraków/Łódź

Re: Własna mieszanka

Post autor: Mja »

fenomenalna90 pisze:No a słonecznik itd to już norma xD Najlepsze jest zdziwienie sprzedawców kiedy muszą ważyć małe garstki każdego rodzaju ziaren xD
Samych ziaren to nic, ich zdziwienie kiedy mają ważyć po kolei ziarna, niełuskane pestki, orzechy i wrzucać później do jednego worka (na co jej dynia i pszenica razem?!) jest bezcenne. Nie mówię za każdym razem, że to dla szczurów, bo zaczynają patrzeć jak na kretynkę i nie wiedzą co odpowiedzieć (no bo na co normalnemu człowiekowi szczur?) -.-

Heh, kiedyś przystanęłam na targu przy stoisku z różnymi przyprawami i zaczęłam zapuszczać żurawia, żeby zobaczyć, czy gość nie ma też ziarenek. Jak na handlarza przystało po 0.2sek zapytał, czy może w czymś pomóc. No to powiedziałam, że raczej nie, chciałam ziarenka na mieszankę dla szczurów, ale widzę, że pan tu tylko przyprawy ma... Nie zdążyłam zdania, a gość: to pani chciała trutkę kupić, tak? :-\
Obrazek <= Mat
Wiercik, Bombka, Biała & Mat
w sercu: Zuzia, Klara, Matylda, Ofelia, Balbinka, Telimena, Krystyna, Piszczałka & Patuś
Awatar użytkownika
renata1009
Posty: 384
Rejestracja: czw lut 01, 2007 1:45 am
Lokalizacja: Ozorków

Re: Własna mieszanka

Post autor: renata1009 »

Nie wszyscy tacy są:) Tam gdzie ja kupuję są już nawet gotowe mieszanki dla gryzoni,po 1,80 kilo o ile pamiętam,ale ,że jest tam też granulat,którego moje stwory nie lubią to biorę tylko troszeczkę tego i mieszam:) Ale i tak lepiej wygląda ta mieszanka niż ta sklepowa na wagę ze starym ziarnem...Po za tym są różne dla ptaków ,też można coś fajnego wybrać.
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Własna mieszanka

Post autor: susurrement »

na dniach będę robić własną mieszankę, więc zakupiłam dziś większość rzeczy. żeby nie było krzyku uprzedzam od razu: ilości, które podaję, to tyle ile kupiłam, niekoniecznie tyle znajdzie się w mieszance. i tu prośba do Was o ocenę: co wyrzucić, co dodać, czego mniej a czego więcej.

ryż preparowany 400g
corn flakes 250g
ziarna pszenicy z miodem 500g
chrupki owocowe ANIMALS 100g
pestki dyni 680g
rodzynki 400g
makaron razowy ekologiczny żytni 800g
suszone owoce 200g
orzeszki ziemne bez soli 300g
orzechy włoskie 250g
orzechy laskowe 100g
groch łuskany 400g
crunchy natural crispy muesli SANTE 350g
otręby owsiane 150g
pestki słonecznika 1kg
suszone banany 1kg
kukurydza 1kg
bran flakes z dodatkiem otrębów pszennych SANTE 250g
vitakraft rolls party 500g

co daje 8,63 kg

zamierzam jeszcze dodać:
popcorn niesolony
paszę dla szczurów
150g witamin, najprawdopodobniej tych http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/prz ... unny/31770
400g ziółek http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/prz ... farm/61111
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Własna mieszanka

Post autor: Izold »

o Boże gdzie Ty to wszystko trzymasz?! ;D
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Własna mieszanka

Post autor: susurrement »

ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Awatar użytkownika
Akka
Posty: 1016
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:25 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Własna mieszanka

Post autor: Akka »

susurrement ja do swojej dodawałam jeszcze suszone warzywa (a właściwie włoszczyznę) polecany był mi też bardzo pęczak.
Obrazek
Ze mną: ♥ Batasuma, Guernica, Negra, Blixa ♥
Odeszły: Dżuman, Karbonka, Harpi, Yerstina, Indali, Ramona, Hawana, Iskariot, Szpilka, Luna [*]
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Własna mieszanka

Post autor: susurrement »

mhm.. generalnie te suszki Zuzali też dostają, ale trzymam to w oddzielnych opakowaniach i dosypuję do miski raz na jakiś czas. bo gdybym miała to w sensownej ilości zakupić i dorzucić do mieszanki to bym zbankrutowała :p chyba, że znacie jakiegoś tańszego dostawcę suszonych warzyw? chętnie się tym zainteresuję. jeszcze gdyby sprzedawał w dużych ilościach to już w ogóle super.

a czy ilość i skład tego co napisałam jest ok?
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Własna mieszanka

Post autor: Nina »

Szczerze mówiąc, to ja zawsze robie karme 'na oko', aż tak ważny ten skład nie jest ;)
Ostatnio było koło 7kg podstawy (pszenica, owies, kukurydza, słonecznik, granulat), do tego ze 4 kg płatków (owsianych, jęczmiennych, ryżowych i kukurydzianych), pół kilo bananów, kilogram makaronu, pół kilo ryżu preparowanego, troche wafli ryżowych no i różne suszki (buraki, marchew, jabłko) w ilości nieznanej. Hmm, no i pewnie zapomniałam o części składników :D
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Własna mieszanka

Post autor: susurrement »

susurrement pisze:na dniach będę robić własną mieszankę, więc zakupiłam dziś większość rzeczy. żeby nie było krzyku uprzedzam od razu: ilości, które podaję, to tyle ile kupiłam, niekoniecznie tyle znajdzie się w mieszance. i tu prośba do Was o ocenę: co wyrzucić, co dodać, czego mniej a czego więcej.

ryż preparowany 400g
corn flakes 250g
ziarna pszenicy z miodem 500g
chrupki owocowe ANIMALS 100g
pestki dyni 680g
rodzynki 400g
makaron razowy ekologiczny żytni 800g
suszone owoce 200g
orzeszki ziemne bez soli 300g
orzechy włoskie 250g
orzechy laskowe 100g
groch łuskany 400g
crunchy natural crispy muesli SANTE 350g
otręby owsiane 150g
pestki słonecznika 1kg
suszone banany 1kg
kukurydza 1kg
bran flakes z dodatkiem otrębów pszennych SANTE 250g
vitakraft rolls party 500g

co daje 8,63 kg

zamierzam jeszcze dodać:
popcorn niesolony
paszę dla szczurów
150g witamin, najprawdopodobniej tych http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/prz ... unny/31770
400g ziółek http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/prz ... farm/61111
sporządziłam tę mieszankę :D dodałam na razie (spoza listy) tylko 200 g ziółek i vitakraft vita special iii wpierniczają aż im się uszy trzęsą :) a ja mam poookaźne ilości karmy i długo nie będę się musiała o to martwić :P
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: Własna mieszanka

Post autor: ogonowa »

Ile cie to kosztowało, za kilo ile wychodzi :)?
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Własna mieszanka

Post autor: susurrement »

ah, jak znajdę rachunek ze sklepu to podliczę ;)
ale na 100 % taniej, bo do tej pory kupowałam 600g karmy za 18 zł. i wychodziło w ok tydzień-dwa.
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”