APEL - uwaga na wybór karmy!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
pipilotti
Posty: 210
Rejestracja: pn lis 09, 2009 12:40 am
Lokalizacja: Krapkowice

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: pipilotti »

Napisałam, że wg mnie to jest zakrztuszenie, ale pewności nie mam. Zasadniczo chciałam się odnieść do pierwszego postu w tym temacie, a ten mówił o syfiastej karmie i dodatkach (i symptomach występujących u szczurów) - wysnuwam sobie zatem wniosek, że może jednak marka ma coś do rzeczy, skoro dziewczyny pół swojego życia jadły Xtravital i nigdy podobnych objawów nie zauważyłam, a po kilku dniach z Vitapolem Premium widzę takie rewelacje. No, chyba że ten Vitapol jest tak smaczny, że się krztuszą na potęgę z powodu łapczywości.
Ze mną: Gryzia, Krecia, Toffi
Za TM: Niuniek, Gall, Dżina, Pipi, Lotti, Miu, Puszkin, Maja, Jackie, Hasz, Funia, Milky, Muffinka, Bromba, Blackie
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: alken »

nie wiem czy jest aż tak smaczny że się krztuszą z łapczywości, ale generalnie wielu szczurom smakuje ta karma, moje wyjadały co do okruszka jak żadną inną, rzucały się wręcz na miskę, więc to całkiem prawdopodobne.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
pipilotti
Posty: 210
Rejestracja: pn lis 09, 2009 12:40 am
Lokalizacja: Krapkowice

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: pipilotti »

Możliwe w takim razie. Przestanę się zatem doszukiwać drugiego dna i nie będę obwiniać o to, że szczurom serwuję jakieś straszne świństwo w zastępstwie Xtravitalu;).
Ze mną: Gryzia, Krecia, Toffi
Za TM: Niuniek, Gall, Dżina, Pipi, Lotti, Miu, Puszkin, Maja, Jackie, Hasz, Funia, Milky, Muffinka, Bromba, Blackie
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: alken »

są rózne dobre karmy w internecie, niekoniecznie trzeba polegać na asortymencie zoologa (a xtravital nie należy do najtańszych, a z kolei vitapol premium zła nie jest, ale nie jest też najlepsza). ja osobiście wolę kupić większy worek karmy niz torebeczkę czegoś co dwa tygodnie, więc moje vitapol premium jadły zazwyczaj gdy nie mogłam z jakiegoś powodu zrobić zamówienia, a z tych dostępnych w zoologach to była jednyna karma ktorą chciały jeść
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
pipilotti
Posty: 210
Rejestracja: pn lis 09, 2009 12:40 am
Lokalizacja: Krapkowice

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: pipilotti »

Ja zamówiłam jak zawsze dwa opakowania Xtravitala, ale trafiłam na takie zawierające mnóstwo ziarna, w związku z czym musiałam dokupić coś w opolskim zoologicznym. Rat Nature nie lubią, więc padło na Vitapol Premium. Innych karm w Opolu nie sprzedają niestety, stąd ten wybór.
Ze mną: Gryzia, Krecia, Toffi
Za TM: Niuniek, Gall, Dżina, Pipi, Lotti, Miu, Puszkin, Maja, Jackie, Hasz, Funia, Milky, Muffinka, Bromba, Blackie
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: dusiaczek »

w Opolu użytkownik blueturk zamawia co jakis czas z zooplus.pl . Moge Ci dawać znać, bo tez z nią zamawiam. Tak się bardziej opłaca kupować duże worki, do tego jak wspólnie to nie ma opłaty za przesyłkę wiec masz dobre karmy za małą cenę, np. Tima 11zł/kg (przy paczce 5kg).
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
pipilotti
Posty: 210
Rejestracja: pn lis 09, 2009 12:40 am
Lokalizacja: Krapkowice

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: pipilotti »

W takim razie poproszę o newsletter ;). Moje szczury nigdy nie jadły Timy, więc wolałabym wcześniej zamówić niewielką ilość i sprawdzić, czy ją zaakceptują.
Ze mną: Gryzia, Krecia, Toffi
Za TM: Niuniek, Gall, Dżina, Pipi, Lotti, Miu, Puszkin, Maja, Jackie, Hasz, Funia, Milky, Muffinka, Bromba, Blackie
Awatar użytkownika
iwciunia11
Posty: 310
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:04 pm

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: iwciunia11 »

Ja kramilam na poczatku swoje szczurki karma Versele Laga i mialo kilka takich atakow.
Teraz caly czas zmienial karme, dla urozmaicenia.
Czesto jest na wage.
W dodatku zaczely wybrzydzac mi ta Versele Laga !!
Ze mna - Pusia, Mycha i Latunio ;3
ambra
Posty: 15
Rejestracja: śr wrz 05, 2012 10:17 am

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: ambra »

Ja podaje swojemu szczurkowi beaphara care + i nie mam żadnych problemów z ta karma. Zwierzak jest zdrowy i zjada wszystko. A vitapol mnie jakos nie przekonuje
sisi
Posty: 49
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 8:13 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: sisi »

iwciunia11 pisze:W dodatku zaczely wybrzydzac mi ta Versele Laga !!
Też tak miałam.. Przegłodziłam niecały dzień i wszystko zniknęło ::)
SisiObrazek Luna[*]Obrazek Trix, LiziObrazek
Awatar użytkownika
diamentka
Posty: 89
Rejestracja: pn lis 18, 2013 8:35 pm
Numer GG: 3292518
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: diamentka »

jestem zaskoczona tym co piszecie, rozumiem że szczury są ważną częścią waszego życia i chcecie pupilom dać to co najlepsze... sory ale jak czytam niektóre wypowiedzi ze szczury sikają na karmę z vitapolu bądź inna polską to mnie szlak trafia... jak można tak rozpuścić zwierzaki... wszystko w granicach rozsądku ludzie ... :|
Ja kupuje karmę z vitapolu premium za ok 15-16 zł gdzie jest dużo różności i nie znam szczura który by nie lubił tej karmy. Jest w niej wszystko i suszone owoce i warzywa i inne rzeczy które szczur powinien jeść codziennie... sucha karma oczywiście jest dodatkiem do jedzenia a nie głównym posiłkiem.
Codziennie dostają także warzywa robione na parze aby dostarczać im niezbędne mineralny witaminy i fitoskładniki.
Nigdy żaden szczur na nic mi nie chorował ani nie choruje.
Ze mną : Emka
Odeszły : Kida [*] 18.11.2013 , Juczka [*] 21.05.14 :((((
Awatar użytkownika
Saaa
Posty: 435
Rejestracja: pn maja 20, 2013 9:43 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Saaa »

i tu sie mylisz sucha karma jest podstawa. A warzywa i owoce sa codziennym dodatkiem. Podstawa zywienia szczurow jest ziarno. A mowiac ze nasze szczury leja na karmy takie jak vitapol przede wszystkim chodzi nam o to ze jest ona nie dobra dla naszych ogoniastych. Chodzi o ich jakosc. http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=11557 tu masz posta na temat wartosci odzywczych roznych karm a jakie powinny byc. Dlatego wiekszosc z nas woli dolozyc te pare zloty i kupic np Verse Lage lub labofeed
Obrazek
Moje kochane ogonki;) http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40758
Za Tęczowym Mostkiem: Albi [*][/color]
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: smeg »

Ale rzeczywiście wiele osób pisze, że ich szczury leją np. na XtraVital albo Versele Laga i ojej, ojej, co tu im jeszcze dać lepszego, a to są przecież dobre karmy. Nie zawsze należy ulegać szczurzym zachciankom - tu się zgadzam z diamentką ;) Moje mają jeść to, co jest - bo to ja wybieram dla nich zdrową karmę, są nauczone że nie dostaną nowej porcji, dopóki nie zjedzą poprzedniej. Swoją drogą, szczury rzadko "leją" na syfiaste słabe karmy, bo są pełne ulepszaczy i często spotykam się raczej z opiniami "karmię najtańszym Vitapolem, bo mój szczur go uwielbia".
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Osna
Posty: 330
Rejestracja: pn lip 01, 2013 12:48 pm
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Kontakt:

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Osna »

Mój Kuba jest taki terytorialny, że też leje na karmę Vilmie czy wcześniej na Versele Laga, i nie przeszkadza mu to zjadać ją później ze smakiem. Całe szczęście, że to "tylko" znaczenie terenu, ale mimo wszystko zastanawiam się, jak go tego oduczyć, bo to przerażające i z lekka niepokojące zjadać własne siki. :-\ Tym bardziej, że wszystkie szczury jedzą z jednej miski. Jeszcze pochorują mi się od tego.
Ze mną: Jakub i Mieszko.
Odeszły śp. Gacek, Stefan, Ireneusz, Białas, Bronisław i Anatol. [*][/size]
Basya
Posty: 20
Rejestracja: pn lip 09, 2018 1:11 am

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Basya »

ja przestałam się wygłupiać.
dawałam Verse Lage
18zł opakowanie.
teraz zostawiam sobie te pieniązki w kieszeni i kupuje to co szczurki lubią jeść a nie to co producent wciska mi do kartonu.
każdy szczur lubi coś innego.
Bibi tak boksowała Verse Lagę że w naszym domu zawsze najadał się tym tylko odkurzacz.
teraz robię mieszanki i wiem że gdyby szczur się źle poczuł to będę sama za to odpowiadać nie producent z kartonu.
♡Bibi 07.01.2016-09.07.2018♡
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”