APEL - uwaga na wybór karmy!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Paul_Julian »

Zuzka-buzka, był już taki temat, Merch po raz chyba kolejny sie tam wypowiadała.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=19&t ... 30#p723830
Też tam pisałaś.

Więc a kysz z jedzeniowego tematu. Mozecie sobie pogadac prywatnie ze sobą albo z Merch, a tu mi proszę pisać o jedzeniu.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Varico
Posty: 74
Rejestracja: wt wrz 07, 2010 4:46 pm
Lokalizacja: Szydłowo

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Varico »

Ja z czystym sercem mogę polecić Timę Rattimę. :D Z miseczki znika wszystko.
"Let's put the smile on that face .."

Obrazek
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: smeg »

U moich poprzednich szczurów też Tima była jedyną karmą, która w całości znikała z miski :) Mam nadzieję, że aktualne panny nie okażą się wyjątkami, bo worek Timy jest już w drodze :P
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
okti199
Posty: 26
Rejestracja: sob sty 08, 2011 10:37 am

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: okti199 »

a jeśli jest z probiotykami?
ja mam pokarm podstawowy dla szczurków.
kupuje go w lecrerku
opakowanie jest niebiesko zielone z 2 szczurkami kapturkami ?
kojarzysz?bo nie wiem czy mogę moim go dawać
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Paul_Julian »

Napisz nazwę tej karmy, będzie latwiej , chociaz podejrzewam, ze to coś w stylu Animals :/ Czyli nic dobrego.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
okti199
Posty: 26
Rejestracja: sob sty 08, 2011 10:37 am

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: okti199 »

a ja mam pokarm podstawowy dla szczurów z leclerca.nie wiem czy jest dobry narazie szczurkom nic nie jest
Awatar użytkownika
UprzejmaCegła
Posty: 1089
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 11:57 pm
Lokalizacja: Warszawa - Praga Południe

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: UprzejmaCegła »

okti199 pisze:a ja mam pokarm podstawowy dla szczurów z leclerca.nie wiem czy jest dobry narazie szczurkom nic nie jest
A jak się nazywa ta karma?
Moloch
Posty: 26
Rejestracja: wt sty 11, 2011 10:02 pm

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Moloch »

Z opisu wnioskuje, że na 100% mówi o tym: http://www.pupilion.pl/animals-pokarm-p ... r1686.html

ja podaje: JR Farm i jest super
Awatar użytkownika
Daithver
Posty: 112
Rejestracja: sob lis 06, 2010 6:09 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Daithver »

A ja swoim zakupiłam Rat Complete i mam problem, bo nie chcą tego jeść :P. Wcześniej dostawały takie mieszanki i wyjadały tylko słonecznik i chrupki, więc postanowiłam kupić im granulat i o, bunt - głodówka. Wydaje mi sie, że granulat jest lepszy dla nich, przekonają sie do niego, czy może powinnam wrócić do starej karmy ??? boje się, że mi się zagłodzą :P albo przesadzam :P
Jeżeli coś robisz, rób to najlepiej jak potrafisz. Zwłaszcza gdy opiekujesz się innymi istotami

Koka i Ina po drugiej stronie tęczy
Molie, Mika, Sai i Ana ^^
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Blanny »

Szczur się nie zagłodzi, nie masz się czym martwić. Poczekaj. Zgłodnieją, to zjedzą. :P

Wszędzie na forum jest, by nie dawać Animalsa, ale ktoś nie umie czytać ze zrozumieniem. Pewnie, że szczurkom nic teraz nie jest, ale jak Ci będą żyły tylko półtora roku albo za kilka-kilkanaście miesięcy zejdą z niewiadomych przyczyn, dostaną przebarwień, pomarańczowego ogona, zaczną łysieć i nie wiadomo co jeszcze, no to nie będzie nasza wina. :P
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
nast
Posty: 29
Rejestracja: sob sty 29, 2011 4:32 pm
Lokalizacja: łódź

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: nast »

ja kupuję jakąś belgijską karmę Versele Laga Rat Nature
+ sama dodaję suszone buraki, zioła, pestki dyni, słonecznika, suchy makaron no i co akurat kupię :D

i jestem zadowolona w sumie.
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Afera »

Ja też kupiłam moim szczurkom dwie paczki po 1 kg versele-lagi rat complete i nie chciały jeść. Karma dobra, ale nie smakuje szczurkom. Z wielkim bólem zjadły te dwa opakowania, teraz od dłuższego czasu daję beaphar care + rat i wszystko znika z miski (dodaję też suszone owoce, płatki corn flakes, ryż preparowany itp).
9 duszyczek za TM [*]
nast
Posty: 29
Rejestracja: sob sty 29, 2011 4:32 pm
Lokalizacja: łódź

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: nast »

moim smakuje :) no i oczywiście najchętniej jedzą tę, która sama robię, szczegolnie suchy makaron razowy, suszone owoce, pestki dyni i slonecznika.
Awatar użytkownika
Daithver
Posty: 112
Rejestracja: sob lis 06, 2010 6:09 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: Daithver »

No a moje na cale szczęście polubiły i wciągają rat complete, co prawda nie znika wszystko z mich, ale to pewnie dlatego, że ja zawsze przesadzam xD
Jeżeli coś robisz, rób to najlepiej jak potrafisz. Zwłaszcza gdy opiekujesz się innymi istotami

Koka i Ina po drugiej stronie tęczy
Molie, Mika, Sai i Ana ^^
Awatar użytkownika
AsiaA
Posty: 188
Rejestracja: czw sty 06, 2011 1:01 pm
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: APEL - uwaga na wybór karmy!

Post autor: AsiaA »

Robiłam z początku własną mieszankę urozmaiconą ziołami, owocami i zmieszaną z innymi podstawowymi polskimi karmami, ale kręciły nosem :) Teraz kupuję na wagę Prestige plus zioła, owoce i jest większe zainteresowanie :) Ale wszystkiego nie wyjadają, są nieziemsko wybredne ;)
Ze mną na DT: Agutka i Biszkopcik
Odszedł: Korek, Pyszczek, Lusia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”