Karmy >>nie<< Polecane

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: smeg »

Majkelowa pisze:A co powiecie o firmie ,, Nestor" ? :-X
Słaba jakość.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
diamentka
Posty: 89
Rejestracja: pn lis 18, 2013 8:35 pm
Numer GG: 3292518
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: diamentka »

Czytając wszystkie komentarze wnioskuję że każda karma każdej firmy jest be... :D każdy coś krytykuje i de-facto niema co dawać zwierzakom do jedzenia :D
Ze mną : Emka
Odeszły : Kida [*] 18.11.2013 , Juczka [*] 21.05.14 :((((
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: smeg »

Nieprawda, po prostu większość najtańszych karm to same suche ziarno i kolorowe chrupki. Sama staram się nie krytykować karm według upodobań moich szczurów, ale według mojej oceny ich jakości, składu i wartości odżywczych. Przejrzyj dział z polecanymi karmami, dowiesz się co dawać zwierzakom ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
diamentka
Posty: 89
Rejestracja: pn lis 18, 2013 8:35 pm
Numer GG: 3292518
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: diamentka »

jakiej karmy ty używasz?
Ze mną : Emka
Odeszły : Kida [*] 18.11.2013 , Juczka [*] 21.05.14 :((((
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: smeg »

Vilmie Premium, Tima Rattima, JR Farm Uczta dla Szczura, JR Farm Food Light dla szczurów, Vitapol Premium dla koszatniczek (dla mojego szczura chorego na cukrzycę). Większość z nich jest dostępna niestety tylko w sklepach internetowych, ale za to zakup większej ilości wychodzi taniej, a karma jest odpowiednio zbilansowana ;)

Porównując sam wygląd tych karm z tymi najtańszymi, najczęściej z kartoników (Animals, Nestor, Megan, Vitapol zwykły, "Szczęśliwy chomik" z tesco itp.) na pierwszy rzut oka widać, które z nich mają lepszy skład.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
diamentka
Posty: 89
Rejestracja: pn lis 18, 2013 8:35 pm
Numer GG: 3292518
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: diamentka »

Ja kupuje Vitapol Premium , moje szczurki sa z niego zadowolone... tych tanich nawet nie chcą jeść wiec chyba źle ich nie karmię
Ze mną : Emka
Odeszły : Kida [*] 18.11.2013 , Juczka [*] 21.05.14 :((((
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: smeg »

Tak, Vitapol Premium jest dobrą karmą :) Chociaż ja mam aktualnie w domu 10 szczurów, więc wolę kupować te z wartościowych karm, które mają większe opakowania i wychodzą ekonomiczniej, bo zamawiam na raz po kilkanaście kilogramów.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
diamentka
Posty: 89
Rejestracja: pn lis 18, 2013 8:35 pm
Numer GG: 3292518
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: diamentka »

o kurde no to nieźle .... ja mam 2 i czasem mam ich dość :D a co dopiero 10 :D no tak wykarmić taką gromadkę to jest wyzwanie ;) ja ostatnio kupiłam moim pupilom Smakersy z vitapolu warzywne i bekonowe o jejku jak je lubią , zwykłych sie nawet nie chwycą musiałam je pokruszyć i wysypać gołębiom :D
Ze mną : Emka
Odeszły : Kida [*] 18.11.2013 , Juczka [*] 21.05.14 :((((
Awatar użytkownika
karolzmc
Posty: 37
Rejestracja: wt gru 03, 2013 8:49 pm
Lokalizacja: Zamość/Warszawa

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: karolzmc »

Pewnie już pisaliście o kramie RAT NATURE ale teraz ja napiszę :D
Nie polecam tej karmy, ponieważ dobre 3/4 opakowania to jest granulat, mało orzechów, owoców, warzyw, ziaren. Moje dwie samiczki nie przepadają za ta karma. Duże grudy granulatu, twarde itd... Czasami jedzą ten granulat ale rzadko kiedy. Kiedy nasypie im miseczkę tej karmy, wyjedzą orzeszki, rodzynki ziarenka itd... a granulat wywalają w kąt i nie ruszają.
W tej cenie można kupić o wiele lepszą karmę. Zdecydowanie nie polecam.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: smeg »

karolzmc, może warto poczekać, aż szczury zjedzą też granulat, nie powinno się im pozwalać na wybrzydzanie ;) Karma jest zbilansowana tylko wtedy, gdy szczur zjada wszystkie jej składniki, a nie wybiera najsmaczniejsze. Rat Nature jest dobrej jakości karmą, co prawda za tłustą - jeśli ktoś stosuje, warto zabierać z niej orzechy i banany, żeby nie utuczyć szczurów. Moim ogonom też jednak nie smakowała, no i jest dość droga.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: gosja1 »

karolzmc, to, że szczury czegoś nie chcą jeść, nie znaczy, że jest to niezdrowe.
Tak samo, jak wiele dzieci nie chce jeść warzyw, a zalecane są w diecie ;)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: mikanek »

Rat Nature była dobrą karmą, kupowałam ją przy pierwszym stadzie. Ale ok. 2 lat temu zmieniła się na gorsze, zaczęła dziwnie pachnieć, sam skład zrobił się ubogi i szczury jak się nią zajadały to z dnia na dzień zaprotestowały. W zeszłym roku kupiłam jeszcze paczkę na spróbowanie-efekt ten sam.
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Awatar użytkownika
karolzmc
Posty: 37
Rejestracja: wt gru 03, 2013 8:49 pm
Lokalizacja: Zamość/Warszawa

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: karolzmc »

gosja1 pisze:karolzmc, to, że szczury czegoś nie chcą jeść, nie znaczy, że jest to niezdrowe.
Tak samo, jak wiele dzieci nie chce jeść warzyw, a zalecane są w diecie ;)
Coś mówię, że jest nie zdrowe? tylko że nie za bardzo chcą jeść granulat, raz na jakiś czas sobie zjedzą. Nie będę głodził szczurków tylko dam im coś innego. A Dział jest Karmy nie polecane więc wyrażam swoją opinię.
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: gosja1 »

karolzmc, miałam na myśli "nieodpowiednie", głupio napisałam to "niezdrowe", coś mi się pokręciło.

Moim zdaniem karma niepolecana to taka, która ma nieodpowiedni skład, jest nieodpowiednio zbilansowana albo notorycznie zdarzają się w niej jakieś pasożyty itp. Niepolecenie na podstawie "szczury nie jedzą" jest dla mnie trochę nierzetelne i tyle. Oceniając karmy na podstawie szczur je/nie je można dojść do sytuacji, w której szczur będzie jadł Vitapol albo Naturals, które są krytykowane z uzasadnionych przyczyn...

Zwracam uwagę ze względu na to, że co rusz wchodzi tutaj ktoś, kto nie poleca karm naprawdę dobrych, o świetnym składzie, tylko dlatego, że szczur nie je. Nie mówię, że dotyczy to akurat Rat Nature, bo ja też nie jestem przekonana co do zapachu tej karmy i nie kupuję.
Natomiast przemawia do mnie opinia, którą wyraziła mikanek - karma się zmieniła, zmienił się jej zapach, zmienił się skład - to są przesłanki do niepolecenia karmy i na podstawie takiej opinii można rozważyć, czy chce się taki produkt kupować.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
tulcia
Posty: 2
Rejestracja: czw paź 09, 2014 9:51 am

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: tulcia »

też kupiłam karmę miała być super pyszna,i co? Leży do dzisiaj
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”