Karmy >>nie<< Polecane

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: gosja1 »

tulcia, to że 100 szczurów coś lubi i je, nie znaczy że 101 będzie zachwycony.
Po jakimś czasie niektórym szczurom zmieniają się smaki i można znowu spróbować podać im tę samą karmę.
Poza tym ja nigdy nie miałam problemu z odsprzedaniem karmy na forum, jeśli moje szczury akurat jej bardzo nie polubiły.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Megi_82 »

tulcia pisze:też kupiłam karmę miała być super pyszna,i co? Leży do dzisiaj
Wiesz, polecanie czy niepolecanie jest ze względu na jakość, a nie ze względu na upodobania. Jeśli coś mi nie smakuje, to piszę, że mi nie smakuje, a nie, że jest do bani jakość, bo mi nie smakuje... a nie smakuje mi na przykład cynamon, który jest uwielbiany przez przytłaczającą większość ludzi.
I co to w ogóle znaczy że karma leży, ja się zastanawiam... szczury głodne siedzą, czy jak?
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Tofcia »

versele lage mają moje ale tyłka nie urywa ta karma bo jakoś nie rzucają się na nią łapczywie ;D Dziubia co chwila ale sobie wybierają co lepsze kąski.
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: yss »

U mnie z VL większość była wywalana w ściółkę, dlatego przerzuciłam się na Vilmie, z której znika 90% :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Tofcia »

Narazie leży cała pełna miska jest tam około 60 gramów. Moze jedzą a po misce nie widać bo jest taka duża. Zobaczę w każdym razie maja warzywka i owoce więc z głodu cierpieć nie będą.
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
SzczurzyOgonek
Posty: 2
Rejestracja: pn sie 17, 2015 9:14 am

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: SzczurzyOgonek »

też nie polecam karmy ANIMALS! straszne świństwo! :o
Awatar użytkownika
Vess
Posty: 81
Rejestracja: czw sie 27, 2015 6:24 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Vess »

Karma Agro Zoo "Food For Guinea Pig" (Musiałam coś szybko kupić, life is brutal, nie mają jedzonka dla czurów).
Co w niej jest? Właściewie zgadza się ze składem (zboża, słonecznik, kukurydza, granulat). Na opakowaniu, na obrazku są jeszcze kolorowe chrupki (chyba na zachęte), których nie ma ani w składzie ani w karmie (no dobra. Czasem trafiały się dziwne kuleczki, napewno nie przypominające tego co na opakowaniu. Były trzy). Poza tym znalazłam w środku KAMIEŃ (i to nawet dali, łaskawcy, większy od chrupek >:( ). Ogólnie to i tak te chrupki wybierałam, bo nie wiadomo z czego to zrobione (ten czerwony kolor!). Robactwa nie było, chyba. Kajtek wyjadał granulat ( :P ) i słonecznik, a Raven jeszcze kukurydze. Reszta zostawała. W dodatku w karmie są konserwanty czego nie zauważyłam przy zakupie. Karma kosztowała trochę ponad 3 zł (chyba 3,60). Nie polecam ani szczurom, ani świnkom!
...
Ble.
Z nami: Kajtek♥♥♥
Na zawsze w moim serduszku: Łapek♥♥♥ (Raven)
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Tofcia »

Vess pisze:Karma Agro Zoo "Food For Guinea Pig" (Musiałam coś szybko kupić, life is brutal, nie mają jedzonka dla czurów).
Co w niej jest? Właściewie zgadza się ze składem (zboża, słonecznik, kukurydza, granulat). Na opakowaniu, na obrazku są jeszcze kolorowe chrupki (chyba na zachęte), których nie ma ani w składzie ani w karmie (no dobra. Czasem trafiały się dziwne kuleczki, napewno nie przypominające tego co na opakowaniu. Były trzy). Poza tym znalazłam w środku KAMIEŃ (i to nawet dali, łaskawcy, większy od chrupek >:( ). Ogólnie to i tak te chrupki wybierałam, bo nie wiadomo z czego to zrobione (ten czerwony kolor!). Robactwa nie było, chyba. Kajtek wyjadał granulat ( :P ) i słonecznik, a Raven jeszcze kukurydze. Reszta zostawała. W dodatku w karmie są konserwanty czego nie zauważyłam przy zakupie. Karma kosztowała trochę ponad 3 zł (chyba 3,60). Nie polecam ani szczurom, ani świnkom!
...
Ble.
Jaka nazwa karmy? Agroo Zoo to nazwa sklepu bodajze.
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Awatar użytkownika
Vess
Posty: 81
Rejestracja: czw sie 27, 2015 6:24 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Vess »

Jaka nazwa karmy? Agroo Zoo to nazwa sklepu bodajze.
"Food For Guinea Pigs complete feed"
Pomarańczowe opakowanie ze świnką morską na trawie, kolbą kukurydzy, słonecznikiem i zdjęciem jedzonka. :P Zachowałam opakowanie. Nie polecam, chyba, że już trzeba. Ale trzeba uważać, na to co w miseczce :/ i wybierać niepotrzebne rzeczy. Trafiła mi się też jakaś gałązka, więc..
Z nami: Kajtek♥♥♥
Na zawsze w moim serduszku: Łapek♥♥♥ (Raven)
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Tofcia »

W versele lage tez trafiła mi się gałązka. ???
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: IHime »

Bo gałązka może być normalnym składnikiem karmy dla niektórych gatunków (chociaż dla szczurów raczej nie karmy podstawowej).
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Tofcia »

Vess pisze:
Jaka nazwa karmy? Agroo Zoo to nazwa sklepu bodajze.
"Food For Guinea Pigs complete feed"
Pomarańczowe opakowanie ze świnką morską na trawie, kolbą kukurydzy, słonecznikiem i zdjęciem jedzonka. :P Zachowałam opakowanie. Nie polecam, chyba, że już trzeba. Ale trzeba uważać, na to co w miseczce :/ i wybierać niepotrzebne rzeczy. Trafiła mi się też jakaś gałązka, więc..
Możesz wrzucić skreen tego opakowania i środka karmy? Nie kojarze takiej karmy na rynku ???
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Awatar użytkownika
Vess
Posty: 81
Rejestracja: czw sie 27, 2015 6:24 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Vess »

Możesz wrzucić skreen tego opakowania i środka karmy? Nie kojarze takiej karmy na rynku ???
Obrazek

Te białe kulki w słoiczku to "połamana" (przepołowiona) kukurydza. Nie wiem dokładnie jak w środku wygląda sucha kukurydza, ale ta jest biała. ???
IHime pisze:Bo gałązka może być normalnym składnikiem karmy dla niektórych gatunków (chociaż dla szczurów raczej nie karmy podstawowej).
Ale to przypominało raczej drzazgę niż gałązkę. Bardziej takie coś co wpadło przypadkiem... może "antenkę" od jabłka? Coś w tym stylu.
Z nami: Kajtek♥♥♥
Na zawsze w moim serduszku: Łapek♥♥♥ (Raven)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: smeg »

Nie wiem jak mozna oczekiwac jakosci po karmie za 3,6 zl i odpowiednio bogatego dla szczurow skladu po karmie dla swinek morskich. Ogonek od jablka czy galazka jest tu najmniejszym problemem.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Vess
Posty: 81
Rejestracja: czw sie 27, 2015 6:24 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Vess »

Smeg , ja wcale nie oczekiwałam nie wiadomo czego ;) . Kupilam to tylko dlatego, że w moim osiedlowym zoologu nie było nic lepszego, a mus to mus. Nie oczekiwałam "odpowiedniego" składu. No, ale karmy polecić nie mogę. To nie polecam.
Z nami: Kajtek♥♥♥
Na zawsze w moim serduszku: Łapek♥♥♥ (Raven)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”