Karmy >>nie<< Polecane

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: krwiopij »

wlasnie otworzylam pudelko chrumisia fructo, ktore kupilam dzisiaj diablom w nadziei, ze urozmaice im troche diete i sprawie przyjemnosc... niestety naprawde pojecia nie mam, co w tym chrumisiu jest takiego 'fructo'... :/ karma jak karma... ziarenka sa, troche jakichs chrupek, kilka kawaleczkow suszonego jablka... i to ma byc to? rzeczywiscie swietne... wrecz fantastyczne... :/
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Mycha »

Na opakowaniach karm piszą że jest tam zboże, kawałki owoców i inna długa lista, problem w tym, że nikt nie podaje ile tego jest... Ostatnio kupiłam karmę w poczce dla szczura która również miała być rewelacyjna, otwieram a tam... pszenica, groszek i kukurydza... Gdzie witaminy, suszone owoce i chrupki? Wyyyparowały... A to było akutar przed sylwesterem i biedne szczurki musiały tak zyć kilka dni. Kiedyś znajomy mojego taty (ma królika) kupił karmę dla niego i po otwarciu znalazł... kilka kamieni i siano... a karma miała być super. <_<
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
qxik

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: qxik »

tak to już jest , ja keidyś zakupiłem karme w której miały być orzeszki ziemne ;) a nie było ani jednago ;) ... naciagają ludzi ...
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Ania »

Widziałam, że powstał temat dot. oszustów żerujących na biednych klientach... obiecujących smakołyki po niebo a kiedy otwieramy paczkę okazuje się, że lepiej karmić szczura starym kaloszem niż tą "wspaniałą" mieszanką za którą zapłaciliśmy przecież 2 razy więcej (czy nawet 3, 4 razy więcej) oczekując kolorowych i smacznych dla naszych szczurów - przysmaków.

No to jedziemy - niech każdy po kolei wypisuje tutaj karmy, których nie poleca. Dobrze jest podać firmę, ewentualnie kolor opakowania, rodzaj pokarmu (dla szczurów, chomików, świnek morskich, ogólnie dla gryzonii itp), cenę czy jeśli nie pamięta ceny - porównanie cenowe do innych firm (tańsza, droższa) i inne dodatkowe opisy jeśli ktoś uzna to za konieczne czy warte przeczytania ;)
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: lajla »

wiec :
karma animals poniewaz czesto sa tam spotykane cmy, raczej nikt nie chce zeby nasz szczur mial w sobie jajka i kupy ciem...
w ogole trocinki ich firmy tez bo pachna swierkiem a jak wiadomo iglaki szkodza...
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: lajla »

hehe najlepszym rozwiazanie jest kupowanie karmy na wage ja obok siebie mam wlasnie sklepik gdzie mozna takowa karme kupic i sa 3 do wyboru :1 urozmaicona, 2bardzej urozmaicona co i 3 cudo:) i wszystko widzisz mozesz sobie wymieszac:) a moje myszorki to kochaja spodziewam sie ze szczury pokochaja ja rowniez:D
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: krwiopij »

ja poki co karmie diably mieszanka wlasnej kompozycji... :) zwykle ziarenka dla gryzoni, chrupki dla kociat, pestki dyni, kawaleczki suszonych owocow, platki owsiane, kasza gryczana (przepadaja za nia! :D) i co tylko mi do glowy wpadnie... sprawdza sie calkiem niezle... :) ale rzeczywiscie juz ostatni raz kupilam jedzonko w pudelku... nic nadzwyczajnego nie ma, a faktycznie mozna sporo ciekawsza karme na wage kupic...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
qxik

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: qxik »

ja kupiłem jakis przysmak dla chomików z orzechami ziemnymi , niestety zadnego w srodku nie było .... zapłaciłem 2,5zł
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: lajla »

ja ostatnio przygladalm sie karma zagranicznym na obrazku wszystko bylo fajne ciekawe czy w srodku tez ale nie wiem czy zarezykuje jesli znalalzma cos tak fajnego
ja mam zamiar moim szczura kupowavc karme na wage i mieszac ja z karma dla duzych papug wydaje sie fajnym rozwiazeniam bo dochodza dodatkowo orzechy i inne rzeczy:)
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Angua »

No tak, o ile masz sprawdzoną firmę produkująca karmę dla ptaków, ja raz kupiłam duze pudło, miały być pestki dyni, orzechy, cuda na kiju, tymczasem w 75% składało sie toto z prosa...zabawiłam sie w kopciuszka i przesiałam wszystko i nie było nawet jednego orzeszka :] Producenta niestety nie podam, bo ze złości wywaliłam juz opakowanie ;) Ja swoim stworom wolę dawać orzechy laskowe i ziemne osobno, nie rozłupane, mają wtedy wiecej zabawy
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: jokada »

[quote="krwiopijka"] @ Jan 9 2004, 08:18 PM ja poki co karmie diably mieszanka wlasnej kompozycji... :) zwykle ziarenka dla gryzoni, chrupki dla kociat, pestki dyni, kawaleczki suszonych owocow, platki owsiane, kasza gryczana (...)[/quote]
Ostatnio wpadłam na podobny ( genialny ;) ) pomysł
Ale moje paskudy jakoś chyba eksperymantów nie lubią
chupki kupowanie na wage - takie kolorowe- i owszem zjedzą
ale juz szuszone warzywka - jak juz nie ma nic lepszego w misce <_<
dzis kupiłam karme dla kotów, dobrej jakości, nieduże chrupki (dla kociąt)
i moje stffory wzgardziły ną : /

do żarełka juz gotowego i tak dosuje prosa i troche płatków kukurydzianych/pszennych i dyni
ech.... i tak
każda z gotowych karm, bo juz paru różnych firm próbowałam, ma inny skład :blink:
a to niby te specjalnie dla szczurków :unsure:
Ostatnio zmieniony czw sty 29, 2004 12:24 am przez jokada, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: krwiopij »

kupilam ostatnio pudelko jedzonka dla szczurkow firmy ZOO-RAJ (firma z poznania)... opakowanie nie wygladalo imponujaco, wiec wiele sie nie spodziewalam... i mialam swieta racje... :> jedyna proktycznie zaleta ylo to, ze w srodku znalazlam troche pestek dyni (nieluskanych nie moge nigdzie dostac :()... kosztowala mnie troszke ponad 2 zlote... nie polecam...

przy okazji - widzialam dzisiaj jogurtowe dropsy specjalnie dla szczurkow! :D naprawde mnie to zaskoczylo, bo nie sadzilam, ze vitakraft ma cokolwiek dla naszych ogonkow... zwyklej karmy na przyklad jeszcze niegdy nie udalo mi sie znalezc... :P
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Abigael_Freythr

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Abigael_Freythr »

"w ogole trocinki ich firmy [animals] tez bo pachna swierkiem a jak wiadomo iglaki szkodza... "

dlaczego iglaki szkodzą, nigdzie jeszcze nie spotkałam się z taką informacją. czy mogłabyś mi wyjaśnić??? będę wdzięczna.

pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony ndz lut 08, 2004 10:32 am przez Abigael_Freythr, łącznie zmieniany 1 raz.
ADA
Posty: 112
Rejestracja: pn paź 13, 2003 11:38 am

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: ADA »

Co nieco na ten temat masz tutajtrociny
Podobno również fenole z trocin drzew iglastych powodują problemy oddechowe u szczurków ale nie mogę znaleźć miejsca w którym to przeczytałam, nie wykluczone, że tu na forum.
Awatar użytkownika
Elf
Posty: 229
Rejestracja: ndz paź 26, 2003 11:32 am
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Karmy >>nie<< Polecane

Post autor: Elf »

A ja juz nie kupię na pewno karmy "Koliber" dla szczurów i myszy, bo skład zapowiadał sie obiecująco - dynia, słonecznik, orzechy, kukurydza i co tam jeszcze, a po otwarciu okazało się że jest praktycznie sam granulat i ziarna, które na dodatek miały zielonkawy meszek.
Koniec szczurzej epopei....

['] Ash, Tasha, Missi, Matylda, Root, Hash, Pinki, Mju, Dimon, Karina, Ciamek, Śnieżynka Duża, Śnieżynka, Lilu, Lila
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”