co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: nienazwana »

Żółty ser zawiera zbyt dużo tłuszczu i soli żeby nadawać się dla szczurów. Pieczone mięso- rozumie się samo przez się, że nic smażonego nie dajemy nawet dla odmiany. Bo smażone szkodzi szczurom. Jako źródło białka lepszy będzie biały ser, twarożek, jogurt byle nie "owocowe" ani "dla dzieci" - tylko naturalne lub np jajko gotowane. I to ok 2 razy w tygodniu, nie częściej. Większość karm dla szczurów i tak posiada w składzie za dużo białka.
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Buba »

Moje laski zdrowo i dietetycznie :)
Własnoręcznie gotowane zupki. Jedna z: kaszy gryczanej, jajka, odrobiny ziemniaka i marchewki oraz papryki. Druga: dużo ziemniaków, marchwi, pietruszki i trochę selera. :)
W południe jogurt naturalny i suszony banan z karmy :P
Czeka na nich deserek : morele. :)
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
Awatar użytkownika
Snajperka
Posty: 214
Rejestracja: wt paź 21, 2014 2:03 pm

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Snajperka »

Moje dziś wysuwają topinambury.
Miu
Posty: 24
Rejestracja: pn mar 16, 2015 1:50 pm
Lokalizacja: Nigdziebądź
Kontakt:

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Miu »

w ramach smacznych przekąsek dostały po pół plasterka banana i kosteczki z jabłka. po dropsie jogurtowym. pestki słonecznika i po małej porcji jogurtu naturalnego z wapniem. to chyba nie są jakieś szczególnie wyjątkowe rzeczy ale moje ogonki je kochają jak łasuchy słodycze. poza tym wafle ryżowe o smaku muesli. jadły, aż uszka się trzęsły. mam nadzieję,że ich nie przekarmię i nie utuczę za bardzo.

marzy mi się ugotowanie czegoś dobrego albo takie np. małe dania z warzyw i makaronu pełnoziarnistego, albo tiny burrito, rodem z https://www.youtube.com/watch?v=JOCtdw9FG-s :3 tylko,czy im by to zrobiło jakąś różnicę? :P chyba nie. prócz tego,że miałyby jakieś nowe,niecodzienne smaki.
Miu
Posty: 24
Rejestracja: pn mar 16, 2015 1:50 pm
Lokalizacja: Nigdziebądź
Kontakt:

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Miu »

Snajperka pisze:Moje dziś wysuwają topinambury.
gdzie dorwałaś topinambur? :o kocham topinambury. ciężko trafić na świeże. ostatnio z 1 kg została mi zaledwie garstka małych kuleczek. to niesamowite jak łatwo jest takie coś posadzić i jak wiele osób hoduje na podwórkach te słoneczniki nie wiedząc,że mają jadalne bulwy. kiedyś mieszkałam na jednym z osiedli i rosły tam topinambury ale jakoś bałam się kopać w ziemi pod blokiem, jeszcze by jakiś sąsiad wezwał policję...

Obrazek
Awatar użytkownika
Snajperka
Posty: 214
Rejestracja: wt paź 21, 2014 2:03 pm

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Snajperka »

Mam w ogródku. :-) A że rośnie jak chwast, to mam go dużo. :-)
Z roku na rok coraz więcej. :-)
Dziś moje racza się tunczykiem. :-)
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Diego<3 »

dziś jadły trochę kociej karmy, swojej i hp ;)
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
WSMK
Posty: 30
Rejestracja: sob lut 07, 2015 6:58 pm

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: WSMK »

Makaron, marchewkę, jabłko i rzodkiew, a na kolację dostaną pewnie karmę. I tu moje pytanie, czy dobrze robię dodając im codziennie do karmy mieszanki z kaszy, ryżu, makaronu, ziemniaka, marchewki, jabłka, pietruszki i rzodkiewki? Mam swoją listę dozwolonego jadełka dla szczurasów, ale nie jestem pewna jej autentyczności na 100%.
Szczęśliwa z Coco Chanel & Minni.
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: nienazwana »

Wszystko ok jak najbardziej jeśli surowe lub gotowane (ziemniak, kasze, ryż) bez soli i przypraw ;D .
Pamiętaj jedynie, że podstawę stanowi dobra szczurza karma a reszta to tylko dodatki.
Awatar użytkownika
Snajperka
Posty: 214
Rejestracja: wt paź 21, 2014 2:03 pm

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Snajperka »

U mnie dziś tuńczyk.
Awatar użytkownika
Nutii
Posty: 26
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:13 am
Kontakt:

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Nutii »

u mnie sałatka :D jabłko, marchewka, orzech ziemny, pistacja, troszkę kokosu, kukurydza, groszek, pestka z dyni, lisc rzodkiewki, mięsko ;DObrazek
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: nienazwana »

W związku z problemami pokarmowymi i zaleconą "ścisłą" dietką dla mojego stada pokusiłam się po raz pierwszy o przygotowanie domowego gerbera. Niby nic takiego. Jak przejrzałam te dziwne "gerberki" w sklepach i zobaczyłam też ich ceny - (szok ;))- ugotowałam sama. Najpierw ugotowałam kawałek piersi z kurczaka z warzywami (marchew, brokuł, seler). Po ugotowaniu na miękko roztarłam i w powstałej "bazie" rozgotowałam ryż. Odparowałam do gęstości. Wyszła tego cała masa za śmieszne pieniądze, część zamroziłam, bo by nie zdążyły zjeść przed zepsuciem.
Wcinają jak zwariowane i dolegliwości pokarmowe ustąpiły :).
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Diego<3 »

Dropsy, karma zwykła, i trochę granulków dla kotów Whisky's . :) Noi piciu piciu ;D
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: nienazwana »

Twój kot i szczury dostają Whisky? No nieźle się mają ;)
A kolorowe myszki potem widzą ? ;) ;)
Vinn.
Posty: 13
Rejestracja: czw kwie 16, 2015 5:36 pm
Lokalizacja: Wielkopolska, Wolsztyn

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Vinn. »

Jabłuszka z miodzikiem dostały dzisiaj moje panienki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”