Zapotrzebowania Żywieniowe Szczurów

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Selka
Posty: 36
Rejestracja: wt cze 25, 2013 8:31 pm

Re: Zapotrzebowania Żywieniowe Szczurów

Post autor: Selka »

Sól dla szczurów? Jak to jest z podawaniem soli szczurkom. Moje zaczęły mi wylizywać palce i pomyślałam, że chcą sól z potu wylizać. Wczoraj wzięłam trochę soli kuchennej i chwile później jej już nie było. Wprowadzać im jakąś specjalną karę, czy bryłką z solą, którą dzisiaj dostały będzie odpowiednia? Wisi teraz u mnie na biurku gdzie latają i raz na jakiś czas któraś liźnie.
Awatar użytkownika
Anna_Ch
Posty: 102
Rejestracja: sob lut 01, 2014 10:13 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zapotrzebowania Żywieniowe Szczurów

Post autor: Anna_Ch »

Mam takie pytanie, czy podawanie jednego słoiczka gerbera dziennie na 6 szczurów jest ok, czy nie jest to za często ?
Oczywiście stały dostęp do suchej karmy i wieczorem daję własnie słoiczek, obiadek warzywno mięsny, bardzo im smakuje.
Dodatkowo trochę warzyw i owoców świeżych, marchewka, ogórek, jabłko.
Jak to z tymi gerberami, czy można więcej podawać ?
"Jeśli chcesz być tam, gdzie nigdy nie byłeś, musisz iść drogą, którą nigdy nie szedłeś. Jeśli chcesz osiągnąć to, czego nigdy nie miałeś, musisz robić to, czego nigdy nie robiłeś."
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zapotrzebowania Żywieniowe Szczurów

Post autor: smeg »

Ja jestem w ogóle sceptycznie nastawiona do gerberów, w tych mięsnych podobno dominuje mięso oddzielane mechanicznie. Jeśli już chcesz podawać codziennie, to raczej te owocowo-warzywne słoiczki. Mięsny podawałabym max. raz w tygodniu. A poza tym dużo lepsze będą prawdziwe surowe warzywa, owoce, czasem mięsko, a nie te przetworzone ze słoika ;) W procesie obróbki i pasteryzacji te ze słoików tracą mnóstwo wartości odżywczych (co potem jest uzupełniane np. jako sztucznie dodana do gerbera witamina C).
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Zapotrzebowania Żywieniowe Szczurów

Post autor: nienazwana »

Szczury to gryzonie i mają zęby żeby gryźć całe warzywa i owoce, nieprzetworzone lub ewentualnie ugotowane, a nie ciamkać jakieś papinki :-\ . Osobiście nie rozumiem tego gerberowego zachwytu, że to niby takie modne czy co ;)? . Gerbery są drogie, nieekonomiczne, szybko się psują, źle się zamrażają i w większości zawierają wbrew pozorom dużo różnego konserwującego i barwiącego syfu. Owszem, przydają się do przemycania leków lub podtuczania chorutków, ale to wszystko. A nadmiar kaski to ja bym przeznaczyła np na pomoc innym bidokom zwierzakom zamiast nabijać kasę producentom papek dla dzieci. Albo samemu można zrobić ale .......i tu jak na wstępie ;D
Awatar użytkownika
Anna_Ch
Posty: 102
Rejestracja: sob lut 01, 2014 10:13 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zapotrzebowania Żywieniowe Szczurów

Post autor: Anna_Ch »

Nie do końca się z Tobą zgodzę, moje szczury są młode, dosyć zróżnicowane pod względem wagi.
Co złego jest w podawaniu gerberków ? Nic.
Poza mentalnością ze gryzoń gryzie nie widzę nic co może przemawiać przeciw, wybacz ale nie zgodzę się z Toba.
Co do kosztów, gdyby by mnie nie było stać to bym im tego nie podawała, tak ?
Ale uważam że właśnie taka "papka" ma w sobie wiele POŻYWNYCH substancji które na młode szczury wpływają pozytywnie.
Moje szczury gryzą ... i warzywa i owoce i suchą karmę - to nie jest baza ich pokarmu.
"Jeśli chcesz być tam, gdzie nigdy nie byłeś, musisz iść drogą, którą nigdy nie szedłeś. Jeśli chcesz osiągnąć to, czego nigdy nie miałeś, musisz robić to, czego nigdy nie robiłeś."
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zapotrzebowania Żywieniowe Szczurów

Post autor: smeg »

Anna_Ch, przeczytałaś mój post wyżej? Nie ma nic złego w podawaniu gerberków, ale podawanie świeżych warzyw i owoców, ewentualnie własnoręcznie zrobionych papek warzywnych jest dużo lepsze. Gerbery mają wątpliwej jakości składniki, właściwie nigdy nie wiesz, co jest w słoiczku. Dodatkowo obróbka termiczna słoików niszczy mnóstwo witamin, które dla wyrównania rachunku są potem sztucznie dodawane do produktu (a przez to gorzej przyswajane). Po prostu naszym zdaniem nie warto pakować kasy w słoiki, skoro można dać zwierzakom coś lepszego ;)

Dodatkowo jeśli chodzi o mięsne obiadki, nie należy przesadzać ze względu na ilość białka - szczury nie powinny codziennie jeść mięsa.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”