Wieczka po jogurtach

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Julek
Posty: 234
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 9:42 pm

Wieczka po jogurtach

Post autor: Julek »

Nikomu nie radzę dawać szczurkom wieczek po jogurtach (oczywiście z jogurtem na wieczku).
Ponieważ ja tak dawałam i moja szczóżyczka była taka gruba i potem dostała raka. Biedactwo. :-( :-(
Szukam TRASPORTU TYCHY-> SZCZECIN dla dwóch samiczek, pierwsza połowa marca. PILNE!
Za czowym mostem --> Tosia, Zosia, Kama, Nela, Luka (23.02.07), Duduś (18.08.07-20.08.08), Alusik (29.11.08), Dyziaczek (05.04.07 - 01.09.09) :'(
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Wieczka po jugurtach

Post autor: sachma »

raka przez otylosc nie dostala...
wieczka nie powinno sie liznac... nawet my nie powinnismy...
moje jogurty jedza i nie sa grube. jesli szczur ma duzo ruchu to nie powinny mu zaszkodzic...

http://szczury.org/index.php?topic=6317 <-- tu masz temat o jogurtach.
Obrazek
Awatar użytkownika
Eruntale
Posty: 1089
Rejestracja: pt maja 21, 2004 1:18 pm
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Wieczka po jugurtach

Post autor: Eruntale »

ze ja nieuczona kobieta wiadomo powszechnie, tak jak i znana jest moja skłonność do durnych pytań: tak więc i tym razem się nie powstrzymam, bo nie rozumiem. Skąd rewelacje n.t. szkodliwosci wieczka od jogurtu? czy ktoś mógłby mi to przybliżyć, bo problem brzmi jak ze strefy 51.
"Nie jest umarłym ten, który może spoczywać wiekami
Nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"

Do what thou Wilt, but harm none
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Wieczka po jugurtach

Post autor: sachma »

nie powinno sie tych wieczek lizac bo to sztuczne i podobno niezdrowe :) gdzies kiedys tak slyszalam... jak narazie siedze i szukam potwierdzenia :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Eruntale
Posty: 1089
Rejestracja: pt maja 21, 2004 1:18 pm
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Wieczka po jugurtach

Post autor: Eruntale »

hm. skoro "sztuczność" jest niezdrowa, to powinniśmy zżerać jogurt prosto z naturalnych otoczaków. wszak wszystko w dzisiejszych czasach jest pakowane w sztuczne plastiki i inne kartony, tego nie da sie uniknąć- ale z drugiej strony przecież to wszystko jest badane pod kątem szkodliwości....eeee, dziewczyny, wygląda mi to jak Czarna Wołga.
"Nie jest umarłym ten, który może spoczywać wiekami
Nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"

Do what thou Wilt, but harm none
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Wieczka po jugurtach

Post autor: sachma »

powiem tak, na wieczku niektorych jogurtow jest folia aluminiowa.. takie sreberko , mysle ze przez lizanie tego moga sie do organizmu dostac metale... jakos wole nie lizac takich rzeczy...
Obrazek
Awatar użytkownika
Eruntale
Posty: 1089
Rejestracja: pt maja 21, 2004 1:18 pm
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Wieczka po jugurtach

Post autor: Eruntale »

odnosze wrażenie że więcej metali nawdychasz się idąc wzdłuż ulicy...że bardziej może szkodzić zadrapana teflonowa patelnia, niz poczciwa folia aluminowa, w która zawija się kanapki.coz, to tylko moje zdanie, jesli przedstawisz, sachmo, naukowe dowody, to moze je zmienie ;)
"Nie jest umarłym ten, który może spoczywać wiekami
Nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"

Do what thou Wilt, but harm none
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Wieczka po jugurtach

Post autor: sachma »

przykro mi , ale ich nie mam :wink: nie bede cie naklaniac do zmiany opini :wink: ja nie lize wieczka i szczurka tez nie daje :roll: slyszalam, ale coz strony www czy tytulu ksiazki/gazety ci nie podam :)
po za tym nie powiedzialam ze jest to bardziej szkodliwe niz spacer w cieply dzien przy zatloczonej ulicy :) :wink:
Obrazek
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

Wieczka po jugurtach

Post autor: Nisia »

To aluminium jest atestowane i dopuszczone do kontaktu z zywnością - inaczej nie mogłoby być stosowane w jogurtach. A skoro dopuszczone do kontaktu z żywnością, to nieszkodliwe dla człowieka (oczywiście tylko w przypadku lizania, nie zjadania). A skoro dla człowieka to i szczura.
Sorry sachma, ale na tej zasadzie możnaby powiedziec, ze nie wolno karmić szczurków z misek plastykowych, czy poić z plastykowych poideł nie daj Bóg z metalową końcówką - wszak te kulki trące o siebie też mogą wydzielać jakieś coś.
Moje małe czasem zliżą troszkę mleczka do twarzy, czy szminki ochronnej. O, a Fata lubuje się w obgryzaniu lakieru z paznokci. I co? Nic im nie jest.
Nie dajmy się zwariować!
nezu
Posty: 1686
Rejestracja: ndz maja 23, 2004 3:59 pm
Kontakt:

Wieczka po jugurtach

Post autor: nezu »

Ehm, w aluminiowa folie w kuchni czesto zawija sie wypieki czy ryby, czy mieso, w ogole dobry material pakowy albo w czasie pieczenia. Nie ma nic lepszego niz rybka kurczaczek czy warzywka z grilla i kladzie sie je wlasnie nie bezposrednio na nim tylko owija folia aluminiowa. Jak dotad zyje i niebardzo rozumiem o so chozi, aluminium to przeciez nie metal ciezki oO'

Ja rozumiem gdyby to wieczko bylo robione z olowiu albo innego arsenu ale aluminium? :shock:
Awatar użytkownika
ines87
Posty: 17
Rejestracja: śr sty 28, 2009 11:47 pm
Lokalizacja: Poznań

Folia z Danio-czy zaszkodzi?

Post autor: ines87 »

Witam,
dałam moim szczurzycom dla oblizania folię z Danio i zauważyłam, że obgryzły ją z każdej strony po 2 mm szerokości. Czy może im się coś stać?
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Folia z Danio-czy zaszkodzi?

Post autor: yss »

może.
ale szczury nieraz pożerają takie dziwne rzeczy i żyją - bądź dobrej myśli, prawdopodobnie strzępki tej folii wyjdą nienaruszone z kupkami :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
ines87
Posty: 17
Rejestracja: śr sty 28, 2009 11:47 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Folia z Danio-czy zaszkodzi?

Post autor: ines87 »

Minęło już ponad 12h od tego foliowego incydentu i milusińskie mają się dobrze:)
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Folia z Danio-czy zaszkodzi?

Post autor: Telimenka »

To nie powinno nic zlego sie stac. Folii pewnie juz nie ma. Nie denerwuj sie to sa gryzonie one czasami takie rzeczy pozeraja :). ale na drugi raz radze uwazac z takimi foliami :)
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Roba$
Posty: 76
Rejestracja: wt sty 27, 2009 6:04 pm
Lokalizacja: P-ń

Re: Folia z Danio-czy zaszkodzi?

Post autor: Roba$ »

Nie powinno sie nic stac ale na wszelki wypadek obserwuj. Jak juz tyle czasu minelo to tak jak bylo wspomniane powyzej "dawno juz tego niema :)"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”