Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
ape
Posty: 15
Rejestracja: śr gru 10, 2014 10:34 pm

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: ape »

Mam jeszcze jedno pytanie - dzisiaj dałam maluchom jajko. Zjadły je z apetytem, ale teraz, wieczorem, mają bardzo śmierdzącą biegunkę, czy to oznacza ze nie tolerują jajek i powinnam ich unikać?
Awatar użytkownika
pariscope
Posty: 664
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:16 pm
Lokalizacja: Nowa Sarzyna

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: pariscope »

Nie wydaje mi się, żeby to było po jajku. Chyba że było surowe, to zawsze istnieje ryzyko salmonelli. Obserwuj szczurki, bo biegunka grozi odwodnieniem, a to jest niebezpieczne.
SZCZURCIA 02.2006 - 23.04.2008 ; PEREŁKA ??.08.2008 - 05.04.2011 ; FRYGA ??.08.2008 - 16.11.2010; CYKORIA 01.01.2011 - 16.05.2012 ; DAKOTA 17.01.2011 - 02.05.2012; KRECIA ??.09.2012 - 08.08.2014; KICIA ??.09.2012 - 20.09.2014;
ape
Posty: 15
Rejestracja: śr gru 10, 2014 10:34 pm

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: ape »

Jajko było na twardo, oprócz niego dostały tego dnia (oprócz karmy) tylko marchew i brokuł. Wypiły mnóstwo wody i dziś czują się już dobrze.
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: IHime »

Mogły się po prostu przejeść, skoro bardzo im smakowało, a układ trawienny nieprzyzwyczajony. Po jajku może trochę bardziej śmierdzieć, ale to nie jest powód do niepokoju. Jeżeli problem będzie się powtarzał, mimo mniejszych porcji, dopiero wtedy możesz rozważyć odstawienie jajek.
magic15
Posty: 4
Rejestracja: śr lut 11, 2015 7:51 pm

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: magic15 »

A np. suchy chleb albo krakersy? Daję mojemu szczurkowi ale w sumie nie zastanawiałem się czy to może mu zaszkodzić. Co o tym myślicie?
Nie mów do mnie z rana...
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: Megi_82 »

Suchy chleb ostatecznie tak, ale krakersy nie. Za tłuste i za słone, i po co w ogóle...
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
WSMK
Posty: 30
Rejestracja: sob lut 07, 2015 6:58 pm

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: WSMK »

Co sądzicie o tym, żeby kupić szczurasom suszone robactwo? :P Chyba ogonki na wolności żywią się takim specjałem, więc może moim też coś takiego zaserwować? Te robaki to krewetki, gammarus, świerszcze i mączniki.
Szczęśliwa z Coco Chanel & Minni.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: noovaa »

Nie zaszkodzi im to, jako smakołyk może się nieźle sprawić ;)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: nienazwana »

Nie polecam błyskawicznej kaszki kukurydzianej vivi (ja kupiłam w lewiatanie akurat).
Moje szczury dostały po niej biegunki (sprawdziłam na pewno po niej właśnie, skonsultowałam z weterynarzem).
Na początku nie wiedziałam i nie domyślałam się że to po tej kaszce - "zafundowałam" szczurowi, który miał pierwszy objawy biegunki (bo najbardziej lubił tą kaszkę i najwięcej jej zjadał) usg brzucha, badanie kału na pasożyty, badanie moczu i badanie krwi, w końcu 2 tygodnie antybiotyku :(.
A wystarczyło odstawić w/w kaszkę i zaburzenia pokarmowe ustąpiły...........
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: noovaa »

Podałaś ją z mlekiem ?
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: nienazwana »

Nie......nie podaję szczurom mleka ani mlecznych kaszek.
Zrobiłam zgodnie z przepisem na opakowaniu zalewając gorącą wodą.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: smeg »

Nie widzę celu w podawaniu jakichkolwiek wysoko przetworzonych niemowlęcych kaszek zdrowym szczurom, które nie wymagają przyjmowania płynnego pokarmu.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
pupillo_pl
Posty: 71
Rejestracja: pn gru 15, 2014 9:33 am

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: pupillo_pl »

WSMK pisze:Co sądzicie o tym, żeby kupić szczurasom suszone robactwo? :P Chyba ogonki na wolności żywią się takim specjałem, więc może moim też coś takiego zaserwować? Te robaki to krewetki, gammarus, świerszcze i mączniki.
Chyba warto uważać na tłuszcz, ale owszem, jako przysmak, 2 razy na tydzień ok.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: Tofcia »

Raz jeden jedyny zjadły jajko. Jechało w klatce tak, że spać sie nie dało. Gorzej albo podobnie jak od mojego zółwia wodnego :-\
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
niki1990ldz
Posty: 6
Rejestracja: pt maja 22, 2015 11:49 am

Re: Co podawać, a czego nie podawać szczurom

Post autor: niki1990ldz »

Moje zwierzaki ostatnio dorwały się do bakalii. Boję się że taka ilość może im zaszkodzić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”