Temat archiwalny Karm polecanych - nieaktualny!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
yagdub
Posty: 6
Rejestracja: śr kwie 29, 2009 2:34 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: yagdub »

Labofeed H i B musze przyznac ze pomimo nieciekawego wygladu moje matolki dwa zjadaja ja bardzo chetnie :) do tego co jakis czas troche makaronu czasem ziemniak ugotowany i swieze warzywa i owoce
Wiem jestem hipokryta.
Awatar użytkownika
Nieja
Posty: 411
Rejestracja: pn lis 03, 2008 8:22 am
Lokalizacja: Opole

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Nieja »

thaat pisze: produkty piekarnicze (właściwie sama nie za bardzo wiem jakie) chyba chodzi o takie kolorowe kawałki
Nie mam 100% pewności, jednak najprawdopodobniej w tych właśnie kolorowych chrupeczkach znajdują się środki uzależniające od tej karmy. Vitapol jest zdecydowanie złym wyborem jeśli chodzi o karmę, choćby uzupełniającą.

Zresztą to nie tylko moja opinia na temat produktów firmy Vitapol. Jest ona ogólnie uznawana za, krótko mówiąc, złą...

Choćbym miała szczury przegłodzić, to nie dałabym im Vitapolu ::)

Moi chłopcy zajadają się karmą Prestige. Chociaż brakuje w niej jak na moje oko więcej 'naturalnych' składników, to chłopcy rosną silni i zdrowi. Na dodatek czasami nie mają ochoty na Prestige i jej nie ruszają, co według mnie lepsze niż szczur uzależniony od jakiejś podejrzanej karmy.
Za szybko odchodzicie... Do zobaczenia po drugiej stronie kochani.
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: pin3ska »

Nieja pisze: Choćbym miała szczury przegłodzić, to nie dałabym im Vitapolu ::)
przesadzasz....

Nie mowie ze to ekstra karma, ale z braku laku... :P Jakby mi na pare dni zabrakło i nic innego bym nie miala to bym kupiła i tylko kolorowe usuneła :)
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
Nieja
Posty: 411
Rejestracja: pn lis 03, 2008 8:22 am
Lokalizacja: Opole

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Nieja »

pin3ska pisze:bym kupiła i tylko kolorowe usuneła :)
Nie wiem, jestem osobą okropnie przewrażliwioną i pewnie bym zasypała miskę chłopaków czymś innym, co bym znalazła w domu i czego byłabym pewna, że mi ich nie 'uszkodzi'. Miałam sen o robakach wykluwających się ze słonecznika z Vitapolu i to pewnie też ma wpływ na moją opinię ;)
Za szybko odchodzicie... Do zobaczenia po drugiej stronie kochani.
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: pin3ska »

No mi tez kiedys ćmy wyleciały z vitapolu >:(

Ale kiedy jeszcze nie mialam pojęcia o innych karmach to miałam vitapol i trafiłam wtedy na swiezy. Niestety pakują go w tekture, a wtedy jego swiezosc zalezy w duzej mierze od tego jak sklepy go przechowuja...

Tak czyinaczej po ćmie mam juz uraz ;D
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy POLECANE

Post autor: ogonowa »

E no, w ostateczności Vitapol można podawać.. bez przesady ;).


Ja dawałam przez kilkanaście dni świnkowy, bo dostawa z planety się opóźniła i nie miałam co dawać, mus to mus :P.
Awatar użytkownika
fenomenalna90
Posty: 57
Rejestracja: śr mar 25, 2009 12:42 pm
Lokalizacja: Trójmiasto.

Re: Karmy POLECANE

Post autor: fenomenalna90 »

Obejrzałam te kolorowe coś czego się tak bardzo obawiacie w sklepie. Bo było sprzedawane osobno. To są po prostu pokruszone biszkopty z barwnikiem spożywczym. W takiej ilości jak jest w karmie nie ma cudu, żeby to zaszkodziło szczurowi więc nie panikujmy ;D Oczywiście jak by tego sypnąć całą miskę no to wiadomo ale ludzie... Tam jest takich maluśkich kawałków niewiele :D
kinia1345
Posty: 58
Rejestracja: ndz gru 23, 2007 10:50 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy POLECANE

Post autor: kinia1345 »

Ja swojego myszoskoczka karmiłam Vitapolem i nie pożył długo zaledwie 3 lata, a z tego co wiem to myszoskoczki żyją ok. do 7 lat.
Hexa
Posty: 72
Rejestracja: czw cze 07, 2007 5:52 pm
Lokalizacja: Gubin

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Hexa »

Ale w vitapol ogolnie ma slabej jakosci zboza i inne produkty. Wiec nie chodzi tylko o te kolorowe kolka.

Moje jedza Time Rattime i polecam ja, bo jest chetnie i calosciowo zjadana.
Awatar użytkownika
tamiska
Posty: 696
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy POLECANE

Post autor: tamiska »

Ja polecam VL Snack Crispy dla gryzoni oraz Frutties :) Moje szczury to straszne niejadki, ale to dosc widocznie znika z miski :)
helen.ch
Posty: 329
Rejestracja: pn lip 24, 2006 4:25 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: helen.ch »

Tima Rattima to jest dla mnie w tej chwili karma idealna, polecana zresztą przez niemiecki związek miłośników szczurów. U nas też jest zjadana od dawna w całości i wcale się nie nudzi.
Kiki21
Posty: 47
Rejestracja: sob cze 06, 2009 8:56 pm
Lokalizacja: Zabrze

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Kiki21 »

Tima Rattima?
Musimy wypróbować ;)
Moje dziewuszki wcinają teraz XtraVital ,ale i to nie zbyt szybko znika z miski.
Cóż muszę się powoli przyzwyczaić do niejadków suchej karmy..... ::)
"Czasami ma się wrażenie, że zwierzęta, zwłaszcza młode, są jakby naukowcami, którzy nie spoczną, póki nie zbadają tego, co ich interesuje."

— Antoni Kępiński
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Izold »

Moje przepadają za chomiczą -szczurzej nie tkną za nic,raz kupilam im karme za 15 zł to spojrzały na mnie jak na idiotke.- owocową,na wagę.żeby starczylo mi jej tak na półtora tygodnia zawsze kupuje w poniedziałek to do środy nastepnego tygodnia lupuje 1,5 kg,ryż preparowany,wrzucam im muesli i kocie żarcie,pieskie żarcie i mam okolo 2,5kg swojej karmy.;]
i chyba się do niej przyzwyczaily juz. :D
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy POLECANE

Post autor: alken »

Nie boisz się, że w takiej na wagę mogą być jakieś robale, albo że jest źle przechowywana albo, że ma składniki niewiadomego pochodzenia?

Ja muszę chyba się skusić na to cudo Tima Rattima, bo teraz jedzą Jr Farm Wellness i większość ląduje zasikane w ściółce ::)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Izold »

alken pisze:Nie boisz się, że w takiej na wagę mogą być jakieś robale, albo że jest źle przechowywana albo, że ma składniki niewiadomego pochodzenia?

Hm,o robalach myślałam ale nie było.Sądzisz że może być tam coś co może im zaszkodzić?Troszkę mnie wystraszyło to.No to zmiana menu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”